strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-17 Sobota, Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.03.16 - Memoriał Jadwigi Kuczyńskiej: Debiut Orbity 2008, czyli "Turniej dla Szymka".

 Memoriał Jadwigi Kuczyńskiej:

 Debiut Orbity 2008,

 czyli "Turniej dla Szymka"

 

 

Sześć dziecięcych drużyn piłkarskich z rocznika 2008 zagra w najbliższą niedzielę w organizowanym już po raz szósty przez Stowarzyszenie "Orbita" turnieju charytatywnym. Tym razem stawką będzie sensor do monitorowania poziomu cukru dla chorego na cukrzycę Szymka Urbańskiego. Początek imprezy o godzinie 14.30 w hali MOSiR w Bukownie.

 

Turnieje charytatywne organizowane przez Stowarzyszenie "Orbita" odbywają się corocznie w marcu na zakończenie sezonu halowego. Powód zawsze jest ten sam. Oficjalny debiut kolejnego rocznika czyli najmłodszej drużyny prowadzonej przez Stowarzyszenie Akademii Piłkarskiej „Orbita”. – To dla nas zawsze wielka radość móc pochwalić się światu, że w naszej Akademii udało się zbudować kolejną drużynę, która wyrusza na podbój piłkarskiego świata – mówi prezes „Orbity” Jarosław Tomczyk. - I stało się już tradycją, że ten debiut łączymy z imprezą na cel charytatywny, by wesprzeć takie dziecko, któremu los piłki nożnej uprawiać nie pozwolił. W tym roku zdecydowaliśmy zagrać dla Szymka Urbańskiego z Bukowna.

 

Szymon Urbański jest inteligentnym, wrażliwym czternastolatkiem, gimnazjalistą Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie. Od czterech lat jego dzieciństwo znaczone jest jednak kolejnymi chorobami. Chłopiec cierpi na cukrzycę typu I, celiaklię, astmę i co najgorsze od niedawna także na rzadką chorobę twardzinę. Przez cały czas jest na pompie insulinowej i specjalnej, szalenie kosztownej diecie. Koszta leczenia zaczynają przekraczać możliwości rodziców Szymka. Niedzielny turniej wszystkich problemów zapewne nie rozwiąże, ale jest szansą by choć trochę wesprzeć chłopca w codziennych trudach. W trakcie turnieju będzie prowadzona kwesta i licytacja pamiątek sportowych (m.in. koszulka Borussii Dortmund podarowana przez Łukasza Piszczka). Wszystko co uda się zebrać organizatorom trafi na konto Szymka w Fundacji "Zdążyć z Pomocą" z przeznaczeniem na zakup sensora czyli urządzenia do ciągłego monitorowania poziomu glikemii. Dzięki niemu Szymek nie musiałby być nakłuwany dziesięć razy dziennie w celu pomiaru cukru, działoby się to tylko raz w tygodniu.

 

W Bukownie zagra 6 drużyn z rocznika 2008. W meczu otwarcia gospodarze zmierzą się z Rekordem Bielsko Biała. Dla Orbity 2008 będzie to oficjalny debiut przed własną publicznością. Mali podopieczni trenera Tomasza Auguścika liczą na bardzo gorące przyjęcie wypełnionej kibicami hali. – Damy z siebie wszystko – zapewnia z uśmiechem trener Auguścik – przygotowujemy się bardzo starannie, mam tylko nadzieję, że chłopców nie zje trema, bo dla nich i rodziców to naprawdę wielkie przeżycie. Oprócz gospodarzy i Rekordu publiczność zobaczy także GKS Katowice, Akademię Przemsza Klucze, KS Olkusz i Akademię 21 z Krakowa, która brała udział we wszystkich organizowanych dotychczas turniejach charytatywnych w Bukownie i w tym roku wydaje się być faworytem zawodów.

 

W dotychczasowych pięciu turniejach udało się "Orbicie" zebrać łącznie 22.242,94 zł. i 221 euro na rzecz potrzebujących dzieci. Rekordowy był turniej przed dwoma laty gdy zebrana kwota przekroczyła 7 tysięcy. - Tak naprawdę wszystkich zebranych pieniędzy było jednak więcej, łącznie prawie 30 tysięcy złotych, bo jeszcze po imprezach wpływały środki od darczyńców z przeznaczeniem dla dzieciaków – dodaje prezes Tomczyk.

 

Tegoroczny turniej po raz kolejny jest także memoriałem przypominającym postać doktor Jadwigi Kuczyńskiej - Honorowej obywatelki Bukowna, która swoje życie poświeciła dzieciom, a której pacjentem był także Szymek Urbański. Patronat nad imprezą objął burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski, oraz Rada Miejska w Bukownie. Patroni są fundatorami pucharów i medali dla wszystkich uczestników turnieju.

 

W organizację turnieju włączyły się i także zagrają z Orbitą dla Szymka jednostki miejskie Bukowna: Zespół Szkól nr 1, Przedszkole Miejskie, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz firma PabloSport z Olkusza.

 

Patronat medialny sprawują: Przegląd Olkuski, Głos Bukowna oraz portale olkuszanin.pl i Futbol Małopolska.

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2575119


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube