Drukuj
2018.03.06 - Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I- III edukacji wczesnoszkolnej rozstrzygnięty.

Konkurs Kaligraficzny dla uczniów

klas I- III edukacji wczesnoszkolnej

rozstrzygnięty. 

 

2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie odbyła się III edycja gminnego konkursu kaligraficznego dla uczniów klas I- III edukacji wczesnoszkolnej  "MISTRZ KALIGRAFII MIASTA BUKOWNO". Patronat nad konkursem objął Sekretarz Miasta Bukowno, pan Marcin Cockiewicz.

 

 

Założeniem konkursu było propagowanie idei pięknego pisania, rozpowszechnianie umiejętności kaligraficznych, przekazywanie wiedzy dotyczącej piśmiennictwa i uwrażliwianie na walory estetyczne odręcznej pisowni.

 

Dokonując oceny prac uczniów komisja kierowała się następującymi kryteriami:

  • czytelność zapisu,
  • estetyka,
  • kształt i proporcjonalność liter,
  • konsekwencja zapisu wyznaczonego do przepisania tekstu konkursowego,
  • dbałość o poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.

Przebieg konkursu został precyzyjnie zaplanowany, a właściwe działania rozłożone odpowiednio w czasie. W styczniu odbył się etap szkolny przeprowadzony przez nauczycieli – koordynatorów Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Bukownie. 

 

W każdej szkole wyłoniono po dwóch uczestników, którzy zakwalifikowali się do gminnego etapu konkursu. Finał konkursu odbył się 2 marca 2018 roku. Finaliści w ciągu 60 minut. przepisywali przygotowany tekst konkursowy. Był nim wiersz Danuty Gellner  pt. "Przyjęcie".

 

 

MISTRZEM KALIGRAFII MIASTA BUKOWNO W ROKU SZKOLNYM 2018 został uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie Jakub NALEPA, natomiast WICEMISTRZEM została uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie MILENA PIENIĄŻEK.

 

Cieszy fakt, że w dzisiejszej dobie komputerów są tacy, którzy pragną pochylić się nad kartką papieru i w skupieniu za pomocą pióra przelać myśli, uwiecznione pięknym charakterem pisma. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

Podziękowania składamy również panu Marcinowi Cockiewiczowi za przekazanie nagrody głównej - pióra.

 

Organizatorki konkursu:

Bogusława Adamowicz, Beata Wójcik.