strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-22 Pon., Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2015.05.18 - Przegląd Olkuski: "Najmłodsi olimpijczycy w akcji".

 

 Najmłodsi olimpijczycy w akcji.

 

 

"Od przedszkola do olimpijczyka" - pod taką nazwą w Bukownie, już po raz dziewiąty, odbyła się Międzywojewódzka Olimpiada Sportowa, w której do rywalizacji przystąpiło dwanaście zespołów. Po sześciu konkurencjach okazało się, że tegoroczny tytuł pojedzie do Bolesławia. Tamtejsze "Słoneczka" nie dały szans swoim rówieśnikom.

 

Olimpiada to dla każdego sportowca spełnienie marzeń i szansa na światową sławę. To właśnie udział w Igrzyskach jest zwieńczeniem wieloletnich treningów i startów, a medale zdobywane podczas ogólnoświatowej imprezy cenione są przez ich właścicieli najbardziej. I co z tego, że bukowieńska Olimpiada swoim poziomem i zasięgiem odstaje nieco od tradycyjnych Igrzysk. Dla wszystkich jej uczestników udział w zmaganiach jest niepowtarzalnym przeżyciem i jednocześnie podsumowaniem pierwszych lat przedszkolnej edukacji.

 

 

 

- I znowu do Bukowna przyjechało blisko trzystu najmłodszych sportowców. U nas, jak zwykle, bardziej niż wyniki liczyła się dobra zabawa i emocje towarzyszące zawodom. Wszyscy, niezależnie od zajmowanych miejsc, mogli czuć się zwycięzcami – mówi Anna Strzelczyk, koordynatorka imprezy.

 

Słowo się rzekło. Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem mali olimpijczycy stanęli przed wyzwaniem uczestnictwa w sześciu konkurencjach sprawnościowych. W każdej z nich rywalizowali w 10-osobowych drużynach. Igrzyska rozpoczął przemarsz sportowców oraz zapalenie olimpijskiego znicza. Był także hymn narodowy i prezentacja zespołów.

 

 

O pierwsze punkty (dwanaście za wygraną, aż do jednego za ostatnie miejsce) walczono w sztafecie z szarfami. Później przedszkolaki ścigały się w workach, rzucały woreczkami do celu, pobiegły w sztafecie z pałeczką, turlały piłkę w tunelu i największe wyzwanie – miały do pokonania tor przeszkód z szarfą, slalomem i płotkiem. O triumfie w poszczególnych zadaniach decydowała nie tylko precyzja, ale również i szybkość. Nad sprawnym przebiegiem każdej z konkurencji czuwali sędziowie, wśród których jak zwykle nie zabrakło przedstawicieli samorządu, sponsorów i przyjaciół Miejskiego Przedszkola w Bukownie, które jak zwykle było organizatorem zmagań.

 

Po emocjach związanych z rywalizacją na parkiecie hali bukowieńskiego MOSiR-u przyszedł czas na wspólną zabawę w rytm muzyki i dekorację najlepszych ekip. Komisja sędziowska, a przede wszystkim jej przewodnicząca Gizela Szlęzak (dyrektor MP w Bukownie), podkreślała wyrównaną walkę o najważniejsze pozycje. Jak zwykle triumfator mógł być tylko jeden. Zwyciężyły „Słoneczka” z Bolesławia, wyprzedzając „Dinusiów” z Lasek i „Motylki” z Bukowna. Jednak nie tylko pierwsza trójka mogła liczyć na wyróżnienia, bowiem w myśl olimpijskiej idei, każdy z uczestników zmagań jest wygranym. Dlatego też puchary, pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe gadżety trafiły do wszystkich 5 i 6-letnich sportowców. Olimpijczycy tradycyjnie mogli liczyć na wiernych kibiców. Rodzice zgotowali swoim pociechom wsparcie rodem z największych światowych aren. Były transparenty, grzechotki i gromkie brawa jak na prawdziwą Olimpiadę przystało.

 

 

- Za rok będziemy mieli jubileusz. Dziesiąte Igrzyska to nie lada wyzwanie. Z pewnością nie zawiedziemy oczekiwań dzieci i znowu zaprosimy naszych przyjaciół do tej niezwykłej rywalizacji – zapewnia Magdalena Olesińska z ramienia organizator. Dla tych, których zabrakło w miniony piątek przy ul. Spacerowej, przygotowaliśmy skrót filmowy oraz fotoreportaż. Zachęcamy do oglądania. Widzimy się za rok.

 

Piotr Kubiczek

 

Galeria zdjęć

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2557442


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube