strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-23 Piątek, Imieniny: Damiana, Romana, Romany BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.06.25 - Stowarzyszenie Orbita: O krok od zwycięstwa w Czechach.

 O krok

 od zwycięstwa

 w Czechach.

 

Rewelacyjnie spisały się w Czechach drużyny Orbity Bukowno. W bardzo silnie obsadzonych międzynarodowych turniejach, w których startowały po 24 zespoły, chłopcy z 2004 zajęli drugie miejsce, zaś rocznik 2006 był trzeci. Na dodatek najlepszymi zawodnikami obu turniejów wybrano zawodników Orbity - Dominika Sambora i Borysa Woźniczko!

 

 

Drużyna rocznika 2006/07 zagrała w turnieju w Olsanach, pod Prostejovem. 24 drużyny podzielono na 4 grupy po 6 zespołów. Tylko ich zwycięzcy mogli następnie grać w fazie finałowej o medalowe miejsca. Orbita wystawiła dwa zespoły - jeden znalazł się w grupie A, drugi w C. W grupie A chłopcy z Orbity pokonali gospodarzy, a następnie w kapitalnym stylu 4:1 rozbili Opavę uchodzącą za jednego z głównych faworytów. Do fazy finałowej awansowali z kompletem zwycięstw w grupie. Drugi zespół zajął w swojej grupie także rewelacyjne trzecie miejsce i zakwalifikował się do gier o miejsca 9-12 (ostatecznie skończył na 12 co jest także jego wielkim sukcesem).

 

 

W fazie finałowej nie znalazła się żadna czeska drużyna. Oprócz Orbity zakwalifikowały się trzy drużyny ze Słowacji. I dopiero teraz zaczęły się emocje. W pierwszym meczu, z Raca Bratysława Bukowno szybko wyszło na prowadzenie, a niedługo potem straciło trzy ramki. Chłopcy nie poddali się i wyciągnęli na 4:3, niestety rywal w końcówce doprowadził z wolnego do remisu. – To był najlepszy mecz turnieju – oceniał po jego zakończeniu główny organizator. W drugim meczu fazy finałowej Spartak Trnava pokonał Senec 5:1 i wyrósł na głównego faworyta. I to Trnava prowadziła grę w meczu z Orbitą, ale bukowianie bardzo groźnie kontrowali. Zmarnowali jednak trzy znakomite okazje a rywal trafił. Udało się jeszcze wyrównać, ale w końcówce przeciwnik zadał zabójczy cios.

 

 

W ostatnim meczu Orbita szybko straciła gola, ale wyrównała. Potem piłka odbijała się od lewego słupka, potem prawego, a w końcu od poprzeczki. Rywal miał więcej szczęścia i wyszedł na prowadzenie. To był ósmy mecz tego dnia i chłopcy słaniali się już na nogach. Jeszcze raz jednak poderwali się do ataku. W ostatniej akcji meczu wywalczyli róg. Wtedy w niezwykłym stylu Bartek Rasała tak posłał piłkę, że potężny bramkarz Seneca wpadł razem z nią do bramki. Trzecie miejsce w turnieju należało do Orbity. Natomiast Borys Woźniczko został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju – z ponad trzystu chłopców! Gdyby była jeszcze konkurencja dla najlepszych kibiców, też wygraliby  "Orbitowcy" - rodzice byli wspaniali!

 

 

Jeszcze mocniej obsadzony był drugi turniej - w Rosicach u Brna - w którym wziął udział rocznik 2004. W tak silnym turnieju zespół Orbity jeszcze nie grał. Zaczął od sensacyjnego rozbicia 5:2 Banika Ostrava, potem przyszedł remis 4:4 ze Śląskiem Wrocław i porażka 0:1 z Opavą. Następnego dnia Orbita wygrała sześć z siedmiu meczów i zajęła pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale bukowianie zagrali z czwartym w drugiej grupie GKS-em Katowice. 3:0 nie pozostawiło żadnych złudzeń kto jest lepszy! W półfinale pokonali Koszyce 2:1. Finał z gospodarzami tez zapowiadał się bardzo dobrze. Przy prowadzeniu 2:0 wydawało się, że nic nie powinno odebrać Orbicie pierwszego zwycięstwa w turnieju międzynarodowym. Niestety przeciwnikom pomógł… arbiter. Gdyby nie zaliczony gol na 2:2, choć piłka odbiła się przed linią, losy meczu mogły potoczyć się inaczej. Orbita przegrała 2:4, wywalczyła jednak w pięknym stylu drugie miejsce, Dominik Sambor został najlepszym piłkarzem turnieju, a Kacper Pietrzyk - królem strzelców.

 

  


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2579254


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube