Drukuj
2018.02.06 - II Gminny Turniej Ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie.

 

 II Gminny Turniej Ekologiczny. 

 

 

1 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie odbył się  Turniej Ekologiczno–Sportowy dla uczniów klas I- III edukacji wczesnoszkolnej pod hasłem "Na ochronie środowiska, twoje zdrowie tylko zyska. Segregować śmieci, uczą się dzieci”. Turniej zorganizowano we współpracy z Referatem Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Bukownie.

 

 

Celem turnieju było zwrócenie uwagi na ważne problemy związane z niekorzystnymi zmianami zachodzącymi w środowisku, zwrócenie uwagi na ważne problemy związane z opieką nad czworonogami, uczenie odpowiedzialności i umiejętności reagowania na potrzeby środowiska naturalnego, umiejętność pracy zespołowej, wspólne podejmowanie decyzji oraz umiejętność planowania pracy.

 

 

Tegoroczna rywalizacja obejmowała zarówno część wiedzową, jak i konkurencje sportowe. Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi segregacji śmieci, ochrony środowiska i opieki nad czworonogami w formie rebusów, wykreślanek, łamigłówek, krzyżówek i puzzli. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziły konkurencje sportowe. Wszyscy wykazali się dużą sprawnością, a zarazem umiejętnością pracy zespołowej.

 

 

W turnieju wzięło udział 200 uczniów i dla wszystkich zakupiono nagrody rzeczowe, zarówno indywidualne jak i dla poszczególnych klas. Cieszymy się, że uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wiedzą, jak dbać o stan środowiska naturalnego i własną kondycję fizyczną.

 

Joanna Poczęsna,
Beata Wójcik, Jolanta Oleś

 

 

Galeria zdjęć