strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2017-11-19 Niedziela, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.05.29 - Orbita Bukowno: Zwycięstwo w meczu na szczycie!

Zwycięstwo w meczu

na szczycie!

Orbita – Górnik Jaworzno 4:2

Orbita Bukowno w fantastycznym stylu pokonała 4:2 Górnika Jaworzno, powróciła na fotel lidera i do mistrzostwa Zagłębia trampkarzy brakuje jej już tylko dwóch zwycięstw!

Finisz ligi trampkarzy rocznika 2001 niesie z sobą nie mniej emocji jak zakończony niedawno sezon w lidze hiszpańskiej. Dość powiedzieć, że na dwie kolejki przed końcem trzy zespoły, Silent Dąbrowa Górnicza, Górnik Jaworzno i Orbita mają po tyle samo punktów. Ale to Orbita ze względu na najlepszy bilans bezpośrednich gier (tzw. mała tabela) jest w najlepszej sytuacji i tylko w nogach i głowach jej młodych piłkarzy leży sięgniecie po mistrzowską koronę. Jeśli podopieczni trenera Radima Zouhara wygrają dwa ostatnie mecze z Czarnymi w Sosnowcu i Wartą Zawiercie w Bukownie nie będą się musieli oglądać na wyniki rywali. A tę komfortową sytuację zawdzięczają wtorkowemu, niesamowitemu meczowi z Górnikiem Jaworzno…

Zaczęło się najgorzej jak mogło. Sędzia zagwizdał, z nieba lunęło. Po dwóch minutach w zupełnie niegroźnej sytuacji obrońcy Orbity poślizgnęli się na śliskiej murawie, nie wybili prostej piłki, rywal pomógł sobie chyba ręką przy przyjęciu, i z niczego było 0:1. Odpowiedź przyszła bardzo szybko i w stylu jakiego nie ogląda się w polskiej ekstraklasie. Konrad Kruczek dostał piłkę na wolne pole, ruszył sam na sam z bramkarzem, ale przegonił go wyższy i silniejszy obrońca. I wtedy Konrad zrobił cos niesamowitego. Z obydwoma zatańczył brazylijską sambę. Położył ich na murawie tak, że mogli tylko bezradnie patrzeć jak z pół metra z całą siłą pakuje piłkę do siatki. Radość z wyrównania szybko jednak minęła. Rzut wolny dla gości i w pojedynku główkowym nikt nie ma szans z najwyższym na boisku napastnikiem Górnika. 1:2. Od tej pory ataki Orbity suną jeden za drugim. Konrad Hajduk nie trafia „setki”, strzał Alana Stopy obrońca wybija z linii bramkowej, Bartek Śliwka przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem, Konrad Kruczek nie dostawia nogi do „pustaka” po idealnym dograniu ze skrzydła. Rywal wybija po autach, ale wynik do przerwy się nie zmienia.

Druga połowa to ciągłe nieustanne parcie Orbity do zmiany rezultatu. Trener nawet na chwile nie pozwala stracić wiary. - Czy jemu nie pękną struny? – pyta któryś z kibiców z Jaworzna. W końcu wpada na remis. Kapitalna akcja dwóch najmniejszych na boisku zawodników. Patryk Pawłowski z prawej strony dogrywa, Konrad Hajduk z lewej kończy.

Radość z wyrównania, chwila dekoncentracji, pierwszy po przerwie atak Górnika, sędzia wyraźnie przegapia spalonego, ale Wiktor Łaskawiec wybija piłkę z pustej już bramki. Orbita wraca z dalekiej podróży i znów atakuje. Hajduk kapitalnie mija trzech obrońców, zjeżdża do środka, i dogrywa do Kruczka. Ten jest sam na sam, bramkarz rzuca mu się pod nogi. Musi strzelić, strzela i… trafia w poprzeczkę. Przez widownię przechodzi jęk zawodu, ale to tylko chwila. Piłka trafia w tył głowy podnoszącego się z ziemi brakarza i pomału wpada do siatki. 3:2!

Rywal rusza do odrabiania strat. Ma okazję nadzwyczajną. Piłkę widać już w siatce Orbity, ale obrońcy jakimś nadludzkim wysiłkiem zdążają i znów wybijają z linii. Do końca trzy minuty. Bartek Śliwka łapie przed linią straconą prawie piłkę, wjeżdża z boku w pole karne, dogrywa przed bramkę, Wiktor Łaskawiec dostawia tylko nogę, i jest 4:2. Dotychczasowy lider pokonany, Orbita wraca na ten fotel!