strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2017-11-21 Wtorek, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.05.28 - Kolejne zwycięstwo MGHKS "Bolesław" Bukowno.

24. maja 2014 r. o godz 17.00 na boisku w Jaroszowcu odbył się mecz 26 kolejki pomiędzy Unią Jaroszowiec, a MGHKS "Bolesław" BukownoPo zaciętym boju o każdy centymetr boiska MGHKS wywiózł komplet punktów z wyjazdowego meczu 26 kolejki z Unią Jaroszowiec!!! Mimo iż Gospodarze plasowali się na 9 lokacie w tabeli od początku było wiadomo, że mecz ten nie będzie należał do łatwych.

Rzeczywiście od pierwszego gwizdka Unia zagrała zdecydowanym pressingiem na całym boisku, walcząc do końca o każdą piłkę i każdy centymetr boiska. Kto wie jakby potoczył się mecz gdyby już w trzeciej minucie meczu arbiter dobrze wypatrzył zagranie ręką gracza z Jaroszowca  w polu karnym i podyktował 11-kę, którą pewnie na bramkę zamienił Paweł Wiśniowski strzelając tym samym 15 bramkę w rozgrywkach.

Wydawałoby się, że bramka na 0:1 uspokoi grę i da komfort rozgrywania dla naszego Zespołu, jednakże podrażnieni utratą gola Gospodarze zagrali jeszcze bardziej twardo i agresywnie w odbiorze. Każda próba skonstruowania akcji kończyła się zdecydowanymi wejściami,ostro grających piłkarzy Unii, czasami na pograniczu faulu, a czasami przekraczających przepisy.

Po jednym z takich wejść urazu doznał Piotr Domański, który jednak utykając z grymasem bólu na twarzy zdecydował się kontynuować mecz.

Jaroszowiec dobrze rozbijał ataki MGHKS-u jednocześnie sam wyprowadzając groźne akcje. Swoich okazji nie wykorzystali napastnicy Unii; Marcin Smętek i Daniel Mleczko, a także najbardziej doświadczony na boisku Maciej Wdowik.

Warto podkreślić, iż od początku widiwiska grę naszej Jedenastki wspomagała z trybun kilkudziesięcio-osobowa zorganizowana grupa Kibiców MGHKS, którzy gromkim  śpiewem i okrzykami zagrzewali do boju swoją Drużynę.

Niesieni falą dopingu Bukowianie jeszcze przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie, po dobrej akcji lewym skrzydłem spokojnym strzałem obok golkipera popisał się Norbert Ciepichał, wykorzystując precyzyjne podanie Piotra Domańskiego i było juz 0:2.

Sędzia spotkania P. Gałka zmuszony był do częstego używania żółtego kartonika pokazując go kilkukrotnie już w pierwszej połowie, próbując uspokoić nieco agresywnie grającą obronę Gospodarzy.

Bukowno schodziło do szatni po pierwszej połowie w dobrych nastrojach, prowadząc 0:2.

Na drugą połowę zawodnicy obu drużyn wybiegli jeszcze bardziej zdeterminowani. Unia z całą mocą naparła na nasze szyki obronne, dążąc do poprawienia niekorzystnego dla siebie rezultatu.

Niestety pogwizdku na boisku nie pojawił się już kontuzjowany Piotr Domański, zastąpił go Tomasz Szatan.

Na trybunach pojawił się także doping ze strony dobrze zorganizowanem grupy kibiców z Jaroszowca, motywując do jeszcze większego wkładu sił przez swoją drużynę. Tym samym gromkie lecz kulturalne, śpiewy,okrzyki i doping z dwóch stron trybuny stadionu stworzyły niesamowitą atmosferę do rozgrywania i oglądania meczu.

Około 50tej minuty meczu Marcin Smętek urwał się naszym stoperom i strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne, tym samym zdobywając bramkę kontaktową i dając nadzieję zarówno piłkarzom jak i kibicom z Jaroszowca na korzystny rezultat w tym meczu.

Agresywna i zdecydowana gra nie przyniosła już Unii efektu bramkowego. Dobrze spisująca się obrona MGHKS poradziła sobie z falowymi atakami, w miarę możliwości wyprowadzając piłkę do kontr, które najczęściej powstrzymywane były grą na pograniczu faulu. Twarda gra obronna zaowocowała kolejnymi kartkami, tym samym po 2 czerwonych kartonikach drużyna z Jaroszowca musiała kontynuować zawody w 9, przeciwko 11 graczom Bukowna.

Unia po usunięciu 2 swoich graczy z boiska nie cofnęła się do tyłu i nadal grała bardzo ofensywnie dążąc do wyrównania, odsłaniając tym samym tyły. Bukowianie wykorzystywali luki w obronie do wyprowadzania kontr, którym jednak brakowało kończącego podania, bądź też celnego strzału. Swoje okazje marnowali m.in. Paweł Wiśniwoskii Tomasz Szatan.

Wreszcie tuż przed końcem meczu udało się wyprowadzić raz po raz ciosy dobijające Gospodarzy. W 89 minucie po samotnym rajdzie Piotr Cebo minął obrońców Unii i pokonał sprytnym strzałem golkipera, podwyższając tym samym rezultat na 1:3. Jeszcze nie umilkły śpiewy świętujących zdobycie bramki fanów MGHKS, kiedy to dobrze wyprowadzoną kontrę zamienił na czwartą bramkę Paweł Wiśniowski  była 91 minuta meczu. Asystą popisał się Tomasz Szatan, który z meczu na mecz pokazuje coraz lepszą formę meczową. Kilka sekund później sędzia główny odgwizdał koniec spotkania, które zakończyło się rezultatem 1:4 dla drużyny z Bukowna.

Po meczu cała Drużyna MGHKS-u zebrała się przy trybunie głównej, aby podziękować Kibicom za piękny doping, a fani śpiewali w podziękowaniu za siły włożone w ten trudny mecz. Wspólnie odśpiewano także 100 lat solenizantowi Łukaszowi Flakiewiczowi, któremu kibice zgotowali prezent w postaci tutułu Gracza Meczu poprzedniej kolejki.

Kolejne już szóste zwycięstwo z rzędu podkręśla determinację i zaangażowanie całej Drużyny. Dziękujemy Piłkarzom za ogromną pracę na boisku, a także Kibicom za porywający i niosący do kolejnego zwycięstwa doping!!!