Drukuj
  2007

"Kolędnicy" u Burmistrza

21 grudnia w Urzędzie Miejskim w Bukownie - ku zaskoczeniu pracowników Urzędu i Mieszkańców - zabrzmiały kolędowe nuty. Orkiestra Dęta Zakładów Górniczo-Hutniczych  "Bolesław" przybyła ze świątecznymi życzeniami od Prezesa Zarządu ZGH - Bogusława Ochaba.

Czytaj więcej

"Loteria świąteczna" w świetlicy szkolnej

W dniach 17 i 18 grudnia w świetlicy Zespołu Szkół nr 1 odbyła się „Loteria świąteczna”. Impreza ta mogła być zorganizowana dzięki wielu hojnym sponsorom. 

Czytaj więcej

I Powiatowy Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin w konkurencji kata dzieci, młodzików i kadetów w Bukownie

8 grudnia 2007 roku w Hali Sportowej MOSiR w Bukownie, odbył się "I Powiatowy Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin w konkurencji kata dzieci, młodzików i kadetów". Startowało 40 zawodników i zawodniczek z Olkusza, Sławkowa i Bukowna. Sekcje karate Bukowno i Olkusz są prowadzone przez Klub Kyokushin Karate w Bukownie.

Czytaj więcej

Wizyta delegacji słowackiej gminy RUDNANY w Bukownie

1 grudnia 2007r. na zaproszenie bukowieńskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa do naszego miasta zawitała delegacja słowackiej, górniczej  gminy Rudnany. W składzie delegacji znalazł się również Starosta Obce Rudnany (wójt gminy) - pan Miroslav Blišťan.

Czytaj więcej

VIII Festyn Sportowo-Rekreacyjny "Mamo Tato Baw się z nami"

Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Bukownie po raz kolejny był organizatorem turnieju sportowo rekreacyjnego dla klas II, „Mamo, Tato baw się znami”. była to już VIII edycja turnieju. Patronat nad imprezą od początku objęła firma Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. Bukowno.

Czytaj więcej

XV Sejmik Poetycki "Pod Diablą Górą"

24 listopada w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbył się XV Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą”. Gościem specjalnym jubileuszowego wydania tej poetyckiej imprezy była aktorka teatralna i filmowa, dr Renia Zakrzewska z filmu „M jak miłość”- Hanna Bieluszko. W interpretacji aktorki poznaliśmy wiersze nagrodzonych tego roku uczestników.

Czytaj więcej

Babcia na 103 !!!

Były kwiaty, tort i uroczyste odśpiewanie kolejnych stu lat, a nawet życzenia 103 procent zdrowia. U najstarszej mieszkanki miasta, 103 letniej Władysławy Ścigaj z Bukowna Starego na urodzinach gościła delegacja miasta. Do jubilatki przybyli goście w osobie Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego, zastępcy Józefa Palucha, kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego Bogusławy Szotek oraz w imieniu rady, wiceprzewodnicząca Anna Labisko.

Czytaj więcej

GALA 50-LECIA MAŁOPOLSKIEGO TKKF

16 listopada 2007 roku w sali widowiskowej Klubu Garnizonowego w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca jubileusz 50- lecia działalności statutowej Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie. Podczas tej uroczystości 8 członków Klubu Rekreacyjno-Sportowego TKKF „Gwarek” z Bukowna zostało uhonorowanych odznaczeniami państwowymi, resortowymi, oraz okolicznościowymi.

Czytaj więcej

5 listopad - dzień postaci z bajek

W dniu 5.11.2007 Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie – oddział dla dzieci, wspólnie z nauczycielką Przedszkola Miejskiego Panią Małgorzatą Szkop przygotowała „Dzień postaci z bajek”

Czytaj więcej

Wieczór autorski z Pania Ireną Michalik

10 listopada w sali widowiskowej przy Centrum Kultury odbył się wieczór autorski mieszkanki Bukowna Ireny Michalik. Wieczorowi tajemniczo zatytułowanemu "Zuzanna" towarzyszyło wydanie tomiku wierszy dotychczas chowanych głęboko w szufladzie. Na blisko dwudziestletni dorobek twórczy składa się prawie 100 utworów z różnych etapów życia autorki.

Czytaj więcej


Strona: [1]  2  3  4  5  6  7