strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-23 Pon., Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.05.27 - Przegląd Olkuski: "VI Parafiada Regionalna już za nami".


 VI Parafiada

 Regionalna już za nami.

 

 

W dniach 21-25 maja 2014 roku, tj. od środy do niedzieli przy wspaniałej słonecznej pogodzie odbyła się VI Parafiada Regionalna w Bukownie, która jest częścią ogólnopolskiego projektu "Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało" koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada z Warszawy.

 

Głównymi Organizatorami, a zarazem darczyńcami na rzecz imprezy byli: Parafia św. Andrzeja Boboli w Bukownie z Ks. Proboszczem Wojciechem Tkaczem, Zespół Szkół nr 1 w Bukownie z Dyrektorem Mirosławem Siudyką i Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie z P. Dyrektor Anetą Nielabą. Wydarzenie to wsparli finansowo: Gmina Bukowno z Burmistrzem Miasta Bukowno Mirosławem Gajdziszewskim i Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół nr 1 w Bukownie oraz anonimowi sponsorzy prywatni, którzy przekazali dla zwycięzców poszczególnych konkursów i zawodów sportowych cenne nagrody rzeczowe.

 

 

Honorowy Patronat nad Imprezą objęli: J.E. Biskup Diecezji Sosnowieckiej Ks. dr Grzegorz Kaszak, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Sosnowieckiej Ks. dr Michał Borda i Burmistrz Miasta Bukowno mgr inż. Mirosław Gajdziszewski. Na tegoroczną imprezę przybyło 508 uczestników reprezentujących 18 placówek. Szczególnie cieszył udział w VI Parafiadzie Regionalnej w Bukownie osób z niepełnosprawnością intelektualną, którzy jak co roku zaprezentowali swoje umiejętności w konkursie plastycznym "Anioł na…"

 

We środę 21 maja odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji uczestników, organizatorów, patronów i darczyńców VI Parafiady Regionalnej w Bukownie, podczas której zwycięska reprezentacja ubiegłorocznej Parafiady zapaliła Znicz Parafiadowy. W czwartek na pięknej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury przeprowadzono dwa konkursy wokalne: "Muzyka moim życiem" i "Sacro Song", a pierwsi laureaci odebrali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

W piątek rano grono laureatów powiększyło się, gdyż na uroczystej inauguracji VI Parafiady Regionalnej w Bukownie zostały wręczone nagrody i statuetki w dwóch konkursach plastycznych: "Anioł na…" i "Projekt maskotki VI Parafiady Regionalnej w Bukownie". Piątek też był zasadniczym dniem parafiadowej rywalizacji. Uczestnicy konkurowali ze sobą w 6 dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej, pływaniu, tenisie stołowym, biegu na 60 m i skoku w dal. Na najlepszych sportowców czekały medale i statuetki. Obok rywalizacji sportowej równoległe odbywały się konkursy wiedzowe oraz artystyczne. Młodzi uczestnicy walczyli o zwycięstwo w konkursie rozrywek logicznych "Rusz głową" i konkursie wiedzy biblijnej "Łamigłówki Ewangeliczne" oraz mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów plastycznych w Otwartym Konkursie Plastycznym "Piękna nasza Polska cała".

 

W sobotę Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 wraz z absolwentką tej szkoły, instruktorką Fitness Agnieszką Kowalczyk zorganizowała Charytatywny Maraton Fitness & Dance na rzecz najuboższych uczniów ZS nr1 w Bukownie. Przewidziany na ten dzień Wyścig Rowerowy upamiętniający współzałożyciela Stowarzyszenia Parafiada o. Józefa Jońca został przeniesiony na początek czerwca.

 

Zwieńczeniem Parafiady była Niedzielna Msza Święta, w czasie której wręczono Puchar dla zwycięskiej reprezentacji, podziękowania dla patronów i sponsorów oraz dyplomy dla zdobywców I, II i III miejsca w klasyfikacji generalnej. W tym roku zwycięzcą VI Parafiady Regionalnej w Bukownie zostało Gimnazjum nr 1 w Bukownie. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, zaś trzecie Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

 

Magdalena Łaskawiec

 

 

 

 Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2608006


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube