strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-23 Pon., Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.06.21 - Przegląd Olkuski: Święto jakich mało, czyli Dni Bukowna 2013.

 Święto jakich mało,

 czyli Dni Bukowna 2013.

 

 

 

Bukowno znowu świętowało i po raz kolejny zrobiło to z dużym przytupem. Już tradycyjnie, w połowie czerwca, miasto z ponad 50-letnią historią zaprosiło nie tylko mieszkańców, ale i gości, na imprezę, jaką trudno przebić w okolicy. To smutne, przede wszystkim dla Olkusza, ale i wielki ukłon w stronę bukowieńskich organizatorów. Co prawda tegoroczne Dni Bukowna były nieco skromniejsze niż te jubileuszowe przed rokiem, ale i tak ten, kto wybrał weekend przy Sportowej, z pewnością się nie zawiódł.

 

 

Głównym punktem każdego święta miasta są koncerty gwiazd polskiej estrady. Bukowno przyzwyczaiło już swoich mieszkańców, że na scenie w te dni zawsze pojawiają się ulubieńcy publiczności. Tym razem bawiono się głównie na góralską nutę. W sobotę publiczność do wspólnej zabawy zachęcał zespół Brathanki, a w niedzielę charyzmę, spontaniczność i pewność siebie zaprezentowali górale z Zębu – popularna kapela Baciary, słynąca ze skocznych i rytmicznych aranżacji utworów "Tak się bawią ludzie" czy "Zostań tu ze mną na zawsze". Oczywiście tych tytułów nie mogło zabraknąć w niedzielnym repertuarze artystów z Podhala. Stawkę kultowych wykonawców uzupełnił Blenders, a także Kabaret Skeczów Męczących, choć w twórczości akurat tej formacji, zmęczenie występuje jako objaw nadmiernego śmiechu, a nie jego całkowitego braku.

 

 

Dopisała nam zarówno frekwencja jak i pogoda. Mimo iż program wydarzeń był nieco skromniejszy niż ostatnio, to myślę, że wcale nie mniej atrakcyjny. Świadczą o tym opinie mieszkańców i ludzi zaangażowanych w organizację naszego święta – mówi Józef Paluch, wiceburmistrz Bukowna. Faktycznie, przed dwa popołudnia i wieczory nie znaleźliśmy choćby jednej osoby narzekającej na nudę, no może poza paroma incydentami dotyczącymi i tutaj cytat: "wygórowanych cen przekąsek". Na usprawiedliwienie sprzedawców dodamy, że takie właśnie imprezy są nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale i dobrego zarobku. Wszystko się uzupełnia, podobnie jak ramowy plan występów reprezentantów Bukowna. Dni Miasta są przecież najlepszą okazją do przedstawienia swoich talentów. Zaczęło się jak zwykle od najmłodszych – przedszkolaków. Sobotnie prezentacje uzupełniły "Muzyczna podróż przez świat" z zespołem La BAMBA, Koncert Orkiestry Dętej ZGH Bolesław S.A., a także Recital Damiana Holeckiego. Po kabarecie i koncercie zespołu Brathanki przyszedł czas na zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni i zabawę do późnych godzin nocnych z Kasią Sałakowską i towarzyszącej jej Grupą Akrobatyczno – Taneczną ON THE FLOOR. Niedzielne występy zaczęły dzieci i młodzież z miejscowych placówek szkolnych i kulturalnych, później przyszedł czas na rekordowy pod względem ilości uczestników XI Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno. Wieczorne oczekiwanie na muzyczne "danie główne" w postaci koncertów zespołów Baciary oraz Blenders umiliły formacje regionalne z Miejskiego Ośrodka Kultury, a także Chór "Ziemia Kluczewska" prezentujący minirecital. Później była już tylko szalona zabawa. Za każdym razem nietuzinkową lekkością w działaniu błyszczał prowadzący imprezę Dariusz Niebudek, na co dzień popularny aktor teatrów Śląska i Zagłębia.

 

 

Oprócz fantastycznej oprawy cieszymy się niezmiernie także i z innego faktu. Chcieliśmy to nasze miejskie święto przeżyć bezpiecznie, bez zbędnych przygód i udało się! Po rozmowach z Radosławem Bąchórem, wiceszefem Powiatowej Policji okazało się, że w swojej pracy zawodowej, dopiero po raz drugi w historii zdarzyło mu się, że na tak dużej imprezie nie było zdarzeń przestępczych – zaznacza z satysfakcją zastępca burmistrza, Józef Paluch.

 

 

Jak zwykle oprócz głównych obchodów Dni Bukowna, nie zabrakło imprez towarzyszących, w tym sportowych. Koło Nr 107 Bukowno Polskiego Związku Wędkarskiego w sobotę zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Na wszystkich fanów wędek czekał poczęstunek, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody rzeczowe. Również w sobotę odbył się tradycyjny mecz piłkarski przedszkolaków, pomiędzy Smerfami, a Krecikami. W pokaźnych rozmiarach wygrali ci pierwsi, biorąc tym samym srogi rewanż za niedawną porażkę w Międzywojewódzkiej Olimpiadzie Przedszkolaków. W dalszej kolejności rozegrano też cykliczny Turniej Dzielnic. Od wczesnych godzin porannych grano również na kortach przy ul. Puza, a to z racji Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza, którego organizatorem było Tenisowe Towarzystwo Sympatyków Prince-a. W niedzielę doszło do kolejnych zmagań. Swoje wielkie chwile przeżywali koszykarze oraz hodowcy gołębi pocztowych. Dla tych ostatnich sporym wydarzeniem był V Lot Gołębi Pocztowych na trasie Oranienburg – Bukowno. Nie sposób zapomnieć też o Otwartym Turnieju Siatkówki i VII Rodzinnym Pikniku Strzeleckim, gdzie oprócz rywalizacji na strzelnicy (broń krótka, długa i paintball), przeprowadzono m.in. pokaz sprzętu strażackiego. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców i pozostałych uczestników Dni Bukowna byli wolontariusze Fundacji "Zdążyć z Pomocą", którzy podczas zbiórki publicznej kwestowali na rzecz ochrony zdrowia Pawła Szymona Gładysa, Mateusza Knapczyka i Julii Poczęsnej. Łącznie do puszek trafiło 2.637,47 zł. Cała ta kwota zostanie przelana na konto Fundacji. Podczas dwóch weekendowych dni każdy z obecnych miał też możliwość skorzystania z lunaparku oraz licznych stoisk gastronomicznych.

 
 

Piotr Kubiczek
Przegląd Olkuski

    

 


 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2608001


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube