Drukuj
2017.10.27 - Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Bukownie.

24 października br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie doszło do inauguracji w naszym Mieście programu "Miasto Przyjazne Seniorom" oraz "Ogólnopolskiej KARTY SENIORA".

 

Programy te Miasto Bukowno będzie prowadzić we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO z Krakowa, które od lat zajmuje się edukacją społeczną i organizowaniem kampanii społecznych na rzecz osób 60+, m.in. wydając "GŁOS SENIORA", ogólnopolski magazyn skierowany do Seniorów.

 

W 2015 roku stowarzyszenie stworzyło program wsparcia finansowego i edukacji ekonomicznej seniorów pod nazwą Ogólnopolskiej Karty Seniora OKS. Zalety z posiadania i korzystania z takiej karty zaprezentowali zebranym Goście z Krakowa - Ambasadorowie Ogólnopolskiej Karty Seniora: Pani Joanna Talar oraz Pan Marek Pilch.

 

 

Kartę może wyrobić każda osoba, która ukończyła 60 lat. Karta wyrabiana jest bezterminowo, a Senior nie ponosi żadnych kosztów związanych z wyrobieniem karty. Dzięki tej karcie mogą Oni korzystać ze zniżek w blisko 1.000 placówkach na terenie całego kraju. Są to m.in uzdrowiska, sanatoria, domy wczasowe, przychodnie, kina, teatry i biura podróży. Obecnie Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 100.000 Seniorów z całego kraju.