strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-23 Pon., Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.04.24 - Przegląd Olkuski: Pokochali "Pluszowego Misia".


Pokochali "Pluszowego Misia".
 

 

W Bukownie, już po raz siódmy odbył się Powiatowy Festiwal Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków „O Pluszowego Misia”. Trzy konkursowe dni wyłoniły zwycięzców w trzech różnych kategoriach. W sali bukowieńskiego Centrum Kultury milusińscy zaprezentowali swoje pace plastyczne, a także zdolności wokalne i recytatorskie. Na zakończenie cyklicznej imprezy odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono najlepszych uczestników.

 

"O Pluszowego Misia" w tym roku walczyło blisko trzystu przedszkolaków, z jedenastu placówek nie tylko powiatu olkuskiego, ale także i już śląskich rejonów. Dzieci biorące udział w Festiwalu miały możliwość sprawdzenia się w trzech tematach kulturalnych. Najwięcej, bo aż 132 uczestników nadesłało swoje prace na konkurs plastyczny. 90 przedszkolaków wzięło natomiast udział w konkursie recytatorskim, a 70 stanęło przed mikrofonem i zaśpiewało swoją ulubioną dziecięcą piosenkę. Za każdym razem poczynaniom maluchów bacznie przyglądało się niezależne od siebie jury, złożone z profesjonalistów, na co dzień zajmujących się tematyką każdego z konkursów.

 

Tegoroczny Festiwal przebiegał pod hasłem „Barwy świata wokół nas”, więc rzecz jasna nie mogło zabraknąć różnobarwnych strojów i dekoracji. W końcu uroczystość wręczenia nagród przy błysku fleszy i komplecie publiczności to spore przeżycie dla kilkulatków. Jeśli już o wieku uczestników mowa, to jak zwykle rywalizacja przebiegała w czterech grupach. Osobne konkursy prowadzone były dla każdego rocznika. Jak to zazwyczaj bywa, każde zmagania muszą wyłonić zwycięzców, choć w tym przypadku, jak głośno mówili o tym organizatorzy – wygranych było tylu, ilu uczestników. Bukowieński Festiwal Przedszkolaków od początku swojego istnienia zachwyca i daje najmłodszym wielką satysfakcję. Upominki w postaci pluszowych misiów są najlepszą nagrodą za trud wkładany w przygotowania.

 

Warto dodać, że coroczne święto przedszkolaków ma również charakter rozwojowy. Dzieci nie tylko poszerzają swoje zainteresowania realizując poszczególne projekty, ale także obywają się ze sceną i sporym gronem widzów, co tylko może im pomóc w „bezbolesnym” przejściu z wieku przedszkolnego, do tego już mniej beztroskiego – szkolnego. Występy na scenie są też świetną autoprezentacją, dla większości z maluchów – pierwszą w życiu. Tym samym radość z wyróżnień jest jeszcze większa.

 

W konkursie plastycznym z grona trzylatków wygrała praca Nikoli Hazy. Kolejne miejsca zdobyły Wiktoria Michalska i Emilka Białas. Wszystkie dziewczynki uczęszczają do bukowieńskich przedszkoli. Wśród czterolatków największe uznanie w oczach komisji konkursowej zdobyła praca Kacpra Patera z Bukowna. Tylko nieco mniejsze zainteresowanie jury wzbudziły propozycje Zosi Paci z Chechła i Bartosza Pałki z Bukowna. Plastyczne zmagania pięciolatków zdominował Oliwier Chmura z Bukowna, ale niemałym talentem błysnęli też Kinga Pacia z Jaroszowca oraz Bartosz Hajduła z Bukowna. W najstarszej grupie wiekowej – sześciolatków, podium wyglądało następująco. I miejsce - Julia Szlęzak (Sławków), II miejsce - Zuzanna Przybylska (Olkusz) i III miejsce dla Mai Piasty (Bukowno). Pokonkursową wystawę wszystkich prac można obejrzeć w dolnym holu Miejskiego Ośrodka Kultury do 30 kwietnia.

 

Rywalizację recytatorską wśród trzylatków wygrał Piotr Wąs z Bukowna. Za nim znaleźli się Maria Majewska z Jaroszowca oraz Krzysztof Mędrek z Bydlina. Z rocznika 2008 (czterolatki) triumfowali: Anna Banyś z Olkusza oraz Zuzia Dudek i Emil Dąbrowa z Bukowna. W kategorii pięciolatków równych sobie nie miał za to Wiktor Damaszek z Olkusza. Pluszaki powędrowały także do Jama Kobiego i Klaudii Zub z Bukowna. Z grona starszaków najlepiej wypadła Ola Pawlik. Na podium znaleźli się również Kacper Gajdziszewski, a także Wiktoria Buchacz (cała trójka z Bukowna).

 

Ostatnią konkurencją w tegorocznym Festiwalu był konkurs piosenki. I tutaj rywalizacja poprzez dobrą zabawę była na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Podium każdej z grup wiekowych przedstawia się następująco: trzylatki – Anastazja Barczyk (Jaroszowiec), Oliwier Druszcz (Bukowno), Julia Chabrzyk (Bukowno); czterolatki - Zuzia Kurek (Laski), Artur Fronczek (Jaroszowiec), Julia Grzebińska (Bukowno); pięciolatki – Zosia Janda, Kamil Siemieński, Emilka Oleś (wszyscy Bukowno); sześciolatki – Karolina Stachurska, Kacper Gajdziszewski i Zosia Grzanka (także wszyscy Bukowno). Pomiędzy dekoracją, a finałowymi występami małych artystów, próbkę swoich tanecznych umiejętności zaprezentowały „Densoludki” - zespół z Miejskiego Przedszkola w Bukownie, rozwijający się pod okiem Małgorzaty Szkop.

 

To właśnie ta placówka do spółki z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Bukownie była organizatorem siódmej edycji Powiatowego Festiwalu Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków „O Pluszowego Misia”. Z pewnością, zakończona w środę impreza nie miałaby takiej renomy i takiego poklasku, gdyby nie wsparcie sponsorów. Pomysłodawcy Festiwalu składają serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Olkuszu, Burmistrzowi Bukowna – Mirosławowi Gajdziszewskiemu, Radzie Rodziców Miejskiego Przedszkola w Bukownie, a także prywatnym przedsiębiorstwom: bukowieńskim aptekom „Dbam o zdrowie” i Witaminka”, a także firmie „Grzanpol”.

 

Piotr Kubiczek

 

Galeria zdjęć (Przegląd Olkuski)

 

 


  

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2608008


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube