strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-20 Wtorek, Imieniny: Anety, Lehca, Leona BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.04.04 - "SKAŁKA" - tu rozwijają się pasje nie tylko kulinarne...

"SKAŁKA" – tu rozwijają się

pasje nie tylko kulinarne...

 

 

2 kwietnia w Zespole Szkół w Bukownie odbył się DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI zorganizowany w ramach Dnia profilaktyki i promocji zdrowia.

 

 

Dla uczniów i pracowników ZS był to wyjątkowy dzień, w którym odbył się IX Powiatowy Turniej Wiedzy o Żywieniu dla gimnazjalistów; dzień prezentacji oferty edukacyjnej, ale nade wszystko, wydarzenie to dało możliwość zaprezentowania współpracy Szkoły ze środowiskiem lokalnym i z absolwentami w ramach Projektu "Absolwent".

 

 

Już od godz. 9.00 rozpoczął się – "dzień pełen emocji" – zmaganiem turniejowym sześciu zespołów: Gimnazjum nr 1 w Bukownie, Gimnazjum w Krzykawie, Gimnazjum w Bolesławiu, Gimnazjum nr 2, 3, 4 w Olkuszu. Turniej Wiedzy o Żywieniu dla gimnazjalistów – organizowany w tym roku pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatowego i Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników – składał się z testu pisemnego i umiejętności praktycznych gimnazjalistów, które łączyły wiadomości z zakresu biologii, chemii z edukacją prozdrowotną. Najlepszymi w Powiecie Olkuskim okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. Eliminacjom towarzyszył projekt edukacyjny "Piramida zdrowia", który organizowany jest przez ZS w Bukownie w ramach "Sieci Szkół Promujących Zdrowie". Obok "lekcji" zdrowego żywienia gimnazjaliści mogli oglądać pokaz tańca towarzyskiego (bo przecież "Piramida zdrowia" oparta jest przede wszystkim na ćwiczeniach, w tym tańcu) w wykonaniu Natalii Jajkiewicz i Damiana Gęgotka.

 

 

Dzień obfitował w przeróżne atrakcje w wykonaniu uczniów, absolwentów i pracowników ZS oraz osób i instytucji współpracujących ze Szkołą. Goście mogli zwiedzić wszystkie szkolne pomieszczenia, m. in. pracownie, wystawę "Czeska herbatka" (współpraca ZS w Bukownie z czeską szkołą), "Historia Szkoły na Skałce" oraz Muzeum Górnictwa Rud. Ponadto uczestnicy "Dnia otwartych drzwi" mieli możliwość udziału m.in. w pokazach: biologicznych, matematycznych, językowych, gastronomicznych. Nie ukrywamy, że te ostatnie wzbudzały ogromne zainteresowanie. Czekoladowa fontanna, pokaz dekoracji stołów: bożonarodzeniowego, walentynkowego, jubileuszowego, kinderbal, wielkanocnego, a nade wszystko ślubnego – w wykonaniu firmy Studio Dekoracji Kamelia Katarzyna (absolwentki SKAŁKI) i Tomasz Suwalscy – cieszyły się szczególnym uznaniem. Gimnazjalistom przypadła do gustu możliwość samodzielnego wykonania pizzy czy dekoracji babeczki, nauka składania serwetek (na różne okazje) i sztuka carvingu (umiejętność rzeźbienia w owocach i warzywach).

 

 

Bez wątpienia szczególnym zainteresowanie cieszył się pokaz pozoracji wypadku i akcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu OSP Bukowno Miasto, badania SANEPID-u, w tym badanie poziomu stężenia toksyn w organizmie (smokolajzer) oraz profilaktyka uzależnień, pomiar ciśnienia i pomiar cukru w wykonaniu szkolnej pielęgniarki i diabetologa. Okazało się, że młodzi ludzie znacznie częściej korzystają z możliwości badań profilaktycznych, a konieczność pozyskiwania "dodatkowych kwalifikacji" ma niemalże "we krwi". Dziewczęta korzystały (płeć męska rzadziej) z usług kosmetycznych, podczas których miały możliwość porad pielęgnacyjnych, makijażu, makijażu kolorowego,... – a to wszystko dzięki współpracy z firmą Oriflame.

 

 

Hitem DNIA OTWRTYCH DRZWI okazał się pokaz otwierania szampana szablą (czyli sabrage) w wykonaniu absolwenta ZS Marka Mocnego ( Technikum – technik żywienia i gospodarstwa domowego) – obecnie Kierownika Gastronomii w: POZIOM 511 Design Hotel & SPA.

 

 

Pokaz baristyczny, barmański, cukierniczy dopełnił atrakcje Dnia Otwartych Drzwi w Zespole Szkół w Bukownie.

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2576805


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube