Drukuj
  2009

Sześć pociągów międzyregionalnych, zlikwidowanych pod koniec ubiegłego roku wraca do rozkładu jazdy

Sześć pociągów międzyregionalnych, zlikwidowanych pod koniec ubiegłego roku, wraca do rozkładu jazdy. To efekt porozumienia urzędów marszałkowskich z trzech województw - małopolskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego.

Czytaj więcej

Wieczór Autorski ks. Andrzeja Biernackiego w związku z promocją książki "25 lat wspólnej drogi"

17 marca w Centrum Kultury w Bukownie odbyło się spotkanie autorskie z Księdzem Prałatem Andrzejem Biernackim – Honorowym Obywatelem Miasta Bukowno. Spotkanie poświęcone było wydaniu książki  pt. ”25 lat wspólnej drogi. Z doświadczeń proboszcza parafii Gorzków”, której autorem jest właśnie ks. Andrzej. Z inicjatywy MOK odbył się tego dnia koncert artystyczny, który uświetnił spotkanie z Autorem.

Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z księdzem Andrzejem Biernackim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 17 marca w siedzibie naszej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Honorowym Obywatelem naszego miasta, księdzem Andrzejem Biernackim. Nasz gość opowiadał o kulisach powstania Jego książki – "25 lat wspólnej drogi. Z doświadczeń proboszcza parafii Gorzków w latach 1983-2008".

Czytaj więcej

Udany Występ Reprezentacji Klubu Kyokushin Karate w Bukownie na Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego

Reprezentacja Klubu Kyokushin Karate w Bukownie w składzie: Krzysztof Strój, Robert Cepak, Paweł Majewski, Grzegorz Majewski wzięła udział w 29 Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego, które odbyły się 8 marca 2009 roku w małej hali katowickiego Spodka.

Czytaj więcej

Ferie zimowe 2009 w stylu wojskowym - podsumowanie

Już po raz trzeci na terenie Ośrodka P.W. Zalto-bis w Bukownie odbyły się Ferie w moro. Kontynuując akcję Pani Marty Bojanowicz członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec" z Bukowna i Olkusza przeprowadzili zajęcia militarno-sportowe, gry, zabawy, strzelania i podchody dla dzieci i młodzieży szkolnej spędzającej ferie w miastach.

Czytaj więcej

Psy czekają na nowy dom!

Decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii olkuskie schronisko nie może już przyjmować bezdomnych zwierząt. Wciąż jednak przebywa tam  około 100 psów. W ramach akcji poszukiwania dla nich nowych domów Burmistrz Miasta Bukowno zwraca się z prośbą do Mieszkańców o adopcje psów z olkuskiego schroniska.

Czytaj więcej

DZIENNIK POLSKI: Kto będzie świadczył specjalistyczne usługi medyczne w Bukownie?

Władze miasta powołały specjalną komisję do oceny ofert firm medycznych. Komisję tworzy pięć osób. Poza wiceburmistrzem i sekretarzem miasta odpowiedzialnym za organizację opieki medycznej, oferty oceniać będą też przewodniczący komisji budżetowej i samorządowej. Piątym członkiem komisji będzie przedstawiciel "MedBuk"-u, jedynej przychodni działającej obecnie w Bukownie.

Czytaj więcej

Ks. dr Grzegorz Kaszak został Biskupem Sosnowieckim!

Decyzją Ojca św. Benedykta XVI nowym Biskupem Sosnowieckim został ks. dr Grzegorz Kaszak. Ma 44 lata. Jest sekretarzem Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Czytaj więcej

Wyjątkowy koncert karnawałowy w Kazimierzy Wielkiej połączony z promocją książki ks. Andrzeja Biernackiego p.t. "25 lat Wspólnej Drogi"

1 lutego 2009r w Kazimierskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert. Tradycyjny - bo dziewiąty już - karnawałowy koncert w wykonaniu solistów Opery Śląskiej i Operetki Warszawskiej oraz zespołu "Gorzkowianie" połączony był tym razem w promocją wyjątkowej książki autorstwa ks. Prałata Andrzeja Biernackiego p.t. "25 lat Wspólnej Drogi".

Czytaj więcej

Wieczór poetycki Urszuli Kalecińskiej-Kucik

29 stycznia 2009 roku odbył się Poetycki Wieczór Autorski Urszuli Kalecińskiej-Kucik. Wieczór tym bardziej wyjątkowy, że był również inauguracją wystawy fotograficznej Autorki pt. "Kolorowa starość". ".

Czytaj więcej


Strona: [1]  2