Drukuj
  DNI BUKOWNA 2017

Wakacyjne Super Game E-Sport w Bukownie.

Podczas tegorocznych Dni Bukowna 2017 jedną z imprez towarzyszących Świętu Miasta były zmagania Wakacyjne Super Game E-Sport w Bukownie. Dwudniowa rywalizacja w FIFA 17 oraz The League of Legends zgromadziła na starcie turnieju blisko setkę uczestników. Oprócz rozgrywek turniejowych wszyscy chętni, którzy chcieli w trakcie Dni Bukowna spróbować swoich sił w e-sporcie również mieli ku temu okazję.

Czytaj więcej

"NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH". Nagrody Burmistrza dla wybitnie uzdolnionych uczniów z Bukowna.

Po raz pierwszy w historii naszego Miasta podczas Dni Bukowna szczególnie uzdolnionym uczniom zostały publicznie wręczone prestiżowe nagrody Burmistrza Miasta Bukowno za wybitne, indywidualne osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne. Za swoją ciężką pracę, okraszoną licznymi sukcesami otrzymali też nagrodę finansową Burmistrza Miasta Bukowno.

Czytaj więcej

Porozumienie o współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Ustka a Miastem Bukowno.

Podczas tegorocznych Dni Bukowna gościliśmy u siebie oficjalną delegację Gminy Ustka, z Panią Wójt Gminy Anną Sobczuk-Jodłowską oraz Panem Wacławem Laskowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Ustka na czele. Głównym punktem wizyty delegacji było podpisanie umowy o partnerskiej współpracy, które miało miejsce podczas Jubileuszowej Gali z okazji 55-lecia nadania Bukownu praw miejskich.

Czytaj więcej

"Serca dla Bukowna" z okazji 55-lecia nadania Miastu Bukowno praw miejskich.

Jubileuszowa Gala z okazji 55-lecia nadania Miastu Bukowno praw miejskich, która odbyła się 23 czerwca br. była również okazją do wręczenia specjalnych nagród Burmistrza Miasta Bukowno,  "Serce dla Bukowna". To wyjątkowe wyróżnienie dla osób, które często nie są mieszkańcami naszego Miasta, to jednak z Bukownem są od wielu lat bardzo blisko związani. Wyróżnienie jest wyrazem uznania i podziękowania za wiele lat poświęconych dla naszego Miasta.

Czytaj więcej

Uroczyste wręczenie przyznanych tytułów "Zasłużeni dla Miasta Bukowno".

20 marca 2007r. Rada Miejska w Bukownie ustanowiła tytuł "Zasłużony dla Miasta Bukowno" za wybitne osiągnięcia mające doniosłe znaczenie dla rozwoju i promocji Miasta w dziecinie kultury, oświaty, sportu, działalności społecznej lub gospodarczej. Uroczyste wręczenie przyznanych w tym roku tytułów  "Zasłużony dla Miasta Bukowno" nastąpiło podczas Jubileuszowej Gali z okazji 55-lecia nadania Bukownu praw miejskich, która odbyła się 23 czerwca br. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie.

Czytaj więcej

"Róże Biznesu" dla najlepszych Firm Roku dla Sibelco Poland i Centrum Medycznego Skałka.

Od 2012 roku najlepszym firmom działającym na terenie Bukowna przyznawane są "Róże Biznesu", Nagrody Gospodarcze Burmistrza Miasta Bukowno. Nagroda ma charakter honorowy, a jej celem jest promowanie najlepszych firm Bukowna, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

Wyniki Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Bukowna.

1 lipca br. na boiskach kąpieliska MOSiR w Bukownie odbył się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Bukowna. Do udziału w zawodach zgłosiło się sześć trzyosobowych drużyn, które najpierw rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, by potem w bezpośrednich pojedynkach ustalić ostateczną kolejność w turnieju.

Czytaj więcej

Przegląd Olkuski: Urodzinowa gala z nagrodami.

Dni Bukowna od lat łączą przednią zabawę w plenerze z nagradzaniem ludzi i najlepszych firm działających w mieście. Tradycyjnie, w dzień poprzedzający stadionowe wydarzenia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywa się uroczysta gala, podczas której przyznawane są tytuły społeczne "Serce dla Bukowna" i "Zasłużony dla Miasta Bukowno"", a także wręczane są "Róże Biznesu" dla lokalnych, prężnych przedsiębiorców.

Czytaj więcej

Przeglad Olkuski: Jubileuszowe Dni Bukowna.

To był mocny wstęp do tegorocznych wakacji. Bukowno świętuje 55. rocznicę nadania praw miejskich i dlatego program dwudniowej imprezy aż kipiał od gwiazdorskich występów. W sobotę do później nocy bisował legendarny Dżem, natomiast niedziela upłynęła pod znakiem muzyki disco.

Czytaj więcej

Przegląd Olkuski: Kenijczycy znowu poza zasięgiem.

Wzorem ubiegłego roku, bukowieński Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego zdominowali Kenijczycy, którzy w komplecie zajęli podium. Najlepszy z Polaków był Damian Połeć – 4. miejsce. W pierwszej dziesiątce, która najszybciej dotarła do mety po pokonaniu 10 kilometrów znalazło się aż siedmiu obcokrajowców.

Czytaj więcej


Strona: [1]  2  3