strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-20 Wtorek, Imieniny: Anety, Lehca, Leona BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualno¶ciach  w archiwum
  Wydarzenia

2015.09.10 - Orbita Bukowno: Rewelacyjny beniaminek.

 
Rewelacyjny beniaminek.

 

 

Znakomicie rozpoczęli nowy sezon w drugiej lidze wojewódzkiej młodzi piłkarze Orbity Bukowno z rocznika 2002. W czterech pierwszych kolejkach odnie¶li komplet zwycięstw i usadowili się w fotelu lidera. A trzeba dodać, że na tym szczeblu s± debiutantem.

 

Już wiosenne mistrzostwo trzeciej ligi ¶l±skiej zdobyte przez Orbitę 2002 było spor± niespodziank±, żeby nie rzec sensacj±. W klubie z Bukowna oczywi¶cie chciano by zespół uplasował się w górnej połówce tabeli, ale mistrzostwa i awansu do drugiej ligi nikt chyba nie zakładał. Zdecydowanymi faworytami były, niekryj±ce wysokich aspiracji, zespoły Zagłębia Sosnowiec, Stadionu ¦l±skiego Chorzów, a przede wszystkim Rozwoju Katowice. Tymczasem Orbita grała bardzo konsekwentnie. Prawie nie traciła bramek, z przodu z reguły potrafiła co¶ zdobyć i już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mogła cieszyć się z awansu.

 

Latem nie brakowało obaw jak zespół poradzi sobie w drugiej lidze, zwłaszcza, że po udanym sezonie z drużyny odeszło dwóch podstawowych ¶rodkowych obrońców. Marcin Rasała zdecydował się na dalsz± naukę w klasie piłkarskiej gimnazjum w Jaworznie i przeszedł do tamtejszego Górnika. Kuba Lisikiewicz przeniósł się z kolei do Krakowa. Radim Zouhar, czeski trener Orbity, nie załamał jednak r±k. Dokonał roszad personalnych, obrońcami zostali dotychczasowi pomocnicy, zespół bardzo solidnie przepracował dziesięciodniowy obóz w Bielawie na Dolnym ¦l±sku i na inaugurację ligi trafił z form± w dziesi±tkę, a ¶ci¶le mówi±c w siódemkę. Orbita wygrała bowiem w Jaworznie z Górnikiem aż 7:2. Ten wynik to nie tylko niespodzianka, ale wręcz sensacja. W roczniku 2002 Orbicie Górnika nigdy wcze¶niej bowiem ograć się nie udało, a jeszcze przed sezonem straciła na rzecz rywali jednego ze swoich najlepszych graczy, wspomnianego Rasałę.

 

Wygrana w Jaworznie okazała się pocz±tkiem dobrej serii. W drugiej kolejce wyższo¶ć Orbity musiała uznać Polonia Bytom, która poległa w Bukownie aż 5:1. W trzeciej w Chorzowie nie poradził sobie z Orbit± Ruch. Co więcej, Niebiescy prowadzili w tym meczu już 3:0, by schodzić z boiska pokonanymi 4:3. – Pokazali¶my w tym meczu charakter, wielkie serce do walki. Zaczęli¶my pechowo, najpierw był karny dla Ruchu, potem nieszczę¶liwa interwencja naszego bramkarza, ale wrócili¶my do gry i do samego końca wierzyli¶my w zwycięstwo. Jestem dumny z tych chłopców – mówi trener Zouhar.

 

 

Po trzech zwycięstwach ogranie w kolejnym meczu D±browianki D±browa Zielona nie było już żadn± niespodziank±. Zespół spod Częstochowy od pocz±tku rozgrywek jest ich wyraĽnym outsiderem. Z Rakowem Częstochowa przegrał aż 13:0, w Bukownie też poległ wysoko, bo aż 2:9. – Studzimy głowy i twardo st±pamy po ziemi – komentuje prezes Orbity Jarosław Tomczyk. – Oczywi¶cie bardzo cieszy postawa rocznika 2002, ale naszym celem na jesień jest spokojne utrzymanie się na szczeblu drugiej ligi. Przed nami trudne mecze z Rakowem i Ruchem Radzionków i na nich się skupiamy, a nie na marzeniach jak to pięknie byłoby się znaleĽć w najlepszej ósemce na ¦l±sku. Zwłaszcza, że nasza kadra niestety jest w tym roczniku w±ska. Każdy dobry trzynastolatek z okolicy, który chciałby doł±czyć do naszej drużyny będzie bardzo mile widziany, acz nie ukrywamy, że poprzeczka wisi wysoko. 

 

Pozostałe trzy zespoły Orbity graj±ce na poziomie wojewódzkim aż tak dobrze nie wystartowały. Rocznik 2004 pokonał wprawdzie u siebie 5:2 Ruch Chorzów i 2:1 Zagłębie Sosnowiec, ale zaliczył wpadkę w Rudzie ¦l±skiej z Gwiazd±, gdzie mimo prowadzenia do przerwy 3:1 przegrał 3:4. Rocznik 2003 wygrał u siebie z Wart± Zawiercie 3:1, ale zanotował dwie wysokie porażki w Chorzowie, 1:6 z Ruchem i 2:7 ze Stadionem ¦l±skim. Od dwóch porażek w Rudzie ¦l±skiej sezon zaczęła najstarsza drużyna Orbity czyli rocznik 2001. Najpierw było wstydliwe 0:6 z Grunwaldem, potem 3:5 z Gwiazd±, ale na szczę¶cie ulgę przyniósł trzeci mecz i wysoka wygrana aż 5:0 z Ruchem Chorzów w Bukownie.

 

Sezon w ligach wojewódzkich dopiero się zacz±ł. Potrwa do listopada, a każda z drużyn musi rozegrać aż 14 meczy. Będzie się więc jeszcze działo o czym będziemy rzecz jasna informować.

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Środowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2577155


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorz±dowy PAP
Portal Samorz±dowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualności MBP

Aktualności MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube