strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-03-19 Pon., Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2015.10.22 - Autoklub.pl: "Finał w Bukownie".

 Finał w Bukownie.


 

Finałowa runda Kager Terenowiec Super Rally w Bukownie zgromadziła na starcie blisko 80 załóg i wyłoniła zwycięzców klasyfikacji końcowej sezonu 2015. Niewielkie różnice punktowe pomiędzy załogami zapowiadały nie lada emocje. Podczas imprezy, której już drugi raz w tym sezonie patronował Burmistrz Mirosław Gajdziszewski, ważyły się tytuły, honorowane atrakcyjnymi nagrodami. Trudna, techniczna trasa w piachach w okolicach Bukowna zweryfikowała klasyfikację. Murowanych faworytów nękały przygody i sytuacja w poszczególnych klasach zmieniała się z każdym kolejnym odcinkiem testowym. Trasa, przygotowana ciężkim sprzętem już po sobotnich przejazdach, miejscami przypominała krajobraz księżycowy i mocno dawała się we znaki nie tylko załogom, ale także i sprzętowi.

 

Chwile grozy przeżyła załoga w klasie samochodów modyfikowanych powyżej 150 KM, Wojtek Damian i Kuba Guratowski. Bardzo szybki Nissan Patrol podczas sobotniej rywalizacji, w najniższej części wyrobiska, po kopalni piachu „eksplodował”. W niedzielę niespełna 100 metrów wcześniej kolejna załoga w tej samej klasie, Marcin Żukowski i Przemek Markowski, walczyła z ogniem. Udało się go szybko opanować, ale o dobrym wyniku trzeba było zapomnieć.

 

Quadowcy i kierowcy pojazdów UTV marki Can-Am mieli także dodatkową okazję rywalizować w kategoriach konkursowo - sprawnościowych o wartościowe nagrody dostarczone przez importera marki Can-Am – firmę Taurus Sea Power Sp. z o.o., m.in. kaski, gogle, rękawice firmy Can-Am. Importer wraz z organizatorem Super Rally planuje wprowadzić puchar markowy Can-Am w sezonie 2016.

 

Rundy Sand Edition w Bukownie nie zabraknie w nadchodzącym sezonie 2016. Sekretarz Miasta Bukowna – Marcin Cockiewicz - sympatyk Super Rally podczas uroczystego wręczenia nagród podkreślał, iż liczy na kolejna rywalizację zawodników w nadchodzącym sezonie 2016. 

 

Przed uczestnikami serii jest jeszcze jedno wyzwanie - Kager Terenowiec Super Rally Epilog 2015. Starcie w jednodniowej rywalizacji odbędzie się 14 listopada na nowych, górskich trasach w Gminie Bukowina Tatrzańska. Odbiory administracyjne i Badania Kontrolne oraz obowiązkowy objazd trasy rozpoczną się w piątek, 13.11, w bazie imprezy – Kotelnica Białczańska / Hotel Bania. W sobotę wieczorem nastąpi wręczenie statuetek dla zwycięzców klasyfikacji końcowej sezonu 2015 - Kager Terenowiec Super Rally w poszczególnych kategoriach.

 

Podziękowania należą się sponsorom i partnerom imprezy: Kager, 4×4 Terenowiec, Miasto Bukowno, Penrite, TAG Heuer, Manta, iXXL, Ziaja Yego, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania – Thermal & Ski, Kotelnica Białczańska, Taurus Sea Power, Can Am, DXseat, oponyquad.pl, KH-Kipper, eopony4x4.pl, Kabanos, Karguii, NSGR.

 

Wypowiedzi po Kager Terenowiec Super Rally w Bukownie

 

Robert Obroślak: - Do samego ścigania podeszliśmy bardzo spokojnie z dwóch powodów. Po pierwsze, auto przyjechało na rajd wprost z podnośnika w warsztacie (nie mieliśmy ani minuty na testy), a po drugie, musieliśmy ukończyć zawody o własnych siłach, zostać sklasyfikowani i obronić 1 miejsce w klasyfikacji łącznej sezonu w klasie Super Sport do 150. To się udało... Do Lublina przyjedzie Puchar Super Rally w klasie Super Sport do 150 za sezon 2015. Dzięki, Andrzej, za wkład pracy, za poświęcony czas po godzinach. Dziękuję również Firmie Gamerc za pomoc i udostępnienie warsztatu. Sam rajd Super Rally, to przedsięwzięcie zorganizowane z dużym rozmachem. Da się zauważyć ogromne zaangażowanie organizatorów i ekip współpracujących. My, zawodnicy, dostaliśmy idealne warunki do ścigania, serwisowania aut i spędzenia czasu w gronie ludzi mających wspólną pasję. Miasteczko rajdowe usytuowane w centrum miasta Bukowno. Na utwardzonych i oświetlonych placach (co jest rzadkością), opieka medyczna, straży pożarnej, catering i niepowtarzalna atmosfera. Same zawody to walka do ostatnich metrów. Były momenty kontrowersyjne, ale naszym zdaniem, wynikały z faktu, że na tym rajdzie decydowały się często wyniki całego sezonu i emocje brały górę nad... Dziękujemy organizatorom za przygotowanie całego cyklu Kager Terenowiec Super Rally, dziękujemy zawodnikom za wspólne ściganie, a wszystkim razem życzymy spotkania w listopadzie w Bukowinie Tatrzańskiej, na Kager Terenowiec Super Rally Epilog.

 

Fot. Łukasz Łazarz

Galeria zdjęć

 

 


 

 

 Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2596462


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube