strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-21 Sobota, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.07.01 - Przegląd Olkuski: "Bukowno zaprasza na relaks w nowym basenie".

 Bukowno zaprasza na relaks

 w nowym basenie.

 

 

 

Mieszkańcy Bukowna wreszcie doczekali się nowoczesnego basenu. Z początkiem wakacji zainaugurowano otwarcie wyremontowanego kompleksu, na co czekać musieliśmy 3 lata. Inwestycja została oddana do użytku zgodnie z harmonogramem. Mieszkańcy mogą już korzystać z kilkunastu urządzeń w części rekreacyjnej tego obiektu. Basen sportowy ze słynną skocznią zostanie wyremontowany w ciągu najbliższych 2 lat. Na całość wykonanych dotychczas prac Bukowno wydało 12 mln zł.

 

 

W uroczystym otwarciu basenu wzięli udział mieszkańcy i zaproszeni goście, na których czekały atrakcje w postaci koncertu zespołu Chrząszcze, festyn rekreacyjny połączony z zabawą taneczną, turniej siatkówki plażowej i zabawy dla najmłodszych. Nie mniejszą atrakcją tego dnia był burmistrz Bukowna. Osobiście testował nową zjeżdżalnię, z której zjechał do basenu w garniturze.

 

 

Do dyspozycji mieszkańców są: basen rekreacyjny, brodzik dla małych dzieci wyposażony w małą zjeżdżalnię i zabawki wodne, dwie wodne zjeżdżalnie - otwarta, pięciotorowa zjeżdżalnia rodzinna oraz i zjeżdżalnia typu Anaconda, leżanki do masażu pleców, „rwąca rzeka”, sztuczna wyspa, wylewki do masażu pleców. Wielbiciele siatkówki plażowej mogą grać na dwóch boiskach. Pozostali będą mieli możliwość wylegiwać się na dwóch piaszczystych plażach. To nie koniec prac, jakie zostały wykonane w ramach modernizacji tego obiektu. Przebudowano budynek zaplecza, powstał budynek stacji transformatorowej i budynek techniczny, zewnętrzna sieć wodno-kanalizacyjna i ujęcie wody. Teren został oświetlony, wyłożono kostkę brukową, posadzono nową zieleń, a obiekt został wyposażony w małą architekturę. W czasie wakacji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji punkt gastronomiczny i węzeł sanitarny. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość prac wykonało konsorcjum firm „Complex Euro World” Firma Remontowo-Budowlana Produkcyjno-Handlowa mgr inż. Krzysztof Ćmiel oraz Zakład Remontowo-Budowlany "Wielobranżowy" Sławomir Grzesik z Andrychowa.

 

 

Niecki basenowe i urządzenia do masaży są wykonane ze stali nierdzewnej, co znacznie wydłuży trwałość inwestycji i ułatwi konserwację. Każdego dnia z dna basenów specjalny odkurzacz będzie usuwał piasek i inne zanieczyszczenia.

 

 

Remont basenu był bardzo wyczekiwany przez mieszkańców, a gospodarz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski, nie ukrywa, że remont basenu był dla niego jednym z priorytetów. - Jestem naprawdę dumny. W 1998 roku pojawił się pomysł, żeby ten basen wyremontować, ponieważ już wtedy pojawiały się ubytki. Udało się to dopiero teraz – komentuje Mirosław Gajdziszewski. - 12 milionów to duży wysiłek dla gminy, bo to były wyłącznie środki własne, bez żadnych dotacji. Na inwestycje rekreacyjne nie było możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Usatysfakcjonowany w pełni będę dopiero wtedy, gdy uda nam się wyremontować tę część sportową, na którą mam nadzieję, uda nam się pozyskać środki zewnętrzne. W przypadku tego typu obiektów jest taka możliwość. Koszt całości prac w tym zakresie to około 4 milionów złotych – dodaje.

 

 

Uczestnikom uroczystego otwarcia basen w nowej odsłonie przypadł do gustu i zapowiadają, że upalne dni będą spędzać na terenie obiektu. - Nasz basen wyróżnia się tym, że jest na nim piaszczysta plaża. Dlatego cieszy się dużą popularnością również wśród mieszkańców innych miast. Teraz po remoncie jest tutaj dużo atrakcji. Czekamy tylko aż zostanie udostępniona ta główna część z basenem sportowym ze słynną skocznią – mówi Piotr Wojdyło, mieszkaniec Bukowna.

 

 

Basen będzie czynny w czasie wakacji codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Od poniedziałku do piątku za bilet dorośli zapłacą 10 zł, a dzieci i młodzież ucząca się 5 zł. Po godzinie 16:00 bilety są tańsze i kosztują odpowiednio 8 i 4 zł. Trzeba się liczyć z tym, że w weekendy za wstęp trzeba będzie zapłacić więcej, bo 13 i 8 zł. Za dzieci do lat 3 płacić nie trzeba.

 

Emilia Kotnis-Górka
fot. Przegląd Olkuski
  

 

Relacja wideo (Przegląd Olkuski):

 

  

 

Relacja wideo (Serwis Jurajski):

 

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607918


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube