strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-03-24 Sobota, Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.02.11 - Przegląd Olkuski: "Schetynówki" już pewne.

  "Schetynówki" już pewne.

 

 

 

Minister Administracji i Cyfryzacji podpisał ostateczną listę wniosków o dofinansowanie modernizacji dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dotacje na inwestycje otrzyma powiat olkuski oraz Bukowno. Drugi z tych samorządów skorzysta z programu „Schetynówek” już po raz trzeci.


Do tej pory w Bukownie w ramach "Schetynówek" wyremontowano ul. Szkolną, a dwa lata temu drogę do Trzebini obejmującą odcinki czterech ulic: Pocztowej, Ogrodowej, Mostowej oraz drogi do Sierszy. Teraz nadszedł czas na ul. Graniczną.

 

- Budowa tej ulicy jest obecnie jednym z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców zadań inwestycyjnych. Tym bardziej cieszymy się, że przygotowany przez nas wniosek o współfinansowanie tej inwestycji uzyskał pozytywną ocenę Wojewody i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W rejonie ul. Granicznej m. in. ze środków Funduszu Spójności realizowana jest obecnie przez olkuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji budowa kanalizacji sanitarnej i wymiana sieci wodociągowej. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o umieszczeniu naszego projektu na liście inwestycji wytypowanych do dofinansowania, od razu rozpoczęliśmy rozmowy z prezesem PWiK o zmianie harmonogramu robót i przyspieszeniu prac na ulicy Granicznej, gdyż dopiero po opuszczeniu przez nich placu budowy Miasto będzie mogło przystąpić do realizacji „Schetynówki”. Doszliśmy w tej sprawie do porozumienia – mówi burmistrz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski.

 

Dofinansowanie z budżetu państwa pokryje połowę kosztów zaplanowanych prac. Kosztorysowa wartość robót wynosi 2 mln 676 tys.  zł, a uzyskane dofinansowanie 1 mln 338 tys. złotych.

 

- W ramach zadania wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, przebudowa linii oświetlenia ulicznego, powstaną chodniki oraz zupełnie nowa droga - korpus drogowy wraz z drenażem i nawierzchnią z asfaltobetonu na długości 885 metrów bieżących. Wykonane zostanie również nowe oznakowanie poziome i pionowe, zainstalowane będą też specjalne bariery ochronne. Dysponujemy pełną dokumentacją projektową oraz aktualnym pozwoleniem na budowę. Miasto już wcześniej zleciło spółce PWiK w Olkuszu pełnienie funkcji inwestora zastępczego budowy kanalizacji deszczowej na terenie Bukowna. Po zakończeniu prac przez PWiK przystąpimy do robót drogowych. Czas goni, bo inwestycja musi być wykonana i rozliczona do końca tego roku. Jesteśmy dobrze przygotowani do jej realizacji, gdyż szykowaliśmy się do niej od dawna. Teraz, po zakończeniu wszystkich robót związanych z projektem PWiK oraz z naszą „Schetynówką”, mieszkańcy otrzymają wreszcie tak długo oczekiwaną drogę wraz z odwodnieniem, oświetleniem, chodnikami i kanalizacją sanitarną – mówi zastępca burmistrza Józef Paluch.

 

Władze powiatu w ramach „Schetynówek” będą remontować drogę Krzeszowice – Gorenice – Olkusz, na trzech odcinkach: od granicy powiatu do skrzyżowania z drogą w kierunku Zawady, na terenie leśnym od Gorenic do Witeradowa oraz część ul. Dworskiej w Olkuszu od skrzyżowania z drogą wojewódzką 791. W planach jest remont nawierzchni jezdni, budowa chodnika i zatoki autobusowej w Gorenicach, wyprofilowanie i utwardzenie poboczy, a także montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz urządzeń służących uspokojeniu ruchu. Inwestycja ma kosztować prawie 3 mln 213 tys. złotych. Do tego zadania dokłada się również gmina Olkusz.


Wiola Woźniczko
Przegląd Olkuski

 

 

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2600326


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube