strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-22 Pon., Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2014.10.03 - Propozycje Mieszkańców do Strategii Rozwoju Miasta.

Miasto przygotowuje się do rozpoczęcia opracowania jednego z najważniejszych dokumentów dla Miasta, jakim jest Strategia Rozwoju.

 

Pod koniec sierpnia zaprosiliśmy wszystkich Mieszkańców Bukowna do przesyłania nam na specjalny adres mailowy: strategia@um.bukowno.pl swoich propozycji spraw, które mogłyby być przedłożone już we wstępnym materiale przygotowywanym do dyskusji podczas planowanych konsultacji społecznych.

 

Termin nadsyłania propozycji minął 30 września br. Zgodnie z obietnicą prezentujemy nadesłane propozycje.

 


 

2 września 2014r. Pan Damian Bryzik zgłosił następujące propozycje:

 

 1. Transport jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju każdego miasta, jak i gospodarki w celu zwiększenia efektywności i ułatwiania życia mieszkańca. Warto wprowadzić parterstwo publiczno-prywatne (stosowane przez niektóre podmioty organizujace transport) - opierałoby się ono na współpracy skomunikowania autobusów do Bukowna (dotyczyło by przewoźnika z Katowic, jak i Krakowa). Cel: oszczędnośc czasu obywatela, by nie czekał po godzinnie na autobusy.
   
 2. Uporządkowania komunikacji miejskiej w Bukownie, ustablizowanie rozkładów w postaci cyklicznych odjazdów, wprowadzenia takich samych godzinych w tygodniu, jak i sobotę i niedzielę dla danej linii, jeżeli jedzie taką samą ilość autobusów. Cel: uporządkowanie sytuacji autobusowej, z której korzysta kto musi.
   
 3. Miasto Bukowno powinno lobbowac w zkg "km" wyrównanie zniżek szkolnych ze studenckimi. Cel: uporządkowanie przejrzystości biletów w komunikacji.
   
 4. Próba utworzenia stowarzyszenia miast znajdujących się na linii kolejowej 62. Cel: walka o przetrwanie tego połączenia kolejowego i solidny remont tej linii.
   
 5. W ramach ratunku Skałki utworzenia stypendium burmistrza miasta w pewnej kwocie miesięcznej dla osób z określoną średnią. Większy nacisk na promocję technikum niż liceum. Cel: zachęcenie młodych ludzi do uczenia się na skałce w celu uratowanie tej szkoły.
   
 6. W ramach rozwoju turystyki rozważenie opcji zainteresowania inwestorów - osób tworzących parki linowe czy też wypożyczalnie rowerów.
   
 7. Zwiększanie działalności młodych w mieście, powołanie mini rady dziecięcej. Cel: zainteresowanie działalnością na rzecz miasta młode i innowacyjne osoby."

 


 

3 września 2014r. "mieszkaniec Bukowna" zaproponował:

"chciałbym by w Bukownie była męska drużyna w siatkówkę. Mam nadzieję że Urząd rozpatrzy pomyślnie."

 


 

8 września 2014r. Pan Robert Sito zgłosił następującą propozycję:

"W związku z propozycją bazy pomysłów pozwoliłem sobie na zwrócenie uwagi na mocno dokuczliwy problem braku połączenia obu części Bukowna w centrum miasta. Aktualne przejazdy kolejowe są niestety usytuowane tylko na obrzeżach naszej miejscowości. Powoduje to bezsensowny ruch samochodowy osób, które chcą po prostu tylko przejechać na jedną lub drugą stronę miasta. Niestety usytuowanie wszelkich instytucji użyteczności publicznej oprócz kompleksu sportowego wymusza ruch mieszkańców części południowej do północnej. Nie wszystko można załatwić idąc piechotą lub jadąc rowerem. Więc zmuszeni są do odjeżdżania miasta z jednej lub drugiej strony by dostać się do centrum. To wyjątkowa i bezsensowna niedogodność i duża strata finansowa dla mieszkańców. Oczywiście mówimy o spalaniu paliwa, zamiast kilkuset metrów trzeba przejechać 4 km. Wiąże się to także z aspektem ekologicznym, bezpieczeństwa i dużą stratą czasu. Wiem, że idea przejazdu bezkolizyjnego czyli tunelu lub wiaduktu praktycznie jest nie do zrealizowania. Ale powrót do istnienia przejazdu kolejowego między ulicą kolejową i pocztową jest jak najbardziej realny. Aktualne rozwiązania techniczne pozwalają na zastosowanie automatyki barier bez potrzeby angażowania człowieka jako dróżnika co w wymierny sposób obniży koszty użytkowania przejazdu. Ruch pociągów jest minimalny, a czasy gdzie w tym miejscu stało mnóstwo wagonów minęły. Przejazd w tym miejscu istniał, a został zlikwidowany bo zapewniano o budowie wiaduktu, który stanął w....Olkuszu niestety. Jestem pewien, że powstanie przejazdu kolejowego w tym miejscu poprze każdy mieszkaniec Bukowna. Proszę przypomnieć sobie sytuację sprzed kilku lat, gdzie na kilkanaście godzin miasto zostało podzielone bez możliwości przejazdu. Przejazd w kierunku Szczakowej był w remoncie, a na przejeździe na ul. Leśnej wykoleił się wagon. Karetka czy straż pożarna musiały jeździć przez Olkusz. No cóż. Ja poddaję pomysł do dyskusji i mam nadzieję, że do realizacji przez władze miasta. Pozdrawiam"

 

 Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2557851


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube