Drukuj
  Apel o pomoc i wsparcie finansowe leczenia i rehabilitacji Łukasza Tomsi z Bukowna.

 

 

Szanowni Państwo!

 

 

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe na dopłatę do wózka inwalidzkiego oraz dalszą rehabilitację mojego syna Łukasza Tomsi.

 

 

 

Jestem mieszkanką Bukowna. Mój 29-letni syn potrzebuje Państwa wsparcia.

 

Syn w lipcu ubiegłego roku miał wypadek, w wskutek którego złamał kręgosłup. Przeszedł dwie poważne niebezpieczne dla życia operacje. W szpitalu przebywał 4 miesiące.

 

Ponieważ leczenie choroby mojego syna nie jest tanie zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową, o wpłacenie choćby najmniejszej kwoty pieniężnej. Pieniądze, które Państwo przekażecie będą wykorzystywane na leczenie i dalszą rehabilitację mojego syna.

 

Łukasz przeżył poważny wypadek, w wyniku którego złamał kręgosłup na odcinku C4 i C5 oraz uszkodził rdzeń kręgowy, jest czterokończynowo sparaliżowany i całkowicie uzależniony od mojej opieki, a tak bardzo chciałby być choć trochę samodzielny.

 

Łukasz ma przyznany zasiłek rehabilitacyjny, ale niestety nie zostanie mu przyznana renta ze względu na brak wypracowanych lat, według których kwalifikowałby się do jej przyznania. Zasiłki w naszym kraju są tak małe, że niestety nie wystarczyłyby zdrowemu człowiekowi na godne i spokojne życie nie wspominając już o ciężko chorym. Dlatego bardzo martwię się o to, żeby Łukaszowi nigdy nie zabrakło niezbędnych leków, witamin, sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitacji potrzebnych do walki o każdy dzień.

 

To od Państwa pomocy zależy, czy Łukasz będzie w przyszłości sprawnie chodzić. Proszę o pomoc dla młodego człowieka przed którym jest jeszcze całe życie. Pomóżcie mu stanąć na nogi. Tym bardziej że każdy dobry uczynek dla osoby potrzebującej zawsze do nas wróci ze zdwojoną siłą. Lekarze twierdzą, że Łukasz ma szanse osiągnąć sprawność. Musi jednak być stale rehabilitowany.

 

Przynajmniej raz w roku musi uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym, aby postępy poczynione przez ostatnie miesiące nie poszły na marne. Niestety jest to bardzo kosztowne i nie jestem w stanie podołać temu finansowo, choć chciałabym mu dać jak najwięcej. Zatem zwracam się do Ludzi Dobrego Serca o pomoc finansową na leczenie syna. Nawet najmniejsza wpłacona kwota na niżej podany numer konta daje szansę na poprawę zdrowia Łukasza. Mój syn naprawdę ma szansę uzyskać sprawność. Nie pozwólcie zmarnować tej szansy.

 

Dzień po dniu walczę z niepełnosprawnością syna. Widzę w jego oczach strach  przed samotnością, ponieważ rzesza znajomych którą miał przed wypadkiem, teraz odsunęła się na bok.  Zostaliśmy sami z naszym problemem. Ze względu na stan syna byłam zmuszona zrezygnować z pracy, ponieważ Łukasz wymaga całodobowej opieki. Jestem samotną matką która ma na utrzymaniu jeszcze córkę, uczennicę 2 klasy technikum.

 

Łukasz ma założony za pośrednictwem Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" rachunek bankowy, na którym pragniemy gromadzić środki finansowe, niezbędne do tego by zapewnić mu rehabilitację, która jest niezbędna w jego stanie.

 

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na poniższy numer rachunku bankowego:

Fundacja Pomocy
Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
77-400 Złotów, Stawnica 33A
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie

 
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

 

z dopiskiem: Łukasz Tomsia,
darowizna dla Łukasza, subkonto nr 87/T.

 

Będę wdzięczna za wszelaką pomoc. Dziękuję.
 

Z poważaniem

 Lidia Tomsia 

 

 


 

Można również przekazać na rzecz Łukasza 1% podatku:
 

Wystarczy w odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38) wpisać numer KRS: 0000186434.

 

 

W pozycji INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE można podać Cel szczególny, na jaki chcemy przekazać swój 1%. Tu należy wyraźnie wpisać: Łukasz Tomsia, 87/T.