strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-17 Sobota, Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.04.30 - Przegląd Olkuski: "Od przedszkolaka do olimpijczyka".

Od przedszkolaka do olimpijczyka.

 

 

Bukowieńskie "Kreciki" i "Smerfy" zdominowały tegoroczną, VII Międzywojewódzką Olimpiadę Sportową Przedszkolaków pod nazwą "Od przedszkolaka do olimpijczyka". W turnieju udział wzięło 12 drużyn z dwóch różnych województw, a więc w sumie przeszło 300 małych sportowców. O kolejności na podium zadecydowało siedem różnych konkurencji. Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie, podczas dekoracji najlepszych zespołów, przepełniona była dumnymi rodzicami, bo i gospodarze IMPREZY nie zawiedli, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium.

 

    

Siedem lat temu wpadliśmy na pomysł, żeby krzewić sport wśród jego najmłodszych adeptów. Od tego momentu minęło już trochę czasu, ale do dziś dzieci bawią się doskonale – mówi Anna Strzelczyk, jedna z głównych organizatorek Olimpiady Przedszkolaków. Tak to się wszystko poukładało, że p. Ania oprócz wymagającej roli organizatora, w tym roku przyjęła także szczytną nagrodę opiekuna najlepszego zespołu, bowiem jej "Kreciki" okazały się bezkonkurencyjne na mecie zmagań. - Trenowaliśmy nieco, maluchy pokazały ogromną ambicję i dzięki temu, ku ogromnej radości udało nam się zwyciężyć. Gratulujemy także "Smerfom", bo przecież na co dzień gramy w jednej drużynie – dodaje przedszkolanka. Faktycznie, drugie na podium "Smerfy" to także reprezentanci Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Trzecie miejsce podczas IV Olimpiady przypadło w udziale "Pszczółkom" z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie. Przed rokiem kolejność zajmowanych miejsc była odwrotna, więc i satysfakcja gospodarzy imprezy była podwójna.

 

 

Bardzo cieszymy się, że nasze dzieci są tak usportowione, ale to również ogromna zasługa wychowawców, którzy dzięki stworzonym im odpowiednim warunkom mogą w spokoju pracować i rozwijać u dzieci, tak ważne przecież wychowanie fizyczne – nie ukrywa radości sekretarz Miasta Bukowno, Marcin Cockiewicz. Przedstawiciel miejskiego magistratu podczas turnieju przyjął nową dla siebie rolę – rolę sędziego. - Trudna i wymagająca, ale zarazem bardzo wdzięczna funkcja, bo emocje, które budzą się tutaj na tej sali, są niezwykłe i przede wszystkim bardzo szczere – zaznacza sekretarz.

 

 

Arbitrów tego dnia było więcej, a w skład komisji sędziowskiej weszli m.in. pan Czesław Żak - asystent krajowy Posłanki do Parlamentu Europejskiego prof. Joanny Senyszyn, przedstawiciele władz lokalnych samorządowych, miejscowego MOSiR-u, dyrektorzy przedszkoli, a także opiekunowie poszczególnych grup. Do Olimpiady przystąpiło 12 różnych zespołów, choć jak zwykle chętnych do startu w imprezie było znacznie więcej. Niezwykli olimpijczycy walczyli w siedmiu różnych konkurencjach. Zaczęło się od sztafety z szarfami, podczas której każdy z zawodników pokonywał wyznaczoną trasę, na półmetku przekładając przed siebie szarfę. Tutaj liczyła się szybkość i zwinność. Później przyszedł czas na skaczącą piłkę, rzut woreczkiem do celu, piłkę w tunelu, skok w dal doliczany, sztafetę z pałeczką, a także tor przeszkód. - Nasza Olimpiada, to nie tylko wspaniała zabawa, ale także zajęcia pozwalające dzieciom na aktywność fizyczną, w czasach, kiedy to schorzeń i wad postawy u dzieci jest naprawdę dużo. Co roku łączymy przyjemne z pożytecznym – przyznaje Gizela Szlęzak, dyrektor Miejskiego Przedszkola w Bukownie, a więc najważniejsza postać w gronie organizatorów, do której należała odpowiedzialna rola zliczenia punktów uzyskanych przez wszystkie drużyny podczas każdej z konkurencji.

 

 

Coroczna Olimpiada Przedszkolaków w Bukownie, choć przygotowana dla małych sportowców, ma wielki wymiar. Dostojna prezentacja uczestników zmagań, wniesienie flagi olimpijskiej, zapalenie symbolicznego znicza, jak również wspólne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego, za każdym razem nadają imprezie większego znaczenia i pozwalają dzieciom poczuć smak sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Podobnie rzecz ma się z końcową dekoracją, która przyjmuje formę uroczystej gali, z wieloma wystąpieniami i atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko dzięki ogromnym chęciom pomysłodawców i sponsorów. Niewątpliwie ważne jest też zainteresowanie imprezą ze strony urzędników. Po raz kolejny Honorowy Patronat nad Olimpiadą objął burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski. Gospodarza miasta nie mogło zabraknąć podczas uroczystości wręczania wyróżnień. W piątek, z Bukowna nikt nie wyjechał z pustymi rękami. Drużyny otrzymały puchary, a uczestnicy medale i upominki rzeczowe. - Wszyscy powinniśmy czuć się zwycięzcami – zgodnie mówili organizatorzy. Wszystkie drużyny otrzymały oczywiście zaproszenie na przyszły rok, z którego większość z pewnością skorzysta.

 


Uczestnicy VII Międzywojewódzkiej Olimpiady Przedszkolaków:

"Tygrysy" – Przedszkole w Krzykawie
"Leśne Ludki" – Przedszkole w Wolbromiu
"Sowy" – Miejskie Przedszkole w Sławkowie
"Pszczółki" – Miejskie Przedszkole w Sławkowie
"Krasnale" – Przedszkole Sióstr Prezentek w Bukownie
"Puchatki" – Przedszkole w Bolesławiu
"Kreciki" – Miejskie Przedszkole w Bukownie
"Smerfy" – Miejskie Przedszkole w Bukownie
"Żabki" – Miejskie Przedszkole w Bukownie
"Biedronki" – Zespół Przedszkolno – Szkolny w Laskach
"Miś Uszatek" – Przedszkole nr 1 w Wolbromiu
"Fruwające Motylki" – Przedszkole w Podlipiu


Galeria zdjęć

  

 

 
Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2575131


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube