strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-23 Pon., Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.01.11 - Przegląd Olkuski: "Bukowno stawia na turystykę".

 Bukowno stawia na turystykę.

 

 

 

Bukowieński Dom Turysty "Tramp" wkrótce zostanie gruntownie przebudowany. Prace rozpoczną się od części gastronomicznej obiektu. To część unijnego projektu "Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego". Władze miasta liczą, że dzięki temu projektowi oferta turystyczna Bukowna będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

 

Miasto podpisało właśnie umowę ze Spółdzielnią Rzemieślniczą "BUDMET" z Krakowa, która zajmie się przebudową części gastronomicznej. Powierzchnia sali restauracyjnej zostanie powiększona z 61,2 mkw. do 86,8 mkw. Zakres robót obejmuje również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację zaplecza kuchennego. Wszystkie prace, których wartość wynosi 1 mln 130 tys. zł, powinny zakończyć się w maju tego roku. Potem w przetargu zostanie wyłoniony dostawca nowoczesnego wyposażenia do wyremontowanej części gastronomicznej "Trampu".

 

Unijna dotacja nie może pokryć kosztów remontu części hotelowej, dlatego też burmistrz miasta zaproponował radnym sfinansowanie tej inwestycji w 2014 roku ze środków budżetu miasta. Na to zadanie zarezerwowano 800 tys. zł.

 

- Do tego remontu przygotowywaliśmy się od lat, gdyż standard oferowany dotychczas przez "Tramp" zdecydowanie odbiegał od warunków, jakie powinien spełniać tego typu obiekt w XXI wieku. Na remont części gastronomicznej udało nam się pozyskać środki zewnętrzne. Chcieliśmy jednak kompleksowo podejść do kwestii remontu "Trampu". Obydwie te części: hotelowa i gastronomiczna decydują o atrakcyjności turystycznej nie tylko samego Domu Turysty, ale również całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego naszego MOSiRu. Dlatego w tegorocznym budżecie miasta zaproponowałem radnym nowe zadanie inwestycyjne dotyczące przebudowy części hotelowej DT Tramp. Bardzo się cieszę, że radni okazali zrozumienie dla tej inwestycji – mówi burmistrz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski. Teraz przygotowywana jest już dokumentacja przetargowa.

 

Prace przy "Trampie" to tylko część unijnego projektu, którego robocza nazwa brzmi "Letnisko Bukowno". Jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęto budowę parkingu i miejsc postojowych przy ul. Reymonta (od skrzyżowania z ul. Sawickiej do skrzyżowania z ul. Krasickiego). W ramach inwestycji ogrodzony zostanie też basen MOSiR – u od strony ul. Reymonta. Do końca kwietnia łącznie powstanie tam 115 nowych miejsc do parkowania. Zadanie o wartości 529 tys. zł realizuje firma ZRB Paciej Sp. z o. o. z Olkusza.

 

Projekt zakłada także wytyczenie, oznakowanie i opisanie szlaków turystycznych oraz zakup i montaż elementów małej architektury na szlakach turystycznych, takich jak ławki, kosze na śmieci, wiaty, stelaże pod tablice informacyjne. Sporą atrakcją będzie niewątpliwie organizacja spływu kajakowego. Zgodnie z planami, spływ ma rozpoczynać się w miejscu, gdzie rzeka styka się z kanałem Baba, a kończyć przy drugim z mostów na ulicy Borowskiej. Wcześniej jednak zostaną zakupione kajaki, wiosła i kamizelki oraz stojaki i lawety na kajaki. Realizacja wymienionych zadań rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku. Cały projekt zostanie zakończony we wrześniu.

 

- Bukowno ma szansę znacząco podnieść swą ofertę turystyczną, stając się ciekawą propozycją dla turystyki rodzinnej, zarówno tej jednodniowej czy weekendowej, jak i turystyki pobytowej. Atrakcyjne tereny rekreacyjne położone niedaleko dużych aglomeracji miejskich mogą być bowiem znakomitą bazą do zorganizowanej formy wypoczynku typu "rest&work". To wczasy pobytowe, pozwalające osobie pracującej na codzienne dojazdy do pracy i powroty do rodziny, która w tym czasie przebywa na letnisku. Oferta ta, skierowana głównie do rodzin z małymi dziećmi, pozwala na przebywaniu jednego z rodziców wraz z dziećmi na wakacjach i korzystaniu z wszystkich produktów oferowanych przez letnisko. Drugi z rodziców może do nich dojeżdżać codziennie i po części również korzystać z uroków wypoczynku wakacyjnego, nie rezygnując przy tym z obowiązków zawodowych – przekonuje burmistrz Gajdziszewski.

  

Wiola Woźniczko

 


 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2608006


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube