strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-23 Piątek, Imieniny: Damiana, Romana, Romany BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2015.02.27 - Przegląd Olkuski: Mieszkańcy Bukowna pomogli Sandrze.

 Mieszkańcy Bukowna

 pomogli Sandrze.

 

 

9353,60 zł – tyle udało się zebrać organizatorom Koncertu Charytatywnego "Dla Sandry", jaki w środowy wieczór odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie. Na tę imponującą kwotę złożyły się nie tylko pieniądze uzyskane z licytacji cennych gadżetów, ale także te ze zbiórki publicznej i loterii fantowej. Na publiczność czekało sporo atrakcji.

 

 

Imprezę rozpoczęła parada pojazdów, która przejechała przez miasto z informacją o prowadzonej akcji. Następnie strażacy ochotnicy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. W dalszej kolejności na scenie pojawili się przyjaciele Sandry – młodzi wokaliści: Klaudia Piątek, Ola Dyda, Borys Stepyanyan oraz Sylwia Muzyk przy gitarowym akompaniamencie Wojciecha Imielskiego. W trakcie występów, do MOK-u, wraz ze swoimi rodzicami, dotarła główna bohaterka dnia – Sandra Sobczyk. 16-latka od razu udowodniła, że nie bez przyczyny nazywana jest "Pozytywną Bakterią". Ten przydomek trafił do niej jeszcze w szpitalu i szybko przypadł do gustu jej najbliższym. A dlaczego? Bo nastolatka z Małobądza zadziwia na każdym kroku. Mimo swoich ogromnych problemów ze zdrowiem, jest pogodną i pracowitą osobą, która radością czerpaną z życia nieustannie zaraża wszystkich.

 

 

To niesamowite biorąc pod uwagę fakt, że Sandra przychodząc na świat, urodziła się z powykręcanymi rączkami. Lewa jest przykurczona, a prawa, która w okresie płodowym była oplątana pępowiną, była pozbawiona kości promieniowej. Dziewczyna w walce o jak największą sprawność rąk przeszła już szereg operacji. Kolejne zabiegi przed nią. Na domiar złego, przed dwoma laty, lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy kości. Świat Sandry runął w jednym momencie. Marząca o wielkiej karierze artystycznej, utalentowana tancerka nagle musiała zrezygnować ze swoich planów. Przez ostatnie miesiące dziewczyna walczyła z chorobą, ale mimo ogromnego zaangażowania lekarzy, chorej nogi nie udało się uratować. Okazuje się jednak, że amputacja wcale nie musi być wyrokiem. Sandra nadspodziewanie szybko zebrała siły i znowu zaczęła marzyć.

 

 

16-latce potrzebna jest nowoczesna proteza kończyny dolnej z odpowiednim mechanizmem, aby mogła sobie poradzić z jej mocowaniem niepełnosprawnymi rękami. Rodziców nie stać na zakup drogiego sprzętu medycznego. Mama Sandry zrezygnowała z pracy, więc rodzinę utrzymuje wyłącznie tata. Wyzwaniem jest także kosztowna rehabilitacja. Jak przyznaje Sandra: - Moim największym marzeniem jest możliwość chodzenia. Chcę wrócić do tańca, pływania, jazdy na rolkach – nie ważne, że z plastikową nogą!

 

 

Taki apel musiał otworzyć serca i portfele. Oprócz występów skrzypka Marka Polańskiego, muzyka Mariusza Kalagi i kapeli "Bukowiacy" odbyły się również kolejne licytacje. Największym powodzeniem cieszyło się pióro prezydenckie z podpisem Bronisława Komorowskiego, które sprzedano za 1000 zł. Pod młotek trafiły również obrazy, grafiki, instrumenty muzyczne, bilety na koncerty i wiele innych gadżetów. W akcję, obok mieszkańców Bukowna i najbliższych Sandry, chętnie włączyli się także przedstawiciele władzy państwowej i lokalnej.

 

 

Gdy opadły już emocje związane z koncertem, można było zabrać się do liczenia. Komitet zbiórki publicznej w składzie, którego znalazła się m.in. inicjatorka akcji "Dla Sandry" Agnieszka Kowalczyk, doliczył się ponad 9 tysięcy złotych. Cała ta kwota trafi niebawem na konto 16-latki i z pewnością w wydatnym stopniu pomoże nastolatce w nierównej walce z chorobą. Gdy wokół siebie ma się oddanych przyjaciół, żadne zło nie jest straszne.

 

 

Mieszkańcy Bukowna pomogli Sandrze, ale to nie koniec akcji charytatywnych na rzecz dziewczyny. Niebawem kolejne inicjatywy, również na terenie Gminy Bolesław, której rodzina Państwa Sobczyków jest mieszkańcami. - Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie akcji. Wszyscy jesteście bohaterami. Wspólnymi siłami udało nam się uczynić wiele dobrego. Wygrała Sandra! - mówi dyrektor MOK-u w Bukownie, Aneta Nielaba.

 

Piotr Kubiczek

Przegląd Olkuski

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2579479


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube