strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-18 Niedziela, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.05.13 - Przegląd Olkuski: "Wielkie Igrzyska małych sportowców".

 Wielkie Igrzyska

 małych sportowców.

 

 

Olimpiada to dla zdecydowanej większości sportowców spełnienie marzeń. Sukcesy i medale zdobywane na tej ogólnoświatowej imprezie trudno porównać z innymi, uzyskiwanymi przez cały okres swojej przygody ze sportem. I choć Olimpiada – ta w bukowieńskim wydaniu, ma nieco inny charakter niż te tradycyjne Igrzyska, to jednak skala trudności i radość ze zwycięstwa są współmierne do wieku startujących.

 

 

Dla wszystkich kilkulatków, biorących udział w VIII Międzywojewódzkiej Olimpiadzie Sportowej "Od przedszkolaka do olimpijczyka", wzajemna rywalizacja na parkiecie była pierwszym tak poważnym sprawdzianem z aktywności fizycznej. Ku wielkiej radości rodziców i wychowawców, zwyciężyły "Misie" z Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

 

 

- To już ósma edycja naszej Olimpiady, która każdego roku ściąga do Bukowna blisko trzystu najmłodszych sportowców. Bukowieńskie Igrzyska bardziej niż walką o poszczególne miejsca są oczywiście wspaniałą zabawą, ale każdy sukces, nawet ten najmniejszy, przynosi wiele satysfakcji – mówi Anna Strzelczyk, jedna z organizatorek zmagań przedszkolaków.

 

 

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów reprezentujących pięć różnych placówek. Najliczniejszą grupę olimpijczyków stanowili wychowankowie Miejskiego Przedszkola w Bukownie i jak pokazał przebieg konkurencji, to właśnie gospodarze zdominowali zmagania. Zwycięstwo „Misiom” nie przyszło jednak wcale tak łatwo, bowiem na drodze ku złotym medalom stanęło aż siedem różnych przeszkód w postaci zróżnicowanych sprawnościowo dyscyplinach. W każdym z zadań brało udział dziesięcioro przedstawicieli każdej grupy.

 

 

Zaczęło się od sztafety z szarfami, gdzie oprócz zwinności liczyły się też umiejętności biegowe. Kolejną frajdą dla maluchów były m.in. wyścigi na skaczących piłkach, rzut woreczkiem do celu, skok w dal doliczany, czy tradycyjna sztafeta z pałeczką. Ostatnią konkurencją był natomiast wymagający tor przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała mocno obsadzona komisja sędziowska, wśród której nie zabrakło choćby Mirosława Gajdziszewskiego – Burmistrza Bukowna, czy Marcina Cockiewcza – sekretarza magistratu. Ze stoperami pracowali także przedstawiciele sponsorów i inni reprezentanci władzy lokalnej.

 

 

Zadanie mieli trudne, bowiem i powaga olimpijskich zmagań dała się we znaki niemal wszystkim z obecnych w bukowieńskiej Hali MOSiR-u przy ul. Spacerowej. Jak zwykle podczas Igrzysk noszących dumną nazwę „Od przedszkolaka do olimpijczyka” nie zabrakło podniosłych chwil, rodem z prawdziwego święta sportu. Wniesiona została flaga olimpijska, zapalono symboliczny znicz, a także odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Nie zabrakło również oficjalnej prezentacji drużyn.

 

 

- Dzieci mają okazję zaznać smaku wielkiej imprezy sportowej, którą na co dzień widzą jedynie w telewizji. Oczywiście, nie wszyscy jeszcze rozumieją powagę tych zmagań, ale proszę nam wierzyć, że emocje towarzyszące występom naszych wychowanków są ogromne – dodaje Anna Strzelczyk.

 

 

Udział w każdej z olimpijskich konkurencji był punktowany w przyjętej skali. Im wyższe miejsce w poszczególnej dyscyplinie zajmowała dana grupa, tym więcej otrzymywała ona punktów, które po końcowym zliczeniu wyłoniły zwycięzców. Na podium, obok złotych "Misiów" (66 pkt.) znalazły się także "Skrzaty" (61 pkt. - Miejskie Przedszkole w Bukownie) oraz "Krasnale" (53 pkt. - Publiczne Przedszkole Sióstr Prezentek w Bukownie). W dalszej kolejności uplasowały się drużyny: "Tygrysków" z Bolesławia, "Pszczółek" ze Sławkowa, "Krasnoludków" z Bukowna, "Biedronek" z Lasek oraz "Kropeczek" i "Żabek" z Bukowna. Na najlepsze zespoły czekały okazałe puchary, medale, dyplomy, jak również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy zapewnili też milusińskim napoje i słodycze.

 

 

Mimo iż główne laury powędrowały do "Misiów", to jednak burmistrz Gajdziszewski przypomniał starą sportową prawdę. - U nas wszyscy są zwycięzcami. Sam udział w Olimpiadzie jest nagrodą i wielkim wyróżnieniem. Gratuluję wszystkim bez wyjątku, jesteście wspaniali! Widzimy się w szkole! - mówił na zakończenie ósmej edycji Igrzysk, miejscowy gospodarz.

 

 

Tak, tak... Zdecydowana większość z tegorocznych olimpijczyków we wrześniu wstąpi w szeregi uczniów szkół podstawowych, a więc czeka ich kolejne wyzwanie – tym razem już nie sportowe, a naukowe.

 

Piotr Kubiczek

Galeria zdjęć

 

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2575254


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube