strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-23 Wtorek, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.01.31 - Serwis Jurajski: "Tańcz, pomagaj i spełniaj marzenia".

 Tańcz, pomagaj

 i spełniaj marzenia.

 

 

W lutym zeszłego roku  mieszkańcy naszego powiatu aktywnie zaangażowali się w pomoc na rzecz Sandry Sobczyk – nastolatki cierpiącej na raka, kochającej taniec. Kilka dni temu miałam przyjemność wzięcia udziału w zajęciach Fitness & Dance, organizowanych przez instruktorkę Agnieszkę Kowalczyk oraz Sandrę. Muszę przyznać, trening, który mi zorganizowały, był niezwykle intensywny, bez „taryfy ulgowej”, pełen uśmiechu, wzajemnego zrozumienia i radości z rozwijania pasji, którą zarówno dla Agnieszki, jak i dla Sandry jest taniec nowoczesny.

 

Sekcja Fitness & Dance powstała trzy lata temu. Założycielką i organizatorką tego przedsięwzięcia była Agnieszka Kowalczyk, która początkowo uczestniczyła w Sekcji Tańca Nowoczesnego, powstałego przy Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej „Gwarek” Bukowno. Agnieszka interesowała się tańcem od zawsze, dzięki swojej determinacji uzyskała uprawnienia instruktora, później samodzielnie prowadziła zajęcia. Wszystkie jej działania prowadziły do stworzenia własnej sekcji, w skład której wchodziły zajęcia z elementami tańca nowoczesnego, fitnessu, gimnastyki, jednak przede wszystkim – łączącej ludzi. Na zajęcia Agnieszki przychodzą osoby w różnym wieku, od nastolatek po osoby starsze. Prowadzone są również zajęcia dla dzieci.

 

 

Jak ze wspólnej pasji zrodziła się przyjaźń?

 

Sandra na sekcji Fitness & Dance pojawiła się kilka lat temu. Z początku jak sama stwierdza, nie szło jej najlepiej, nie panowała nad swoim ciałem, które poruszało się nie w tym kierunku co trzeba, nie do rytmu: „muzyka swoje, a ja swoje”. Później było już coraz lepiej, dziewczyny zaprzyjaźniły się i wspierają się wzajemnie podczas wydarzeń, w których biorą udział.

 

25 lutego 2015 roku odbył się koncert charytatywny na rzecz Sandry. Pomoc organizowała oczywiście Agnieszka, informacje dotyczące zbiórki przedmiotów na aukcję pojawiły się w mediach społecznościowych, były przekazywane dalszym i bliższym znajomym. Liczba rzeczy ofiarowanych na ten cel, przerosła oczekiwania. Za każdą okazaną pomoc Sandra i Agnieszka są bardzo wdzięczne, chciałyby jednak podkreślić, że najistotniejszym elementem w przypadku wszelkich akcji charytatywnych, jest obecność zaangażowanych w nią osób. Przedmioty można przekazać, pieniądze wpłacić, jednak prawdziwą siłą sprawczą jest okazanie zainteresowania, pozwalającego skonsolidować lokalną społeczność, jak również oswajać ludzi z problemami osób niepełnosprawnych lub potrzebujących pomocy. „Największym problemem jest ciągle brak wyrozumiałości innych, ciągłe przyglądanie się na ulicy, dystans, brak bezpośredniego zaangażowania w sprawy ważne”. Agnieszka i Sandra mają kilka spostrzeżeń dotyczących organizacji akcji, mogących pomóc innym osobom, chcącym włączyć się w działalność charytatywną.

 

 

Przede wszystkim chodzi o czas, im wcześniej poinformuje się o wydarzeniu, tym więcej osób weźmie w nim udział. Pozwala to lepiej zorganizować przedsięwzięcie. Dziewczyny uczestniczyły także  w tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, organizując pokaz taneczny. Agnieszka udziela się również w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Bolesław, prowadząc zajęcia „Zdrowy ruch, radosny duch”. Kolejną akcją, w którą zaangażują się dziewczyny, będzie także III Maraton Fitness & Dance, zaplanowany na 14 maja 2016.

 

Niemożliwe, a jednak!

 

Obecnie Sandra czuje się dobrze, rozwija swój kanał na YouTube (jako: Niemożliwe, a jednak!), należy do sekcji Fitness & Dance, również sama prowadzi zajęcia. Imponuje mi odwagą, determinacją i zaangażowaniem, dzięki którym pogłębia swoje umiejętności. Stara się ciągle rozwijać, związać swoją przyszłość z tańcem. Jednym z aktualnych priorytetów Sandry jest zebranie kwoty, pozwalającej na zakup kosztownego, elektronicznego kolana, zwiększającego znacznie zakres ruchów, pozwalającego prowadzić aktywny tryb życia, jazdę na rolkach, profesjonalne prowadzenie zajęć tanecznych. Koszt kolana jest niestety zawrotny, ponieważ wynosi 114 000 zł. Podczas niedawnej wizyty u protetyka, lekarz zaproponował Sandrze wykonanie rysunku na nowej powłoce obecnej protezy. Dlatego wszystkich chętnych, lokalnych artystów zachęcamy do nadsyłania projektów. Liczy się każdy serdeczny gest.

 

 

Zajęcia Fitness & Dance prowadzone są w Zespole Szkół Nr 1 w Bukownie we wtorki, w GOK w Bolesławiu w poniedziałki. Serdecznie zapraszam na te niezwykłe zajęcia, które pozwalają nie tylko zadbać o siebie, ale także nauczyć się upartego dążenia do celu oraz wiary we własne możliwości.

 

 

Emilia Gołąb

 

 

Chcąc pomóc Sandrze, przekaż 1% podatku na

Fundację AVALON, z dopiskiem Sobczyk 1733

 

KRS 0000270809,

 

Nr konta 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2558003


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube