strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2015-08-28 Piątek, Imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  2005

Uroczystości Jubileuszowe ks. Antoniego Normana

  

UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE

30-LECIA PRACY KAPŁAŃSKIEJ
KSIĘDZA WICEDZIEKANA
DEKANATU ŚLĄSKIEGO PROBOSZCZA

PARAFII POLSKOKATOLICKIEJ W BUKOWNIE
KS. MGR ANTONIEGO NORMANA

 

Własnego kapłaństwa się boję
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam
i przed kapłaństwem klękam
(Ks. Jan Twardowski)

 

 

Jubileusz 30-lecia Kapłaństwa Ks. Antoniego Normana11 czerwca 2005r. Ksiądz mgr Antoni Norman - Proboszcz Parafii Polskokatolickiej w Bukownie Starym obchodził Jubileusz 30–lecia pracy kapłańskiej.

 

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej - w pięknie przystrojonym na tę okazję - kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w obecności tłumu wiernych i pocztów sztandarowych OSP Z Bukowna Starego, Bukowna Miasta, Boru Biskupiego, Krzykawy i Górników oraz Hutników z wyżej wymienionych Parafii sprawował Administrator Diecezji Krakowsko – Częstochowskiej J. E. Ks. Biskup Jerzy Szotmiller, a homilię wygłosił Administrator Diecezji Wrocławskiej Ks. Infułat Stanisław Bosy.

 

Jubileusz 30-lecia Kapłaństwa Ks. Antoniego NormanaWokół ołtarza zgromadzili się wraz z Dostojnym Jubilatem Księża Diecezji Krakowsko – Częstochowskiej oraz Goście Ekumeniczni – Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego Ks.. mgr Jan Gross, przedstawiciel Kościoła Prawosławnego Ks. Mitrat płk Sergiusz Dziewiatowski oraz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Bukownie Starym Ks. Jacek Kalkowski.

 

Obecni byli również przedstawiciele Urzędu i Rady Miasta Bukowno, przedstawiciele Urzędu i Rady Gminy Bolesław oraz Grona Pedagogiczne Szkół w których Jubilat jest nauczycielem religii. Przybyli również przedstawiciele Parafii Polskokatolickich ze Strzyżowic – wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich – z Sosnowca oraz z Krzykawy – Małobadza.

 

Uroczystość uświetniła swoja obecnością Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław” z Bukowna. Zaproszonych Gości w progach świątyni chlebem i sola oraz bukietami kwiatów powitali przedstawiciele Parafii Górnicy. Czcigodny Jubilat w bardzo ciepłych słowach powitał wszystkich zebranych i zaprosił do wspólnej modlitwy, by wraz z nim dziękowali Bogu za dar Jego powołania i kapłaństwa.

 

Po homilii został odczytany dekret mianujący Jubilata Wicedziekanem Dekanatu Śląskiego oraz wizytatorem Religi w Publicznych Przedszkolach w Szkołach wszystkich Parafii na terenie Województw Małopolskiego i Śląskiego.

 

Po odczytaniu dekretów Dostojny Jubilat otrzymał insygnia władzy dziekańskiej, przekazane przez Bp. Administratora, Dziekana Dekanatu Śląskiego Księdza Infułata Eugeniusza Stelmacha, Wikariusza Biskupiego Ks. mgr Adama Stelmacha oraz przedstawicieli Parafii Polskokatolickiej w Krzykawie – Małobądzu. Administrator Diecezji Wrocławskiej ofiarował Jubilatowi złoty ornat a Dziekan Dekanatu Małopolskiego Ks. Infułat Czesław Szepietowski podarował stułę do koncelebry.

 

Urząd Wicedziekana został przyznany Jubilatowi w dowód wdzięczności i uznania za wspaniałą i owocną pracę w Parafii Bukowno Stare i Bukowno Miasto. Osoba Jubilata jest szczególnym darem dla Kościoła, Diecezji i Dekanatu. Na każdym kroku widać Jego wielkie zatroskanie o prawdy Boże, o naukę religii, o duchowy kształt parafii, o chorych i cierpiących, potrzebujących wsparcia duchowego, o sprawy materialne - najpierw budowa probostwa, ciągłe remonty i upiększanie kościoła parafialnego, a w 2003 r. budowa kaplicy w Bukownie Mieście. Jego serce i dłonie są zawsze otwarte dla wszystkich, którzy należą do Parafii, i którzy do tej Parafii przychodzą. To co czyni dla Kościoła i Parafii pozostanie w duszach i pamięci następnych pokoleń.

 

Po skończonej Mszy świętej przez długi czas przyjmował Jubilat gratulacje, życzenia, upominki i kosze kwiatów od swojej Rodziny, Parafian i zaproszonych Gości. Każdy obecny w tym dniu w świątyni chciał wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla Jego duszpasterskiej pracy.

 

Ten wspaniały Jubileuszowy dzień zostanie na długo w pamięci nie tylko Jubilata ale i wszystkich którzy w tym dniu dziękowali Bogu, że mogą liczyć na Jego osobę i korzystać z owoców Jego kapłańskiej pracy, w której jak podkreślał jest mocny dzięki Bogu i głębokiej wierze swoich Parafian.

 

Wszyscy obecni na Uroczystości spotkali się na wspólnej agapie zorganizowanej przy kościele oraz w Remizie OSP w Bukownie Mieście.

  

Ks. Tadeusz Budacz
Proboszcz Parafii Polskokatolickiej Krzykawa-Małobądz


Drukuj


 
Basen Rekreacyjny MOSiR w Bukownie
 
KAJAKI NA SZTOLE
 
Referendeum 6 wrzesień 2015
 
Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2015
 
DNI BUKOWNA 2015
 
Wolni od azbestu
Podatki Lokalne 2015 

Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
 
Nad Biala Przemsza
 
WOSP - XXIII FINAŁ
 
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Rewolucja Smieciowa w Bukownie
 
Dotacje celowe na dofinansowanie kosztow zwiazanych z budowa podlaczen do zbiorowego systemu kanalizacyjnego
 
Dotacje do kredytów bankowych na inwestycje zwiazane z budowa podlaczen do zbiorowego systemu kanalizacyjnego
 
Preferencyjne kredyty na BUDOWĘ PRZYŁĽCZA KANALIZACJI SANITARNEJ
 
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO
 
UWAGA. DEPRESJA DOTYCZY 20% NASTOLATKÓW !!!
 
Wymiana zrodła c.o.
 
Kolektor z dopłatš
 


 Odwiedzin: 1978177


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej 

 


1 procent Twojego podatku 
 
WOSP - XXIII FINAŁ 

Hotspot Bukowno 
Biuletyn Informacji Publicznej 
Z Burmistrzem przez Skype 
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej 
Cyfrowy Urzad 
System Informacji o Srodowisku 
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY 
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI 
 
Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP 
Portal Samorządowy 
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie
 
Aktualnoœci MBP 
 
Aktualnoœci MOK 
MOSiR BUKOWNO 
 
Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube