strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-20 Wtorek, Imieniny: Anety, Lehca, Leona BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.04.04 - Przegląd Olkuski: Elektroniczna oszczędność na "schetynówce".

 Elektroniczna oszczędność

 na "schetynówce".

 

 

Wkrótce w Bukownie rozpocznie się gruntowna przebudowa ul. Granicznej. Inwestycja jest dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”. Ciekawostką jest fakt, że wykonawca robót drogowych został wyłoniony w elektronicznej aukcji. Władze miasta podkreślają , że w ten sposób sporo zaoszczędziły i zamierzają taką drogą rozstrzygać kolejne przetargi.

 

Na razie na ul. Granicznej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  buduje kanalizację sanitarną i wymienia sieć wodociągową. Prace te zostały przyspieszone właśnie z uwagi na realizację „schetynówki”. W zakresie budowy kanalizacji deszczowej postępowanie przetargowe prowadził olkuski PWiK, któremu już wcześniej miasto powierzyło pełnienie roli inwestora zastępczego dla budowy kanalizacji deszczowej na terenie miasta. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo „HANDREM” Wiesław Słowik z miejscowości Płaza, które zaproponowało 273 tys. zł brutto. Dla porównania najdroższa oferta opiewała na kwotę 432,5 tys. zł.

 

W Urzędzie Miejskim w Bukownie wyłoniono już także wykonawcę robót drogowych na ulicy Granicznej. W ramach drogowego przedsięwzięcia wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, przebudowie ulegnie linia oświetlenia ulicznego, powstaną chodniki oraz zupełnie nowa droga - korpus drogowy wraz z drenażem i nawierzchnią z asfaltobetonu na długości 885 metrów bieżących. Wykonane zostanie również nowe oznakowanie poziome i pionowe, zainstalowane będą też specjalne bariery ochronne. Co ciekawe, najkorzystniejszą ofertę wybrano w rzadko spotykanej w postępowaniach realizowanych przez samorządy aukcji elektronicznej.

 

- Rzeczywistość budżetowa zmusza nas do ciągłych poszukiwań oszczędności. Dlatego też zdecydowaliśmy się na dwuetapowy sposób rozstrzygnięcia tego przetargu nieograniczonego: najpierw zebrane zostały tradycyjne „papierowe” oferty, a następnie przeprowadzona została aukcja elektroniczna, czyli swoista elektroniczna „dogrywka” pomiędzy oferentami. W postępowaniu „papierowym” spośród siedmiu ofert najtańsza wynosiła 1 mln 248 tys. zł brutto, a najdroższa 1 mln 750 tys. zł. Elektroniczna aukcja odbyła się 26 marca br. o godz. 10.00 na platformie aukcyjnej Urzędu Zamówień Publicznych. W kolejnych etapach potencjalni wykonawcy proponowali coraz to niższe oferty. Na zakończenie aukcji wartość najniższej oferty w stosunku do najniższej oferty „papierowej” zmniejszyła się o kwotę ponad 178 tysięcy złotych (ok.14,3%). Ostatecznie cena brutto zaproponowana przez olkuskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wyniosła bowiem 1 mln 070 tys. zł – wyjaśnia Marcin Cockiewicz.

 

Dofinansowanie z rządowego programu wyniesie 50 procent wszystkich kosztów.

 

Przedstawiciele władz miasta Bukowno już dziś zapowiadają, że kolejne przetargi również będą chcieli przeprowadzać z wykorzystaniem tzw. elektronicznych procedur.

 

- O wyborze trybu każdego postępowania dotyczącego zamówień publicznych decyduje burmistrz. Osiągnięte jednak w tym konkretnym postępowaniu poziomy oszczędności są na tyle zachęcające, że właśnie takie tryby przetargowe, uwzględniające elektroniczne „dogrywki” będziemy proponować burmistrzowi do zatwierdzenia. A kolejne oszczędności przetargowe mogą być jeszcze większe, gdyż rozpoczynamy w tym roku realizację kolejnych dwóch dużych projektów dofinansowanych ze środków unijnych: „Budowę sieci kanalizacji deszczowej w zurbanizowanym obszarze miasta Bukowno” (wartość projektu ok. 6,9 mln zł) oraz „Rozwój infrastruktury turystycznej miasta Bukowno” (wartość projektu ok. 3,3 mln zł). Jak wszystkie gminy w Polsce czeka nas także w tym roku przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości – dodaje Marcin Cockiewicz.

 

Wiola Woźniczko

Przegląd Olkuski

 

 

  

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2576813


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube