Drukuj
  Z Burmistrzem przez Skype'a ("Głos Bukowna")

 

Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Bukownie Burmistrz Miasta, Zastępca Burmistrza oraz Sekretarz Miasta przyjmują interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-16.00. Co zrobić jednak, jeśli w tym czasie jesteśmy w pracy lub poza Bukownem lub po prostu nie możemy spotkać się z Burmistrzem osobiście w tym terminie?

 

Dla wszystkich użytkowników popularnego komunikatora internetowego Skype™ władze Bukowna przygotowały ciekawą propozycję. W trakcie powyższych dyżurów będą się oni mogli połączyć z Burmistrzem, jego Zastępcą lub Sekretarzem Miasta właśnie przez ten komunikator.

 

- Bardzo liczymy na to, że Mieszkańcy docenią tę formę kontaktu z nami. Zwłaszcza, że lepiej przecież zadzwonić za darmo Skype'em niż płacić za połączenie telefoniczne. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Starsi Mieszkańcy Bukowna są z reguły przyzwyczajeni do bezpośredniego kontaktu, co zresztą bardzo sobie cenimy. Ale jesteśmy miastem otwartym na nowoczesność. Od dwóch lat działa przy Urzędzie Miejskim darmowy punkt dostępowy do internetu tzw. (hot spot), jako jedyna gmina w powiecie olkuskim prowadzimy internetowe transmisje "na żywo" obrad Rady Miejskiej, również jako pierwsi rozpoczęliśmy budowę miejskiego systemu monitoringu wizyjnego. Obecne wprowadzenie komunikacji poprzez Skype'a to tylko kolejne ułatwienie dla Mieszkańców Bukowna mających dostęp do internetu - mówi Sekretarz Miasta, Marcin Cockiewicz.

 

Sekretarz Miasta podkreśla jednak, że w pierwszej kolejności obsługiwani będą oczywiście Mieszkańcy obecni na miejscu w urzędzie.

 

- Prosimy internautów o wyrozumiałość. Ponieważ połączenia będą trafiać do nas bezpośrednio, możliwym jest sytuacja, że nie od razu odpowiemy na próbę nawiązania połączenia. Może to być spowodowane tym, że akurat będziemy rozmawiać z Mieszkańcami Miasta tu w urzędzie. Jeśli więc nie będzie odpowiadał numer Burmistrza Miasta, bądź Zastępcy Burmistrza można próbować skontaktować się ze mną. A dodatkowo - program Skype informuje o nieudanych próbach połączenia, więc taka próba po jakimś czasie będzie mogła być przez nas ponowiona. Liczymy więc, że ta forma kontaktu przypadnie Państwu do gustu.

 

Aby połączyć się z odpowiednimi osobami w urzędzie należy w komunikatorze Skype wybrać połączenie z adresami:

 

 

  •  

Burmistrz Miasta:

bukowno.burmistrz

 Mój stan 

  •  

Zastępca Burmistrza:

bukowno.viceburmistrz

Mój stan

  •  

Sekretarz Miasta:

bukowno.sekretarz

Mój stan

   

 

Program Skype można nieodpłatnie pobrać z internetu ze strony www.skype.com.

 

 

Skype jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Skype Limited.

 

 

Artykuł pochodzi z "Głosu Bukowna", IX-X 2009