strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-23 Pon., Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.08.11 - Kolejne miejskie inwestycje w infrastrukturę MOSiR-u.

Kolejne miejskie inwestycje

w infrastrukturę MOSiR-u.

 
Inwestycje w obrębie obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanowią w tegorocznym budżecie miasta dość znaczącą pozycję.  Ta największa z nich, czyli dokończenie modernizacji basenu sportowego była też chyba jedną z najbardziej oczekiwanych w naszym mieście.

 

Kosztem blisko 3,3 mln  zł powstał nowy obiekt pływacki o wymiarach 16 na 50 metrów i głębokości od 1,5 do 3,9 metra z dwoma wieżami do skoków na wysokościach 3 i 5 metrów. od strony południowej pojawił się też nowy budynek administracyjny, a stacja uzdatniania wody została dostosowana do obsługi kolejnego obiektu basenowego. O ogromnej popularności tego obiektu można się przekonać we wszystkie ciepłe dni tegorocznego lata. Basen w Bukownie przeżywa wówczas bowiem prawdziwe "oblężenie".

 

 

Miasto ma nadzieję na uzyskanie jeszcze w tym roku dofinansowania do tej inwestycji z budżetu państwa. Może to być nawet ok. 1 mln złotych. Projekt przebudowy części sportowej basenu w Bukownie znalazł się bowiem na liście rezerwowej tegorocznego konkursu Ministra Sportu i Turystyki, dotyczącego rozdysponowania środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Jeszcze przed sezonem letnim gruntownej przebudowie poddano parking przed głównym wejściem na basen od strony ulicy ks. Zelka. Przebudowano również pobliskie skrzyżowanie oraz wykonano nową nawierzchnię asfaltową na części ulicy ks. Zelka. Koszt tych prac sięgał blisko 300 tys. zł.

 

 

Nie zabrakło też mniejszych zakupów. Dla osób chcących skorzystać ze spływu kajakowego rzeką Sztołą zakupiono 6 sztuk nowych i wygodniejszych kajaków wraz z niezbędnym osprzętem. Na trybunach stadionu zainstalowano natomiast ponad 500 sztuk nowych krzesełek plastikowych.

 

Lipiec na obiektach MOSiR stał jednak pod znakiem gruntownej renowacji boiska treningowego do piłki nożnej. Najpierw wykonano rurociąg ciśnieniowy, doprowadzający wodę z własnego ujęcia wody na basenie do boisk treningowego i głównego.

 

 

Następnie maszynowo usunięto dotychczasową, zdegradowaną nawierzchnię boiska treningowego, dokonano odpowiednich prac niwelacyjnych, by wreszcie zainstalować system automatycznego nawadniania płyty boiska. Całość prac zwieńczyło ułożenie blisko 4,5 tys. m2 nowej nawierzchni z trawy rolowanej.

 

 

Boisko obecnie poddawane jest niezbędnym agrotechnicznym zabiegom pielęgnacyjnym. Zaraz po okresie koniecznym do ukorzenienia się nowej nawierzchni trawiastej,  obiekt zostanie oddany do użytku wszystkim chcącym skorzystać z nowego boiska.

 

Gruntowna modernizacja czeka też już wkrótce położone nieopodal korty tenisowe. 27 lipca br. Urząd Miejski w Bukownie ogłosił przetarg nieograniczony na roboty budowlane polegające na przebudowie kortów tenisowych przy ul. ks. Zelka.

 

Zakres prac przewiduje demontaż istniejącego wyposażenia, usunięcie obecnej nawierzchni ceglanej i podbudowy oraz wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni dwóch kortów do gry w tenisa z trawy syntetycznej o powierzchni blisko 1,2 tys. m2. Dodatkowo powstaną nowe trakty piesze z betonowej kostki brukowej. Korty będą ogrodzone do wysokości 4 metrów. Wykonane zostanie również zasilanie i oświetlenie zewnętrzne kortów. Planowany termin zakończenia prac to 30 września 2016 roku.

 

Przykładowa realizacja kortu ze sztucznej trawy

 

W budżecie miasta na ten cel Rada Miejska zarezerwowała kwotę 300 tys. zł. Ale również to zadanie znalazło się na liście inwestycji rekomendowanych przez Zarząd Województwa Małopolskiego do dofinansowania przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Spodziewany poziom dofinansowania w takim przypadku może sięgnąć około 30%.

 

Trzeba też dodać, że zaraz po zakończeniu inwestycji przebudowy kortów zostanie tam wykonany nowy chodnik łączący ul. Krasickiego z ul. ks. Zelka. To zadanie zwyciężyło w okręgu nr 3 (Centrum Południe) w głosowaniu mieszkańców w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bukowno. 

 

Sporo wskazuje na to, że także w przyszłym roku prace inwestycyjne na MOSiRze będą "iść pełną parą". Wykonanie montażu systemu automatycznego nawadniania boiska zaplanowano na przyszły rok także na płycie głównej stadionu piłkarskiego. Natomiast - jeśli uda się pozyskać unijne dofinansowanie - największe zmiany mogą czekać halę sportową wraz z jej najbliższym otoczeniem.
 

Samorząd Bukowna zgłosił bowiem do naboru kart projektów subregionalnych dla poddziałania 6.3.1. "Rozwój lokalnych zasobów subregionów SPR" zadanie pod nazwą "Letnisko Bukowno – etap II".

 

Wartość dofinansowania na poziomie 67,5% może wynieść ok. 2,1 mln zł. Wniosek Miasta Bukowno podczas oceny formalnej został oceniony pozytywnie. Także podczas Forum Subregionu Małopolski Zachodniej, które odbyło się na początku lipca zapadła decyzja, że projekt Bukowna zostanie dopuszczony do dalszej części konkursu.

 

W ramach tego projektu przewidziano dalszą rozbudowę kompleksu turystycznego MOSiR poprzez rozbudowę i modernizację hali sportowej wraz z zagospodarowaniem piwnic na nowoczesne centrum aktywności ruchowej, budowę nowego kręgu ogniskowego wraz z wiatą, magazynu na kajaki oraz zagospodarowanie przyległego terenu.

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2608006


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube