Drukuj
2017.11.29 - Bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat.

Burmistrz Miasta Bukowno, Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Centrum Medyczne Maszachaba Sp. z o.o. (realizator badań) serdecznie zapraszają na

 

 

 

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE.

 

Do udziału z bezpłatnych badaniach uprawnione są Panie w wieku od 50 do 69 lat (rok urodzenia 1948-1967), które nie wykonywały badań mammograficznych w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

 

Badania mammograficzne odbędą się w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) na placu przy Urzędzie Miejskim w dniu 4 grudnia 2017 r. 
    

 

Konieczna wcześniejsza rejestracja:

12 633 02 18,  503 777 651

 

 

Uwaga!

 

Badaniem profilaktycznym w ramach programu NFZ, objęte są panie w wieku od 50-69 lat, raz na 24 miesiące. Kobiety, u których w najbliższej rodzinie (matka, siostra, córka) wystąpił nowotwór piersi mogą wykonać badanie mammograficzne po upływie 12 miesięcy od daty poprzedniego badania.

 

Pracownia mammograficzna wyposażona jest w system pośredniej mammografii cyfrowej.
 

Na badanie prosimy zabrać: dowód osobisty (PESEL), poprzednie zdjęcia mammograficzne (jeżeli badanie było wykonywane), jeśli Pani używa - okulary korekcyjne (do wypełnienia ankiety przed badaniem).

 

Więcej informacji na temat Populacyjnych Programów Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy można znaleźć na stronach Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego.