Drukuj
  2006

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz

15 grudnia  2006r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki w Bukownie odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży gimnazjalnej, wzięło w nim udział 31 uczniów ze szkół w Bukownie, Bolesławiu, Olkuszu i Zadrożu.

Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z autorem książek dla dzieci, panem Kazimierzem Szymeczko.

8 grudnia 2006 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie odbyło się spotkanie autorskie z autorem książek dla dzieci, panem Kazimierzem Szymeczko. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z drugich klas ze szkoły podstawowej w Bukownie.

Czytaj więcej

Spektakl "O wilku i koźlętach" wg baśni braci Grimm w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora "Parawan"

8 grudnia br w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bukownie odbyło się spotkanie autorskie z twórcami spektaklu "O wilku i koźlętach" wg baśni braci Grimm połączone z prezentacją przedstawienia kukiełkowego.

Czytaj więcej

Zaprzysiężenie nowego Burmistrza Miasta Bukowno, Mirosława Gajdziszewskiego

4 grudnia 2006r w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta II Sesja Rady Miejskiej w Bukownie V kadencji. W jej trakcie członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej w Bukownie wręczyli panu Mirosławowi Gajdziszewskiemu zaświadczenie o wyborze na stanowisko Burmistrza Miasta Bukowno. Następnie nowy Burmistrz miasta złożył uroczyste ślubowanie.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Miejskim Przedszkolu

Dnia 13 października 2006 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz miasta, byli dyrektorzy przedszkola, obecni dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek kulturalno-oświatowych, personel przedszkola oraz rodzice...  

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości w Bukownie

W dniu 11 listopada br w Bukownie obchodzono uroczyście 88 rocznicę odzyskania niepodlegości. W kościele pw. św. Andrzeja Boboli odprawiono uroczystą mszę za Ojczyznę, a następnie delegacje władz miasta. organizacji społecznych, jednostek budżetowych (MCK, Szkół Przedszkoli, MOSiR MZGK, MBP), Straży Pożarnych z pocztami sztandarowymi, związków zawodowych, samorządów mieszkańców spotkały się pod obeiskiem przy ul. 1 Maja.

Czytaj więcej

Festyn Sportowo-Rekreacyjny "Mamo, Tato - Baw się z nami"

7 listopada 2006r w Hali Sportowej MOSir w Bukownie odbyła się  VI edycja Festynu Sportowo-Rekreacyjnego "Mamo, Tato - Baw się z nami". Organizacja turnieju była możliwa dzięki firmie Schneider która objęła patronat nad imprezą. W turnieju uczestniczyły klasy drugie. W każdej drużynie startowało 10-cioro uczniów wzmocnionych 2-ma rodzicami.

Czytaj więcej

Akcja z Nadzieją - Marsz Różowej Wstążki

19 października Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie po raz drugi zorganizował akcję prozdrowotną "Z Nadzieją", połączoną z Marszem Nadziei, zorganizowanym wspólnie z młodzieżą i nauczycielami Zespołu Szkół na Skałce. Punktualnie o godz. 10.00 ok. 70 licealistek wraz z opiekunami wymaszerowało ze szkoły, by wspólnie z pracownikami MOK-u przejść na plac obok Urzędu Miejskiego.

Czytaj więcej

II Powiatowe Potyczki EKOLOGICZNE o Puchar Starosty Powiatu Olkuskiego

"CHRONIĄC PRZYRODĘ- CHRONISZ SAMEGO SIEBIE" takie hasło przyświecało II Powiatowym Potyczkom Ekologicznym o Puchar Starosty Powiatu Olkuskiego, jakie odbyły się 25 października na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. 

Czytaj więcej

"Dzwonnik z Notre - Dame" w Centrum Kultury w Bukownie

27 października br. na sali widowiskowej MOK-u odbyło się uroczyste spotkanie Burmistrz Miasta Ewy Wolskiej ze sponsorami i pracownikami jednostek budżetowych. Na tym spotkanie pani burmistrz podziękowała sponsorom za pomoc finansową przeznaczoną na zakup wyposażenia sali kameralnej (widowiskowej) przy Centrum Kultury im Jana Pawła II w Bukownie. Uroczystość uświetniło widowisko muzyczne pt. „Dzwonnik z Notre – Dame” w wykonaniu zespołu De Oriunde z Krakowa.

Czytaj więcej


Strona: [1]  2  3  4  5  6