strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-22 Niedziela, Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  2005

Uroczystości Jubileuszowe ks. Antoniego Normana

  

UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE

30-LECIA PRACY KAPŁAŃSKIEJ
KSIĘDZA WICEDZIEKANA
DEKANATU ŚLĄSKIEGO PROBOSZCZA

PARAFII POLSKOKATOLICKIEJ W BUKOWNIE
KS. MGR ANTONIEGO NORMANA

 

Własnego kapłaństwa się boję
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam
i przed kapłaństwem klękam
(Ks. Jan Twardowski)

 

 

Jubileusz 30-lecia Kapłaństwa Ks. Antoniego Normana11 czerwca 2005r. Ksiądz mgr Antoni Norman - Proboszcz Parafii Polskokatolickiej w Bukownie Starym obchodził Jubileusz 30–lecia pracy kapłańskiej.

 

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej - w pięknie przystrojonym na tę okazję - kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w obecności tłumu wiernych i pocztów sztandarowych OSP Z Bukowna Starego, Bukowna Miasta, Boru Biskupiego, Krzykawy i Górników oraz Hutników z wyżej wymienionych Parafii sprawował Administrator Diecezji Krakowsko – Częstochowskiej J. E. Ks. Biskup Jerzy Szotmiller, a homilię wygłosił Administrator Diecezji Wrocławskiej Ks. Infułat Stanisław Bosy.

 

Jubileusz 30-lecia Kapłaństwa Ks. Antoniego NormanaWokół ołtarza zgromadzili się wraz z Dostojnym Jubilatem Księża Diecezji Krakowsko – Częstochowskiej oraz Goście Ekumeniczni – Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego Ks.. mgr Jan Gross, przedstawiciel Kościoła Prawosławnego Ks. Mitrat płk Sergiusz Dziewiatowski oraz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Bukownie Starym Ks. Jacek Kalkowski.

 

Obecni byli również przedstawiciele Urzędu i Rady Miasta Bukowno, przedstawiciele Urzędu i Rady Gminy Bolesław oraz Grona Pedagogiczne Szkół w których Jubilat jest nauczycielem religii. Przybyli również przedstawiciele Parafii Polskokatolickich ze Strzyżowic – wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich – z Sosnowca oraz z Krzykawy – Małobadza.

 

Uroczystość uświetniła swoja obecnością Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław” z Bukowna. Zaproszonych Gości w progach świątyni chlebem i sola oraz bukietami kwiatów powitali przedstawiciele Parafii Górnicy. Czcigodny Jubilat w bardzo ciepłych słowach powitał wszystkich zebranych i zaprosił do wspólnej modlitwy, by wraz z nim dziękowali Bogu za dar Jego powołania i kapłaństwa.

 

Po homilii został odczytany dekret mianujący Jubilata Wicedziekanem Dekanatu Śląskiego oraz wizytatorem Religi w Publicznych Przedszkolach w Szkołach wszystkich Parafii na terenie Województw Małopolskiego i Śląskiego.

 

Po odczytaniu dekretów Dostojny Jubilat otrzymał insygnia władzy dziekańskiej, przekazane przez Bp. Administratora, Dziekana Dekanatu Śląskiego Księdza Infułata Eugeniusza Stelmacha, Wikariusza Biskupiego Ks. mgr Adama Stelmacha oraz przedstawicieli Parafii Polskokatolickiej w Krzykawie – Małobądzu. Administrator Diecezji Wrocławskiej ofiarował Jubilatowi złoty ornat a Dziekan Dekanatu Małopolskiego Ks. Infułat Czesław Szepietowski podarował stułę do koncelebry.

 

Urząd Wicedziekana został przyznany Jubilatowi w dowód wdzięczności i uznania za wspaniałą i owocną pracę w Parafii Bukowno Stare i Bukowno Miasto. Osoba Jubilata jest szczególnym darem dla Kościoła, Diecezji i Dekanatu. Na każdym kroku widać Jego wielkie zatroskanie o prawdy Boże, o naukę religii, o duchowy kształt parafii, o chorych i cierpiących, potrzebujących wsparcia duchowego, o sprawy materialne - najpierw budowa probostwa, ciągłe remonty i upiększanie kościoła parafialnego, a w 2003 r. budowa kaplicy w Bukownie Mieście. Jego serce i dłonie są zawsze otwarte dla wszystkich, którzy należą do Parafii, i którzy do tej Parafii przychodzą. To co czyni dla Kościoła i Parafii pozostanie w duszach i pamięci następnych pokoleń.

 

Po skończonej Mszy świętej przez długi czas przyjmował Jubilat gratulacje, życzenia, upominki i kosze kwiatów od swojej Rodziny, Parafian i zaproszonych Gości. Każdy obecny w tym dniu w świątyni chciał wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla Jego duszpasterskiej pracy.

 

Ten wspaniały Jubileuszowy dzień zostanie na długo w pamięci nie tylko Jubilata ale i wszystkich którzy w tym dniu dziękowali Bogu, że mogą liczyć na Jego osobę i korzystać z owoców Jego kapłańskiej pracy, w której jak podkreślał jest mocny dzięki Bogu i głębokiej wierze swoich Parafian.

 

Wszyscy obecni na Uroczystości spotkali się na wspólnej agapie zorganizowanej przy kościele oraz w Remizie OSP w Bukownie Mieście.

  

Ks. Tadeusz Budacz
Proboszcz Parafii Polskokatolickiej Krzykawa-Małobądz


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607996


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube