strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-23 Piątek, Imieniny: Damiana, Romana, Romany BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.05.14 - Przegląd Olkuski: Młodzieżowy Wielobój Łączności w "Leśnym Dworze".

 Młodzieżowy Wielobój Łączności

 w "Leśnym Dworze".

 

 

W ostatni piątek w "Leśnym Dworze" w Bukownie odbyły się Wojewódzkie Zawody Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Wieloboju Łączności, będące jednocześnie Pucharem Małopolski w tej dyscyplinie. W zawodach udział wzięło 58 zawodników, startujących w trzech kategoriach wiekowych. Prowadzono także klasyfikację drużynową.

 

Już po raz kolejny rywalizacja została przeprowadzona w Bukownie, a to wszystko dzięki bezinteresownej pracy i dużemu poświęceniu płynących od organizatorów. Wzorem lat poprzednich zmagania obejmowały kilka konkurencji, z których część wymagała od młodzieży nie tylko celnego oka, ale również orientacji w terenie.

 

Strzelanie odbywało się z karabinka pneumatycznego kaliber 4,5 mm, z odległości dziesięciu metrów od tarczy w pozycji stojącej. Uczestnicy oddawali trzynaście strzałów, z których dziesięć podlegało punktacji.

 

Następną konkurencją było określenie azymutu na ciągle pracujący nadajnik. Tutaj odległość do nadajnika wynosiła ponad 200 metrów, a zadaniem każdego biorącego udział w konkurencji było przy pomocy odbiornika z anteną kierunkową na pasmo 80 m, busoli i kompasu określić azymut w stopniach. Liczył się czas wykonania zadania. Jeśli ktoś dokonał poprawnego pomiaru w pierwszej minucie otrzymywał maksymalną ilość punktów.

 

Aby uzyskać wymarzone 100 pkt, trzeba było się też wykazać przy rzucie granatem ćwiczebnym F-1. Za każdy celny rzut, w kwadrat o boku 1,5 metra, sędziowie przyznawali 10 oczek. Punktacji podlegało dziesięć rzutów, a odległość dzieląca uczestników od celu uzależniona była od kategorii wiekowej.

 

W teren uczniowie wyszli przy następnym zadaniu, czyli przy poszukiwaniu jednego nadajnika (lisa) pracującego ciągle. Odległość startującego od nadajnika wynosiła 300 metrów. Każdy zawodnik na początku swojej drogi miał 100 pkt, jednak z tej puli co minutę odbierano 10 oczek. Zakończenie konkurencji następowało po odnalezieniu nadajnika i potwierdzeniu tego przez skasowanie karty. Należało także wrócić na linię startu.

 

Na zakończenie organizatorzy przygotowali zadanie polegające na wymianie fonicznej radiogramów w sieci radiotelefonicznej. W luźnym tłumaczeniu, każdy z zawodników miał za zadanie nadać i odebrać jeden radiogram tekstu mieszanego (25 liter i cyfr pisanych razem).

 

Po ukończeniu każdej z konkurencji przyszedł czas na podliczenie punktów i ogłoszenie wyników. Główne trofea i wyróżnienia przyznano w trzech różnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Sporządzono też klasyfikację drużynową. Jednak zanim sędziowie ogłosili oficjalne wyniki, na uczestników zmagań czekała wojskowa grochówka.

 

Najważniejsze rozstrzygnięcia. Szkoły podstawowe: drużynowo najlepiej zaprezentowali się uczniowie z SP Zabrzeg. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje SP 9 w Olkuszu i SP Klucze. Indywidualnie z najlepszej strony pokazali się Konrad Tomasz (SP Zabrzeg) i Martyna Kocjan (SP 5 Olkusz). Kategorię szkół gimnazjalnych zdominowali uczniowie Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. Najwięcej punktów wśród dziewcząt zgromadziła Barbara Filo, natomiast w generalce chłopców Daniela Mileja wyprzedził jedynie Michał Mirek. Najstarszą grupę uczestników tegorocznych zawodów Ligi Obrony Kraju stanowili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Tutaj zespołowo najlepiej spisali się licealiści z olkuskiej „Czwórki”, którzy wyprzedzili ZS Olkusz LO Mundurowe, a także II LO w Olkuszu. Indywidualnie w tej kategorii błysnęli Dawid Stach (ZS Olkusz LO Mundurowe) oraz Anna Nowińska z I LO Olkusz.

 

- Serdeczne podziękowania nie tylko dla samych uczestników, ale także i ich opiekunów. Jak zwykle nie zawiedli nas również sponsorzy, dzięki którym mogliśmy przygotować sporo atrakcyjnych nagród. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku! - mówi Adam Czart, główny sędzia zawodów.

 

Organizatorzy zawodów w Wieloboju Łączności: Małopolski Zarząd Wojewódzki LOK w Krakowie, Powiatowy Zarząd LOK w Olkuszu, Burmistrz Miasta Bukowno.

 

Współorganizator: Uczniowski Klub Sportowy "Trójka" Olkusz.

 

Piotr Kubiczek

 

Fotogaleria

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2579409


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube