strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-23 Pon., Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.03.05 - Przegląd Olkuski: "Zagrali w turnieju dla małego Thomasa".

 Zagrali w turnieju

 dla małego Thomasa.

 

 

 

Dwuletni Thomas Švarc jest już czwartym dzieckiem, dla którego zagrali mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej "Orbita". Zaproszenie do udziału w "Turnieju dla Tomka – Memoriał im. Jadwigi Kuczyńskiej" przyjęło pięć drużyn zawodników z rocznika 2006. Niedziela w hali bukowieńskiego MOSiR-u była pełna emocji – zarówno tych sportowych, jak również gestów solidarności z rodzicami chłopczyka chorego na fenyloketonurię.

 

Tomek jest synem trenera bukowieńskich piłkarzy Orbity, u którego lekarze zdiagnozowali chorobę genetyczną. Można łagodzić jej objawy farmakologicznie, ale roczny koszt takiej kuracji to nawet 30 tys. zł. Stowarzyszenie "Orbita" z Bukowna, chcąc wesprzeć swojego szkoleniowca w leczeniu dziecka, zwarło szeregi i zorganizowało imprezę łączącą zabawę i rywalizację w duchu fair play z pomocą dla małego chłopca. Frekwencja i panująca na trybunach atmosfera, a także wynik zbiórki, nie pozostawiają złudzeń, że było warto.

 

Goście mogli wziąć udział w kweście dla Tomka oraz licytacjach piłkarskich gadżetów i innych przedmiotów. Zebrano ponad 7 tys. zł, co jest rekordową kwotą w dotychczasowej historii turniejów charytatywnych organizowanych przez Orbitę. Licytowano ręcznie robione kolczyki, podarowane klubowi książki, Play Station 3, a przede wszystkim pamiątki piłkarskie: piłki Wisły Kraków, GKS Katowice, Ruchu Chorzów i Cracovii - z autografami drużyn. Najcenniejsza okazała się podarowana przez reprezentanta Polski, Łukasza Piszczka, koszulka Borussi Dortmund, którą wylicytowano za 4 tys. zł.

 

- Thomas jest małym chłopcem i pewnie nie zdaje sobie jeszcze sprawy z ilości wyzwań stojących na jego życiowej drodze. Jednak już teraz ma wokół siebie oddanych przyjaciół i jest to bardzo poruszające - zauważył Konsul Honorowy Republiki Czeskiej, Jarosław Krykwiński, który objął patronat nad imprezą.

 

Chłopców na boisko wprowadziły Cheerleadreki z Przedszkola w Bukownie, a piłkę wniosła na boisko Julka Poczęsna. Dziewczynka ma już nową protezę rączki, na którą pieniądze pomogła zbierać Akademia. Bohater pierwszego turnieju, Szymek Gładys, w pełni korzysta ze swojego pionizatora i sam wszedł na boisko, po czym rozpoczął grę pierwszym kopnięciem piłki. Rodzice Tomka nie kryli łez wzruszenia. Tata Thomasa, Radim Zouhar, dziękował wszystkim za pomoc i wielkie serce, najbardziej zaś dziękował swoim podopiecznym, którzy grali dla jego synka.

 

- Pewnie ta suma, choć spora, nie rozwiąże wszystkich potrzeb tego przeuroczego malucha. Jednak chciałbym bardzo, by dodała jego rodzicom wiary w ludzi i nadziei, że wszystko będzie dobrze. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy grają z nami charytatywnie już od czterech lat za zaufanie, jakim nas darzą. To Ci ludzie, którzy zapełniają halę MOSiRu sprawiają, że udaje nam się raz do roku mieć swoją Malutką Orkiestrę Orbitowej Pomocy. No i oczywiście gratuluję swojej najmłodszej drużynie i trenerowi fantastycznego występu. Chłopcy zagrali znakomity turniej. Dostarczyli emocji, radości i wzruszeń, jakich widzowie chyba długo nie zapomną – skomentował Jarosław Tomczyk, prezes Stowarzyszenia "Orbita".

 

Imprezę wzbogacili pokazem akrobatycznym zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Korona Olkusz", pod opieką Jacka Czerniaka i Olimpii Ocieczek-Mrówki oraz tancerze breakdance - grupa "All In Crew" z Olkusza wraz z opiekunem Grzegorzem Kiendrachą. "Psociarnia" Iwony Pilarz zatroszczyła się o kreatywne zapełnienie czasu najmłodszym gościom.

 

W rywalizacji udział wzięło 6 drużyn chłopców z rocznika 2006. W grupie żółtej o półfinały rywalizowali gospodarze – Orbita Bukowo – oraz Szczakowianka Jaworzno i Kluczewskie Orliki. W pierwszym meczu Filip Blecharczyk z Orbity, strzelec trzech bramek, nie pozostawił złudzeń, że Szczakowianka zakończy mecz bez punktu. Straty odrobiła w meczu z Kluczewskimi Orlikami przy wyniku 2:1. Spotkanie Orlików z Orbitą również było szczęśliwe dla gospodarzy, którym wynik 2:0 zapewnił awans do półfinałów.

 

W grupie niebieskiej najlepszy okazał się GKS Katowice. Komplet punktów zapewnił sobie dzięki wygranym meczom z krakowską Akademią Piłkarską 21 (2:0) i Górnikiem Libiąż (3:0). W bezpośrednim starciu chłopców z Krakowa i Libiąża, triumfy święcili libiążanie (1:3) i to oni zagrali w półfinałach.

 

Ostatnie mecze okazały się ekscytujące nie tylko dla zawodników, ale również dla kibiców, którzy zapełnili trybuny po brzegi i nie szczędzili gardeł. Najwyraźniej porządny doping działa cuda, bo Orbita Bukowno nie przegrała tego dnia ani jednego meczu i jej zawodnicy sięgnęli po złoto. Drugie miejsce, po dzielnej walce, zajęła Szczakowianka Jaworzno, a trzecie Górnik Libiąż.

 

Emilia Kotnis-Górka

 

Fotogaleria

 


Drukuj






Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2608001


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej




1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube