Drukuj
2017.10.27 - "Bukowno na pocztówce" - okresowa wystawa w Miejskim Przedszkolu i Bibliotece.

"Bukowno na pocztówce"

okresowa wystawa w przedszkolu.

 

 

Od 18 września do 6 października 2017 r. w głównym holu Miejskiego Przedszkola w Bukownie można było oglądać wystawę osiemdziesięciu pocztówek pn. "Moja mała Ojczyzna – Bukowno" kolekcjonera Adama Czarta z Olkusza. Galerię przygotowały nauczycielki: Małgorzata Szkop i Małgorzata Żmuda.

 

Serdecznie dziękujemy Właścicielowi za udostępnienie prywatnego zbioru do publicznej prezentacji oraz Dyrektor Miejskiej Bibliotek Publicznej w Bukownie Pani Małgorzacie Rusek za wypożyczenie gablot.

 

Następnie wystawa trafiła do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie było dostępna do 27 października br.

 

 

 

Istotnym wydarzeniem w kształtowaniu postaw patriotycznych naszych przedszkolaków w 2017 roku jest Jubileusz 55-lecia naszego miasta - Bukowna. Zadaniem wychowawców jest rozbudzanie wiedzy i zainteresowania miejscowością, w którym mieszkamy: jej historią, tradycjami i zabytkami. Oprócz wiedzy systematycznie kształtujemy także postawy i umiejętności najmłodszych w oparciu o dziedzictwo kulturowe i znajomość "Naszej Małej Ojczyzny". Edukacja patriotyczna przybiera różne formy. Tym razem przedszkolaki i ich rodzice/opiekunowie mieli okazję poznać historię Bukowna na podstawie kolekcji widokówek.

 

Małgorzata Szkop