strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-21 Sobota, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.06.20 - Tegoroczne "Róże Biznesu" dla Bolesław Recycling i ASMKO-Bis.

Podczas obchodów Dni Bukowna 2013  doszło do wręczenia tegorocznych Nagród Gospodarczych Burmistrza Miasta Bukowno "Róże Biznesu". 


 

Wyróżnienie to przyznawane jest najlepszym firmom prowadzącym swoją działalność na terenie miasta. Ma charakter honorowy, a jej celem jest promowanie najlepszych firm Bukowna, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw.

 

Firmą Roku została spółka Bolesław Recycling Sp. z o.o., podobne wyróżnienie wśród małych i średnich przedsiębiorstw zdobyła firma ASMKO-Bis s.c.


 

 

BOLESŁAW RECYCLING Sp. z o.o. powstała w roku 1998 na bazie Huty Tlenku Cynku wydzielonej ze struktur Zakładów Górniczo- Hutniczych Bolesław w Bukownie.

 

Kapitał zakładowy Spółki w wysokości  11.700 tys. zł został utworzony z wpłat gotówkowych wspólników i majątku wniesionego aportem przez ZGH Bolesław. Aktualnie w wyniku zmian własnościowych jedynym udziałowcem Spółki są Zakłady Górniczo- Hutnicze Bolesław SA .

 

BOLESŁAW RECYCLING Sp. z o.o. wykorzystując proces Wealtza przyjmuje do odzysku odpady cynkonośne w postaci szlamów z hydrometalurgii cynku oraz pyły stalownicze z elektrostalowni . Przyjmowane są również pewne ilości baterii małogabarytowych zawierających cynk.

 

Instalacja przemysłowa Spółki w postaci ciągów technologicznych pieców przewałowych wraz z układami chłodząco odpylającymi jest unikalna w skali kraju i zapewnia rozwiązanie problemów ekologicznych  podmiotów wytwarzających odpady zawierające cynk. Dostawcami odpadów są podmioty krajowe, jak też zakłady z Unii Europejskiej (Niemcy, Słowenia, Austria, Szwajcaria).

 

W procesie unieszkodliwiania w/w  odpadów powstają wartościowe produkty w postaci koncentratów cynku wykorzystywanych przez  producentów cynku to jest  ZGH Bolesław SA oraz  Huta Cynku Miasteczko Śląskie SA.

 

Od początku istnienia Spółka ponosi duże nakłady inwestycyjne na modernizację i rozwój przedsiębiorstwa. Należy wskazać podstawowe dwa zrealizowane  duże zadania inwestycyjne: Modernizacja pieców przewałowych w Spółce BOLESŁAW RECYCLING Sp. z o.o. przeprowadzoną w latach 2004-2007 o wartości około 100 mln zł oraz ukończone w roku bieżącym  zadanie Rozbudowa instalacji pieców przewałowych w BOLESŁAW RECYCLING Sp. z o.o.  o wartości ponad 60 mln zł.

 

Na realizację tak potężnych zadań inwestycyjnych Spółka pozyskała środki finansowe w postaci preferencyjnych pożyczek z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o łączne wartości ponad 73 mln zł.

 

Przeprowadzone inwestycje pozwalają na przyjazny dla środowiska odzysk i unieszkodliwienie około 60 tys. ton szlamów i około120 tys. ton pyłów stalowniczych.

 

Poprzez 15 lat swego działania Spółka zwiększyła swój potencjał produkcyjny, zmodernizowała technologię aby sprostać najwyższym standardom w dziedzinie ekologii. Proces technologiczny jest monitorowany w nowoczesny sposób w systemie WIN CC.

 

Jednocześnie powstały nowe miejsca pracy. W roku 1998 zatrudniano 76 osób, dzisiaj zatrudnienie wynosi 129 osób.

 

Technologia stosowana procesie produkcji stanowi najlepszą aktualnie dostępną technologię odzysku, co pozwoliło Spółce uzyskać decyzję administracyjną na działanie tj. Pozwolenie zintegrowane.

 

W  roku 2008 Spółka została uhonorowana statuetką  Lider Polskiej Ekologii.

 

BOLESŁAW RECYCLING Sp. z o.o. posiada certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001-2008 oraz Certyfikat Zarządzania Ochroną Środowiska ISO 140001-2004.
 


   

Firma ASMKO-BIS s.c. powstała w 2008 roku.

 

Spółka oferuje elastomery poli-uretanowe produkowane z wyko-rzystaniem metody odlewania i utwardzania termicznego.

 

Przetwórstwem poliuretanu firma ASMKO zajmuje się od 1991 roku.

 

W roku 2011 ASMKO-BIS s.c. zrealizowała projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego pt. "Zwiększenie potencjału gospodarczego firmy ASMKO poprzez budowę nowego zakładu i zakup innowacyjnych maszyn odlewniczych" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2007-2013.

 

Zakończony projekt inwestycyjny obejmował budowę zakładu produkcyjnego z zapleczem biurowo-socjalnym w Strefie Aktywności Gospodarczej w Bukownie i zakup 45 szt. środków trwałych, w tym innowacyjnych maszyn odlewniczych do odlewania elastomerów poliuretanowych wraz z wdrożeniem nowych technologii, co znacząco przyczyniło się do poprawy konkurencyjności spółki ASMKO-BIS s.c. na rynku krajowym i międzynarodowym.

 

Realizacja projektu pozwoliła także na stworzenie 5 nowych miejsc pracy. Przyczyniła się także do poszerzenia współpracy z wiodącymi firmami w Europie, co pozwala spółce stosować najnowocześniejsze technologie, jak również najnowsze systemy poliuretanowe. Obecnie ASMKO-Bis s.c. zatrudnia 19 osób.

 

Produkty firmy sprzedawane są w kraju i zagranicą. Główni odbiorcy to zakłady przemysłu wydobywczego, surowców mineralnych, przemysłu samochodowego, maszynowego oraz klienci prywatni.

 

   


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607992


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube