strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-03-21 Środa, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.07.08 - Przegląd Olkuski: Róże Biznesu dla najlepszych firm w Bukownie.

Róże Biznesu

dla najlepszych firm

w Bukownie.

 

 

Już po raz trzeci w Bukownie zostały wręczone "Róże Biznesu" - honorowe nagrody dla miejscowych przedsiębiorców. W tym roku Nagroda Gospodarcza Burmistrza Miasta Bukowno dla "Firmy Roku" powędrowała do Grupy Stalprodukt S.A., a tytułem "Firma Roku w kategorii MSP" może poszczycić się spółka P&W Bridge Sp. z o.o.

 

Nagroda została ustanowiona w 2012 roku i od tamtego czasu nagrodzono nią w sumie 6 firm. Oprócz tegorocznych laureatów, wśród grona wyróżnionych znalazły się Schneider Electric Industries Polska, Grzanpol Sp.J., Bolesław Recycling Sp. z o.o. oraz firma ASMKO-Bis s.c.

 

- Nagroda ta ma charakter honorowy, a jej celem jest promowanie najlepszych firm Bukowna, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw – uważa Mirosław Gajdziszewski, burmistrz Bukowna i inicjator "Róż Biznesu".

 

Podczas każdej edycji nagrody o wyborze laureatów decyduje kilkuosobowa kapituła. Podczas oceny pod uwagę brane są między innymi takie aspekty jak: produkcja wyrobów lub oferowanie usług cieszących się uznaniem na rynku, stosowanie nowoczesnych technologii produkcji z uwzględnieniem metod przyjaznych środowisku naturalnemu oraz nowoczesnych metod zarządzania i marketingu, posiadanie dobrej sytuacji finansowej, inwestowanie w rozwój firmy i zatrudnionych w niej pracowników, tworzenie nowych miejsc pracy, przyczynianie się swoją działalnością do rozwoju gospodarczych i pozagospodarczych dziedzin życia miasta. Nagroda ma charakter symboliczny, bo zwycięzcy nie dostają gratyfikacji materialnych czy finansowych, ale mają prawo posługiwać się tytułem "Laureat Nagrody Gospodarczej Burmistrza Miasta Bukowno Róża Biznesu".

 

Stalprodukt S.A., laureat w kategorii "Firma roku", jest czołowym producentem wysoko przetworzonych wyrobów ze stali. Należy do największych firm w Polsce, a w jej strukturach znajduje się 10 spółek, w tym bukowieńskie "ZGH" Bolesław wraz z podmiotami zależnymi. Kapituła nagrody uważa, że przejęcie ZGH w grudniu 2012 r. znacząco zwiększyło przychody i potencjał całej grupy kapitałowej oraz pozwoliło na dywersyfikację prowadzonej przez nią działalności. Jak informuje spółka, obroty Grupy Stalprodukt wyniosły w roku 2013 ponad 2 mld 800 mln zł, a zysk netto 77 mln zł. W całej grupie pracuje łącznie niemal 6 tys. osób.

 

Z kolei laureat w kategorii "Firma Roku w kategorii MSP" - P&W BRIDGE Sp z o.o. jest oddziałem firmy węgierskiej BOKK-net Kft i na terenie Bukowna działa od przeszło 20 lat. Produkuje i dystrybuuje artykuły higieniczne. Zdaniem przedstawicieli kapituły nagrody, po zmianach strukturalnych w 2012 roku firma ta jest dynamicznie rozwijającą się spółką z kapitałem polskim, a dzięki produktom wysokiej jakości nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem klientów w różnych sektorach gospodarki w Polsce i za granicą. Dla mieszkańców nie mniej istotny jest fakt, że dzięki nakładom inwestycyjnym kolejne osoby mogą znaleźć w niej zatrudnienie.

 

Jak podkreśla gospodarz miasta, rozwój sektora gospodarczego w Bukownie daje wymierne efekty nie tylko dla konkretnych firm, ale także dla mieszkańców i regionu, stąd tak dużo uwagi od lat przywiązuje się do rozwiązań wspierających lokalnych przedsiębiorców. Efekty są widoczne, o czym świadczyć może choćby nieprzerwana obecność Bukowna w czołówkach różnego rodzaju rankingów samorządów w Małopolsce.

 

Emilia Kotnis-Górka

 

 Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2597948


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube