strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-23 Pon., Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.06.27 - Tegoroczne "Róże Biznesu" dla Grupy Stalprodukt S.A. oraz P&W Bridge Sp. z o.o.


 Tegoroczne "Róże Biznesu"

 dla Grupy Stalprodukt S.A.

 oraz P&W Bridge Sp. z o.o.

 

 

Od 2012 roku najlepszym firmom działającym na terenie Bukowna przyznawane są "Róże Biznesu", Nagrody Gospodarcze Burmistrza Miasta Bukowno.

 

Powołana w tym celu przez Burmistrza Miasta, Mirosława Gajdziszewskiego Kapituła Nagrody Gospodarczej rekomendowała do tegorocznej edycji "Róż Biznesu" Grupę Stalprodukt S.A. w kategorii "Firma Roku" oraz spółkę P&W Bridge Sp. z o.o. do tytułu "Firmy Roku w kategorii MSP" (małych i średnich przedsiębiorstw).

 

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali w trakcie Dni Bukowna.

 

  

Nagroda Gospodarcza Burmistrza Miasta Bukowno ma charakter honorowy, a jej celem jest promowanie najlepszych firm Bukowna, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw. Laureaci Nagrody nie otrzymują z tego tytułu jakichkolwiek gratyfikacji finansowych, ulg podatkowych, czy innych ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mają za to prawo używać we wszelkich materiałach firmowych i reklamowych tytułu "Laureat Nagrody Gospodarczej Burmistrza Miasta Bukowno Róża Biznesu".

 

Przy wyłanianiu kandydatów do Nagrody „Róż Biznesu” powołana przez Burmistrza Kapituła Nagrody Gospodarczej bierze pod uwagę m.in. produkowanie wyrobów lub oferowanie usług cieszących się uznaniem na rynku, stosowanie nowoczesnych technologii produkcji z uwzględnieniem metod przyjaznych środowisku naturalnemu oraz nowoczesnych metod zarządzania i marketingu, posiadanie dobrej sytuacji finansowej oraz osiągnięcie rentowności prowadzonej działalności gospodarczej, inwestowanie w rozwój firmy i zatrudnionych w niej pracowników, tworzenie nowych miejsc pracy, przyczynianie się swoją działalnością do rozwoju gospodarczych i pozagospodarczych dziedzin życia miasta, wykazywanie prospołecznej postawy, wpływającej na rozwój miasta podejmowanie przedsięwzięć mających wpływ na promocję i kreowanie pozytywnego wizerunku miasta Bukowno.

 

 

W imieniu Grupy Stalprodukt SA statuetkę "Firmy Roku" odebrał Andrzej Szary, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Ekonomiczno-Handlowych ZGH Bolesław. W swoim wystąpieniu podkreślał m.in. rangę wydarzenia, jakim było włączenie ZGH Bolesław SA i spółek zależnych do Grupy Stalproduktu. O zmianach w swojej firmie i perspektywach dalszego rozwoju opowiadała również Iwona Bernaś, Prezes Zarządu P&W Bridge Sp. z o.o. odbierając nagrodę "Firmy Roku w kategorii MSP".

 

Laureatom Nagrody serdecznie gratulujemy.

 

 


 

Stalprodukt S.A. jest czołowym producentem i eksporterem wysoko przetworzonych wyrobów ze stali. Bocheńska Spółka jest jedynym w Polsce i jednym z kilku w Europie producentem blach elektrotechnicznych o ziarnie zorientowanym, wykorzystywanych do produkcji transformatorów. Jest także liderem na polskim rynku kształtowników zimnogiętych i barier drogowych. Ponadto w swojej ofercie spółka posiada rdzenie toroidalne oraz blachy gorąco- i zimnowalcowane w taśmach i arkuszach. Ponad 50 proc. przychodów spółki pochodzi z eksportu.

 

Stalprodukt jest spółką publiczną, notowaną na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku.

 

Oprócz jednostki dominującej, Stalprodukt S.A., w skład Grupy wchodzi obecnie 10 spółek zależnych o różnym profilu produkcyjnym i usługowym. Największą z nich jest ZGH "Bolesław" S.A. wraz z grupą podmiotów zależnych. Przejęcie ZGH w grudniu 2012 r. znacząco zwiększyło przychody i potencjał całej Grupy oraz pozwoliło na dywersyfikację prowadzonej przez nią działalności.

 

Obroty Grupy Stalprodukt wyniosły w roku 2013 ponad 2 mld 800 mln zł, a zysk netto 77 mln zł. Obecnie Grupa zatrudnia łącznie niemal 6.000 osób i należy do największych grup kapitałowych działających na terenie Małopolski.

 

W ostatniej edycji zestawienia "Lista 500", czyli największych polskich firm, opracowywanym corocznie przez dziennik "Rzeczpospolita", Grupa Stalproduktu uplasowała się na 113. miejscu.

 


 

P&W BRIDGE Sp z o.o. powstała  w 1993 roku jako oddział firmy węgierskiej  BOKK-net Kft.

 

Po zmianach strukturalnych, jakie nastąpiły w 2012 roku Firma jest dynamicznie rozwijającą spółką z kapitałem polskim. 

 

Spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją artykułów higienicznych. Na przestrzeni ponad dwudziestu lat firma wypracowała stabilną pozycję rynkową.

 

Dzięki dywersyfikacji i wysokiej jakości produkty Firmy znajdują uznanie wśród odbiorców we wszystkich segmentach rynku. W procesach produkcyjnych Spółka stosuje innowacyjne i wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania, co pozwala wyróżnić produkty spółki na rynku polskim i korzystnie wpływa na wzrost sprzedaży oraz ekspansję na rynki zagraniczne.

 

Dzięki nowym inwestycjom Spółka może zaoferować nowe miejsca pracy, co przynosi również wymierne korzyści dla miasta i całego regionu.

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2608008


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube