Drukuj
2017.11.07 - Zaproszenie na miejskie obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Burmistrz Miasta i Rada Miejska w Bukownie serdecznie zapraszają Wszystkich Mieszkańców do udziału w miejskich obchodach przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości Polski.

 

W tym dniu uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie.

 

Tradycją ostatnich lat – po zakończeniu Mszy Św. - jest przemarsz pod Obelisk Żołnierza Polskiego przy ulicy 1 Maja. Tam wartę honorową zaciągną strzelcy ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Bukownie. Młodzież z Zespołu Szkół nr 1 przedstawi krótki program artystyczny, nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  

 

Po zakończeniu części artystycznej delegacje oficjalne oraz Mieszkańcy złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, a na zakończenie orkiestra dęta ZGH Bolesław pożegna wszystkich przybyłych krótkim koncertem pieśni patriotycznych.

 

Wszystkich gorąco na te uroczystości zapraszamy.

 

 

Jednocześnie pragniemy poprosić wszystkich Mieszkańców o wywieszenie z okazji święta państwowego flag narodowych.

 

11 listopada to wyjątkowa data w polskim kalendarzu. Dzień ten powinien mieć dla wszystkich Polaków szczególne znaczenie. Apelujemy, by flagi wywiesili zarówno właściciele posesji, jak i również właściciele punktów handlowych i usługowych znajdujących się na terenie miasta.

 

Gest ten podkreśli znaczenie święta, będzie również wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.