Drukuj
  2008

Mamy budżet miasta na 2009 rok.

30 grudnia na XXXVI Sesji Radni Rady Miejskiej w Bukownie przyjęli uchwałę budżetową miasta Bukowno na 2009 rok. Dochody budżetu miasta na 2009 rok ustalono na 26.161.659 zł, natomiast wydatki budżetu na 30.467.959 zł. Deficyt budżetu w kwocie 4.306.300 zł zostanie pokryty przychodami z zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz nadwyżki środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu.

Czytaj więcej

Nietypowi Kolędnicy u Burmistrza

30 grudnia w Urzędzie Miejskim w Bukownie zabrzmiały kolędowe nuty. Orkiestra Dęta Zakładów Górniczo-Hutniczych  "Bolesław" SA przybyła do Burmistrza Miasta Bukowno ze świątecznymi życzeniami od Prezesa Zarządu ZGH - Bogusława Ochaba.

Czytaj więcej

Linia autobusowa 466-BIS na stałe pojawi się w rozkładzie jazdy autobusów ZKG "KM".

Na Zgromadzeniu Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu w dniu 18.12.2008r. podjęta została uchwała w sprawie utworzenia linii przewozowej 466-BIS oraz zatwierdzenia rozkładu jazdy. Od nowego roku autobus tej linii będzie już regularnie kursował w dni nauki szkolnej na trasie Bukowno Dworzec Południowy – Olkusz Dworzec PKS.

Czytaj więcej

Bezmyślność i głupota... niestety ciąg dalszy

Cyklu p.t. "Bezmyślność i głupota..." nastąpił ciąg dalszy. Niestety, raz jeszcze okazało się, że stosunkowo długie Świeta, czyli zbyt dużo wolnego czasu muszą się (???) w naszym mieście przełożyć na kolejne straty w wyglądzie miasta. W przypadku tak bezsensownej destrukcji - niszczenia dla samego niszczenia trudno doszukać się jakichkolwiek wytłumaczeń.

Czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Niechaj świąteczny czas szczodrze obdarzy nas wszystkich błogosławieństwem Nowonarodzonego. Niechaj serca nasze i domy napełni mocą wiary, światłem nadziei i ciepłem miłości. Niech spełnią się towarzyszące dzieleniu opłatka życzenia, a Nowy Rok przyniesie wiele dobra, sukcesów i wszelkiej pomyślności.

Czytaj więcej

Bezmyślność i głupota... na Święta - post scriptum

Nasze apele o poszanowanie wspólnej, miejskiej właśności przyniosły efekt odwrotny. Wandale po raz kolejny dali o sobie znać podczas weekendu. W efekcie ich działań wszyscy mieliśmy okazję oglądać wygaszoną "miejską" choinkę na placu przy budynku poczty.

Czytaj więcej

Bezmyślność i głupota... na Święta.

Zbliżają się Święta - czas, gdy ludzie stają się sobie bliżsi, starają się być dla siebie lepsi. Wysyłamy kartki z życzeniami do przyjaciół, szukamy prezentów, którymi chcemy obdarować swoich najbliższych, w ogóle jakoś tak częściej o nich myślimy. Niezwykła świąteczna atmosfera udziela się Wszystkim. No właśnie - czy aby na pewno wszystkim?

Czytaj więcej

Mini-skatepark przy Urzędzie Miejskim

Na placu przy Urzędzie Miejskim pojawiły się nowe urządzenia dla amatorów wszelkiego rodzaju rolek, deskorolek i BMX-ów. Ze środków finansowych, będących w bezpośredniej dyspozycji Burmistrza Miasta (rezerwa) sfinansowano zakup grind-boxa, ławeczki oraz rurki.

Czytaj więcej

"Bezdroża pamięci, zakamarki wspomnień" - spotkanie z poezją pana Tadeusza Szyji

11 grudnia 2008 w sali wystawowej Centrum Kultury w Bukownie odbyło się wyjątkowe spotkanie Klubu Literackiego działającego w MOK. Bohaterem tego spotkania był Pan Tadeusz Szyja, który prezentował swoje wiersze z wydanego właśnie nakładem MOK-u tomiku poezji pt. "Bezdroża pamięci, zakamarki wspomnień".

Czytaj więcej

II Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin

13 grudnia 2008 roku w Hali Sportowej MOSiR w Bukownie odbył się II Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin, w którym wystartowało 40 zawodników w trzech kategoriach wiekowych, z Bukowna, Olkusza, Sławkowa i Zawiercia. Zawodnicy z Klubu Kyokushin Karate w Bukownie zdobyli trzy złote i jeden srebrny medal.

Czytaj więcej


Strona: [1]  2  3  4  5  6  7  8  9