strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-23 Wtorek, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.06.22 - Tegoroczne Róże Biznesu dla STP Elbud Sp. z o.o. i ADACO Adam Feliksik.

 Róże Biznesu – edycja 2016.

 

 

Podczas obchodów Dni Bukowna Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącym Kapituły Nagrody Gospodarczej wręczyli statuetki "Róż Biznesu" najlepszym firmom prowadzącym swoją działalność na terenie Bukowna.

 

Nagroda ma charakter honorowy, a jej celem jest promowanie najlepszych firm Bukowna, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw.

 

Tytułem "Róża Biznesu FIRMA Roku" uhonorowano w tym roku spółkę STP ELBUD Sp. z o.o.

 

Firma STP ELBUD Sp. z o.o. działająca w ramach grupy kapitałowej Stalprodukt S.A. jest prężnie rozwijającą się polską firmą, kontynuując tradycję zakładu „ZKS Elbud”. Ponad 60 lat działalności na rynku konstrukcji energetycznych, telekomunikacyjnych i drogowych sprawia, że Firma zajmuje obecnie pozycję jednego z największych zakładów produkujących konstrukcje stalowe w Polsce.

 

 

Aktualnie firma STP ELBUD zatrudnia 338 osób, z czego 121 osób w ocynkowni w Bukownie. Firma posiada moce produkcyjne pozwalające na wykonanie ponad 1.500 ton konstrukcji stalowych na miesiąc. W 2015 roku Firma wyprodukowała 14.000 ton konstrukcji stalowych, uzyskując średni miesięczny przychód na poziomie 10 mln zł.

 

Na początku 2016 roku STP ELBUD zrealizował w Bukownie nową inwestycję w postaci Zakładu Przygotowania Powierzchni i Malowania Konstrukcji Stalowych.

 

 

Nowy zakład został wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne – m.in. 3-modułową strefową komorę malarską, sprzęt do malowania hydrodynamicznego i jest kolejnym krokiem poczynionym przez Firmę w celu stworzenia kompletnego procesu produkcyjnego we własnych strukturach.

 

Dzięki tej inwestycji Firma uzyskała pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjno-technologicznym, stwarzając jednocześnie 24 nowe miejsca pracy na terenie Bukowna. Przy dalszym rozwoju usług malarskich spółka planuje wzrost zatrudnienia na terenie zakładu w Bukownie o kolejne 20 osób.

 

Tytułem "FIRMA Roku Róża Biznesu w kategorii Małych i Średnich Przedsiębiorstw" uhonorowano Pana Adama Feliksika, prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą ADACO Adam Feliksik.

 

Firma ADACO powstała w 1997 r. Początkowo wykonywała części zamienne i prace modernizacyjne dla energetyki zawodowej. Obecnie, ciągle rozwijając naszą działalność firma ADACO realizuje autorskie projekty z dziedziny wysokorozwiniętych technologii.

 

 

W 2015 roku na zamówienie konsorcjum firm geodezyjnych ADACO skonstruowało i zbudowało bezzałogowy sterowiec hybrydowy, będący połączeniem aerostatu i mutikoptera. To unikalne w skali światowej rozwiązanie zostało docenione przez naukowców z Instytutu Lotnictwa w Warszawie, gdzie odbyły się pierwsze próby obiektu. Sterowiec został zaprezentowany 16 października ubiegłego roku na wystawie w Instytucie podczas tzw. Dni Otwartych, co odbiło się szerokim echem w mediach.

 

Jako firma partnerska Instytutu Lotnictwa ADACO zostało zaproszone również na tegoroczną wystawę, aby pokazać kolejną nowatorską konstrukcję o niespotykanych dotąd własnościach – bezskrzydłowy obiekt latający typu "nośny kadłub".

 

 

Ponadto w ramach projektu Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii firma ADACO rozpoczęła w ubiegłym roku prace nad urządzeniem do bezstykowego pomiaru grubości ścian rur grzewczych w kotle energetycznym. Nowatorska metoda diagnostyczna polegająca na rejestrowaniu zmian natężenia strumienia magnetycznego jest również nowością w skali światowej. W najbliższych miesiącach Firma zapowiada powstanie prototypowego miernika, opartego na technologii ADACO.

 

W tym roku ADACO rozpoczęło działania zmierzające do komercjalizacji kolejnych innowacyjnych rozwiązań, które zgodnie z mottem Firmy pozwolą "sięgać już dziś po technologie jutra".

 

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2558609


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube