strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-20 Sobota, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2015.10.22 - Atrakcyjne mecze w Bukownie i Bolesławiu: Na jubileusz Orbita zagra z BATE Borysow!

 Atrakcyjne mecze w Bukownie i Bolesławiu:
 

 Na jubileusz Orbita
 zagra z BATE Borysow!

 

 

Dużego kalibru atrakcja czeka w przyszłym tygodniu miłośników futbolu młodzieżowego. W poniedziałek w Bolesławiu, a w czwartek w Bukownie Orbita zmierzy się ze znakomitym białoruskim zespołem BATE Borysow. Mecze te uświetnią jubileusz 5-cio lecia Akademii Piłkarskiej z Bukowna.

 

- To dla nas wielka sprawa, że na nasz pierwszy jubileusz udało nam się zaprosić zespół jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Europie Wschodniej – mówi prezes Orbity Jarosław Tomczyk. - Kontakt nawiązaliśmy latem podczas turnieju Future Cup U-11 w Budapeszcie. Graliśmy z BATE w jednej grupie, przegraliśmy 0:1, ale nawiązaliśmy sympatyczne relacje. Pomysł zaproszenia BATE do Bukowna wydawał się jednak cokolwiek abstrakcyjny. Czasem jednak marzenia się spełniają, trzeba próbować.

 

 

Białorusini przyjadą do Bukowna na tygodniowe zgrupowanie korzystając z jesiennych ferii szkolnych w swoim kraju. Oprócz dwóch meczów z Orbitą zagrają także w Krakowie z Wisłą, zobaczą ligowy mecz Cracovia – Pogoń Szczecin, a w drodze powrotnej zmierzą się w Warszawie z Legią. Trener Aleksandr Michajłow przywiezie ze sobą do Polski 16-stu chłopców. Dwunastu urodzonych w roku 2004 i czterech z rocznika 2005. W kadrze jest Mikita Aleksiejenka, najlepszy zawodnik tegorocznego Future Cup w Budapeszcie, chłopiec którym w sierpniu zachwycali się na Węgrzech wszyscy. Jest też niejaki Kuczko Hleb. Zbieżność nazwisk z Aleksandrem Hlebem - najsłynniejszym w historii białoruskim piłkarzem, byłym zawodnikiem Arsenalu i Barcelony, a obecnie wciąż jeszcze czynnym zawodnikim BATE – prawdopodobnie nie jest przypadkowa.

 

Szesnastu chłopców, z których składa się kadra BATE U-11 trenuje z sobą piąty rok. Co ciekawe, uwaga, wybrano ich z prawie sześciuset chętnych z tego rocznika z całej Białorusi!Wszyscy mieszkają, trenują i chodzą do szkół w Mińsku, a do Borysowa, podobnie jak pierwszy zespół jeżdżą tylko na najważniejsze mecze. Cała strategia klubu, który właśnie 10-ty raz z rzędu zdobył mistrzostwo Białorusi i właściwie co rok, regularnie gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów jest bardzo prosta. Polega na tym, że z każdego rocznika do pierwszej drużyny ma trafić jeden zawodnik w miejsce tego którego klub w Lidze Mistrzów wypromuje i sprzeda za granicę. - Cała potęga BATE budowana jest w olbrzymiej mierze na wychowankach – kontynuuje prezes Tomczyk. - Jesteśmy pewni, że pośród chłopców, którzy przyjadą do Bukowna biega chociaż jeden, którego za kilka lat oglądać będziemy w Lidze Mistrzów. Ale też głęboko wierzymy i marzymy, że biega taki i po naszej, orbitowej stronie. To takie nasze ciche, urodzinowe życzenie...

 

 

Orbita zagra z BATE w poniedziałek 26-ego października o godzinie 17.00 na orliku w Bolesławiu, i w czwartek 29-ego o godzinie 15.15 na płycie głównej Stadionu MOSiR w Bukownie. W pierwszym meczu gospodarzy reprezentował będzie rocznik 2004, w drugim reprezentacja najlepszych zawodników z roczników 2004, 2003 i 2002. Jeden mecz w Bolesławiu i jeden w Bukownie nie jest przypadkiem. Orbita rodziła się jako Akademia dla chłopców z gmin Bukowno i Bolesław i lokalizacja meczów jubileuszowych to taki trochę powrót do korzeni. Także w związku z tym patronat nad meczami objęli wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński i burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.

 

- Chociaż ze względu na zmianę czasu godzina rozpoczęcia czwartkowego meczu nie jest zbytnio sprzyjająca, z pewnością warto tak zaplanować sobie czas by przyjść na stadion. Jest okazja zobaczyć młodzieżową piłkę w naprawdę najlepszym europejskim wydaniu, które gwarantuje BATE, a nasi chłopcy na pewno dadzą z siebie wszystko by być dla Białorusinów godnym przeciwnikiem – zachęca wiceprezes Orbity Jacek Ślęzak.

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2556704


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube