strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-23 Wtorek, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2015.09.10 - Przegląd Olkuski: "Aktywny weekend w Bukownie".

 Aktywny weekend

 w Bukownie.

 

 

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest najlepszym sposobem na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. W najbliższą sobotę i niedzielę w Bukownie będzie okazja do sprawdzenia tej znanej wszystkim maksymy.

 

 

Chodzenie z kijami coraz bardziej modne.

 

Na całym świecie rośnie popularność nordic walking, specjalnej techniki marszu z wykorzystaniem kijków, przypominającej trochę narciarstwo biegowe, tylko bez nart. Ten typ rekreacji może uprawiać każdy, nawet osoby z pewnymi schorzeniami. Nie wymaga on też drogiego sprzętu - potrzebne są jedynie specjalny kije, dobre buty i ewentualnie rękawice. Ćwiczyć można niemal w każdym terenie, najlepiej zwiedzając przy tym ciekawe przyrodniczo miejsca.

 

W Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie już od pięciu lat organizowany jest Marsz Nordic Walking. Tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 12 września o godzinie 15.00. Start zaplanowano z placu przed bukowieńskim MOK-iem. Przed wymarszem na specjalnym szkoleniu z instruktorem zaprezentowane zostaną prawidłowe techniki poruszania się z kijami. Dla uczestników przewidziano również loterię fantową i mały poczęstunek. Najważniejszym punktem programu będzie oczywiście przemarsz ok. 6 km trasą dookoła miasta. Można się jeszcze zgłaszać do udziału w tym marszu w Miejskim Ośrodku Kultury. Patronat nad V Marszem Nordic Walking w Bukownie sprawuje Burmistrz Miasta Bukowno oraz wydawnictwa "Moda na Zdrowie" i "Głos Bukowna".

 

 

 

 

Popularność tej formy turystyki pieszej została również uwzględniona w zrealizowanym przez Miasto Bukowno projekcie tworzenia nowych produktów turystycznych. Oprócz najbardziej chyba znanego produktu w postaci spływu kajakowego, wyznaczono i oznakowano również nowe szlaki piesze i rowerowe, a także dwie specjalne trasy nordic walking: ok. 8 km Szlak Dawnej Pustyni Starczynowskiej (czerwony) oraz krótszy ok. 3 km Szlak Średnicowy (niebieski). Od wczesnej wiosny do późnej jesieni na wytyczonych wokół Bukowna nowych szlakach spotkać można coraz liczniejszą grupę osób, uprawiających taką właśnie formę spacerów z kijami.

 

XIII Rodzinny Rajd Rowerowy.

 

W niedzielę 13 września o godzinie 15.00 wystartuje jedna z największych rowerowych imprez w okolicy. Rodzinny Rajd Rowerowy to impreza rekreacyjna dla całych rodzin, która co roku przyciąga na start setki uczestników. Rowerzyści przemierzają 14 km trasę, która prowadzi ulicami miasta oraz leśnymi dróżkami wokół urokliwych wyrobisk popiaskowych w Podlesiu i Borze Biskupim. Pokonanie jej nie sprawia trudności nawet najmłodszym uczestnikom rajdu.

 

Udział w rajdzie jest znakomitym sposobem na rodzinny i aktywny sposób spędzenia niedzielnego popołudnia. Na mecie na wszystkich uczestników czekają pieczona kiełbaska, napoje oraz tradycyjne konkursy z nagrodami (do wygrania m.in. rowery górskie).

 

 

Do piątku 11 września do godz. 24.00 można zarejestrować swoją rodzinną drużynę poprzez stronę internetową rajdu www.rajdbukowno.pl. Można się również zgłosić w dniu imprezy. Biuro Rajdu jest czynne na stadionie MOSiR już od godziny 13.00

 

 

Setki tysięcy kilometrów, miliony spalonych kalorii.

 

Ciekawą inicjatywą, która w trakcie tegorocznych wakacji zdobyła w Bukownie sporą popularność była akcja społecznościowa "Aktywne Wakacje", zainicjowana przez klub sportowy MGHKS Bolesław Bukowno. Wakacyjne wyzwanie rzucone w społeczności Endomondo zyskało ponad 430 uczestników, którzy przez cały okres wakacji z wykorzystaniem aplikacji na urządzenia mobilne gromadzili spalane kalorie i przebyte kilometry.

 

W ten sposób w lipcu i sierpniu br. uczestnicy przemierzyli aktywnie w sumie blisko 235 tysięcy kilometrów – biegając, jeżdżąc na rowerze, spacerując, jeżdżąc konno, pływając wpław lub kajakiem, wspinając się w górach. A to tylko niektóre z tych aktywności, w których brali udział uczestnicy "Aktywnych Wakacji" z MGHKS Bolesław Bukowno. Spalonych zostało w ten sposób w sumie ponad 12 milionów kcal.

 

Zwycięzcą rywalizacji został Pan Jacek Zadrożny (222.343 spalonych kcal), choć organizatorzy od początku zaznaczali, że nie o zwycięstwo w rywalizacji chodzi, ale o propagowanie ruchu i zdrowego stylu życia.

 

Szczególnie cieszy, że przy okazji tej inicjatywy powstała w społeczności Endomondo, licząca dziś już 221 członków grupa "Aktywne Bukowno", która gromadzi aktywne ruchowo osoby z Bukowna i okolic. Osoby te nadal dopingują się nawzajem do jeszcze większej aktywności fizycznej.

 

Efekty "Aktywnych Wakacji" z MGHKS Bolesław Bukowno można obejrzeć na stronie internetowej:

www.endomondo.com/challenges/23353216

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2558623


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube