strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-20 Sobota, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.03.28 - Przegląd Olkuski: "Orbita dla Julki Poczęsnej".

Orbita dla Julki Poczęsnej

 

 

Dzieci dziecku, czyli Orbita dla Julki Poczęsnej – pod takim nieformalnym hasłem w ostatnią niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie odbył się Memoriał Jadwigi Kuczyńskiej, podczas którego zbierano pieniądze na protezę ręki dla 6 – letniej Julki.

 

 

Wszystko dzięki Stowarzyszeniu Orbita, gdzie na co dzień pod okiem kilkunastu trenerów lekcje futbolu pobierają mali piłkarze w „żółto – niebieskich” barwach. Ale obok misji sportowej, Orbita jest wrażliwa na troski innych. Z tej racji już po raz trzeci Jarosław Tomczyk i jego współpracownicy postanowili wyjść z pomocą do swojego przyjaciela.

 

Mowa tutaj o przyjacielu, który z Orbitą jest na dobre i na złe. Julka Poczęsna wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z "Krecików" stale wspiera młodych piłkarzy, podczas podobnych turniejów dając występy na parkiecie w formacji cheerleaders. Teraz to klub zrewanżował się swojej fance, organizując turniej charytatywny.

 

 

- Mamy ogromną nadzieję, że jeśli nie uda się zebrać całości kwoty niezbędnej na zakup protezy rączki, to chociaż w znacznym stopniu ułatwimy rodzicom to zadanie – mówił podczas piłkarskich zmagań prezes Orbity, Jarosław Tomczyk. Sternik bukowieńskiego stowarzyszenia okazał się dobrym prorokiem, bo choć nie udało się zebrać potrzebnych przeszło ośmiu tysięcy złotych, to i kwota 4.400,21 zł robi spore wrażenie. Jak łatwo wywnioskować, rodzice Julki po niedzielnym memoriale mają już połowę środków na zakup medycznej protezy.

 

- Każdego roku staramy się, aby nasze inicjatywy stawały się coraz bardziej urozmaicone. Widzimy potrzebę organizacji takich imprez, bo i nawet w naszym najbliższym otoczeniu związanym z Orbitą mamy sporo osób, którym staramy się systematycznie pomagać – dodaje prezes Tomczyk.

 

 

Podczas zbiórki pieniędzy wszyscy, którym los Julki nie jest obojętny, mogli wrzucić dowolną sumę do specjalnie przygotowanych na tą okazję puszek. Do kupienia były też drobne pamiątki i sporo łakoci, przygotowanych przez mamy małych piłkarzy. Oprócz zbiórki publicznej, na wszystkich zgromadzonych w hali MOSiR-u czekały też licytacje atrakcyjnych sportowych gadżetów, od rękawic bokserskich, aż po koszulki piłkarskie i pamiątki kolekcjonerskie.

 

Kwestujących, jak i młodych graczy występujących na parkiecie dzielnie z trybun wspierał m.in. Alan Czerwiński, piłkarz I-ligowego GKS-u Katowice, który pierwsze kroki na boisku stawiał nie gdzie indziej jak właśnie w Bukownie.

 

 

- Mając osiem lat, zawodnik powinien bawić się piłką, cieszyć się z najmniejszych sukcesów. Przyjdzie też czas na ciężką pracę i wzmożone zajęcia treningowe. Każdy z piłkarzy powinien pamiętać też o innych, o ludziach mu bliskich, a często potrzebujących wsparcia. Dlatego ogromnie się cieszę, że Orbita i wszyscy ludzie dobrej woli mają tak szeroko otwarte serca – mówi Czerwiński.

 

A te serca zwrócone były w stronę głównej bohaterki popołudnia.

 

 

- Julka jak na każdą główną bohaterkę dnia przystało, jest chwytliwą, ujmującą i uśmiechniętą dziewczynką, która ze wszystkim radzi sobie wyśmienicie. Znamy się już cztery lata i choć co prawda nasze drogi już niedługo się rozejdą, to jednak, stare dobre znajomości przetrwają bardzo długo – przyznaje Anna Strzelczyk z Przedszkola w Bukownie, która jest wychowawczynią Julki i całej grupy „Krecików”. Jak przyznaje Julka Poczęsna, w przedszkolu najbardziej lubi się uczyć.

 

Z pewnością na podobne pytanie zadane małym przyjaciołom dziewczynki występującym na boisku, odpowiedź była by bardzo podobna. Bo Orbita wychowuje i uczy poprzez sport, a piłkarskich idoli i wzorów jej nie brakuje.

 

 

Turniej charytatywny poświęcony sześciolatce wygrał Uczniowski Klub Sportowy z Szopienic, który w Wielkim Finale 2:0 pokonał Górnika Libiąż. Gospodarze imprezy, debiutujący przed własną publicznością musieli zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium. W decydującym o brązie spotkaniu, Orbita 3:0 ograła odwiecznego rywala z Dąbrowy Górniczej. Tabelę uzupełniły WAP Wolbrom oraz AP 21 Kraków. Nie wyniki tego dnia były jednak najważniejsze... Liczył się uśmiech jednej osoby – Julki, która być może już niebawem będzie się mogła cieszyć z niemal stuprocentowej sprawności.

 

Piotr Kubiczek
Przegląd Olkuski

  

Galeria zdjęć (Olkuszanin.pl)

 


  

  


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2556581


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube