strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-01-24 Środa, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.10.03 - Bukowno wyróżnione podczas Gali Finałowej XVII Plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski".

Bukowno wyróżnione
w XVII Plebiscycie
"Wielkie Odkrywanie Małopolski"

 

 
Tegoroczna Gala XVII Plebiscytu "Wielkiego Odkrywania Małopolski" odbyła się 30 września w Sękowej. W ubiegłym roku właśnie Sękowa została zwycięzcą kategorii "Miejsce niezwykłe", dlatego zgodnie z niepisaną tradycją uroczyste zakończenie plebiscytu połączone z obchodami Światowego Dnia Turystyki odbyło się właśnie tam.

 

Plebiscyt "Wielkie Odkrywanie Małopolski" organizowany przez "Gazetę Krakowską", Radio Kraków, TVP Kraków, Zarząd Województwa Małopolskiego oraz Małopolską Organizację Turystyczną od lat stara się wyróżniać najlepszym firmy, osoby, miejsca i wydarzenia, które najskuteczniej promują turystykę w Małopolsce.

 

 

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w aż ośmiu kategoriach: "Miejsce niezwykłe" (miejscowość lub gmina), "Atrakcja turystyczna", "Wydarzenie", "Smacznie i z tradycją" (bazy gastronomiczne), "W gościnie" (bazy noclegowo-wypoczynkowe, ośrodki spa), "Chata z klimatem" (ośrodki agroturystyki), "Małopolska osobowość turystyki", "Przewodnik turystyczny" - Nagroda im. dr. Mieczysława Orłowicza.

 

Było nam niezmiernie miło, gdy Czytelnicy „Gazety Krakowskiej” zgłosili nasze miasto do najbardziej prestiżowej kategorii „Miejsce niezwykłe” oraz Spływ Kajakowy Sztołą w kategorii „Atrakcja Turystyczna” i Dom Turysty Tramp w kategorii „W Gościnie”. Głosowanie trwało od 5 sierpnia do 6 września br.

 

 

Podczas Gali w Sękowej okazało się, że decyzją Kapituły Plebiscytu wyróżnienie w kategorii „Atrakcja Turystyczna” uzyskał Spływ Kajakowy rzeką Sztołą, który w głosowaniu internetowym oraz SMS-owym uzyskał łącznie 1792 głosy, co było równoznaczne ze zdobyciem 3. miejsca. Zwycięzcą w tej kategorii został Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach. O tytuł największej turystycznej atrakcji roku 2016  rywalizowały w sumie 23 projekty turystyczne Małopolski.

 

 

Także Dom Turysty TRAMP w Bukownie uzyskał zaszczytne wyróżnienie "Wielkiego Odkrywania Małopolski". W kategorii "W Gościnie" lepszy wynik uzyskał jedynie tarnowski Hotel "Tarnovia" - 4503 głosy zapewniły naszemu Trampowi 2. miejsce w tej kategorii wśród 23 obiektów hotelowo-gastronomicznych całej Małopolski.

 

 

Niewiele zabrakło też Bukownu, aby uzyskać wyróżnienie w kategorii "Miejsce Niezwykłe". 2007 głosów uzyskanych przez nasze miasto dało nam 4. miejsce w stawce 22 miejscowości aspirujących do Grand Prix tegorocznego Plebiscytu, które przypadło Gorlicom.

 

Kapituła Plebiscytu, obradująca pod przewodnictwem Marszałka Województwa Jacka Krupy, przyznała także nagrody i wyróżnienia w pozostałych kategoriach. W kategorii "Małopolska Osobowość Turystyki" triumfował Kazimierz Dudek - założyciel Skansenu Przemysłu Naftowego "Magdalena" w Gorlicach, a specjalne wyróżnienie Kapituły otrzymał Jerzy Bogusław Nowak – przewodnik, działacz PTSM, organizator akcji przyjmowania Polaków z Syberii w Małopolsce (wyróżnieni: Mariusz Zaród – Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR, Bartłomiej Walas – Wiceprezes POT, dziekan w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej).

 

 

Spośród zgłoszonych wydarzeń uznanie zyskała Zamkomania w Tarnowie (wyróżnienia: Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu, Rodzinna Rowerowa Familiada w Dolinie Będkowskiej). Smacznie i z tradycją można zjeść w Karczmie Skansen Smaków w Kryspinowie (wyróżnienia: Omasta z Mszany Dolnej, Dębowe Wrota z Dobrej). Zdaniem Kapituły najbardziej atrakcyjny wypoczynek na wsi oferuje Agroturystyka Malowane Wierchy w Gładyszowie (wyróżnienia: Chatka Włóczykija w Jamnej, Chatka na Wołowcu Anny Dobrowolskiej).

 

Nagrody im. dra Mieczysława Orłowicza dla najlepszego przewodnika turystycznego otrzymali: Piotr Firlej - przewodnik beskidzki, znawca Pogórza, autor przewodnika "Jej wysokość Brzanka" oraz Małgorzata Nalepa - przewodnik po kościele p.w. Michała Archanioła w Binarowej (wyróżnienie: Bartłomiej Janusz – przewodnik miejski, przewodnik beskidzki z SKPG, ukrainoznawca).

 

 

Warto podkreślić, że osiągnięcie wyróżnień przez spływ kajakowy i Dom Turysty Tramp było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu w głosowanie zarówno naszych Mieszkańców oraz Gości przybywających do Bukowna w poszukiwaniu dobrego wypoczynku, co zgodnie podkreślali Marcin Cockiewicz - sekretarz Miasta Bukowno oraz Zdzisław Dolezy - dyrektor MOSIR w Bukownie, którzy w Sękowej reprezentowali nasze Miasto podczas uroczystej Gali.

 

- Udział Bukowna w tym plebiscycie był znakomitą okazją do zaprezentowania się mieszkańcom całej Małopolski jako atrakcyjne miejsce do wypoczynku, rekreacji, do spędzenia tu wolnego czasu. O dobrej jakości przygotowanej przez nas oferty turystycznej świadczą głosy oddawane na nasze kandydatury przez osoby korzystające nie tylko ze spływu kajakowego i Domu Turysty Tramp, ale także z basenu kąpielowego, tras rowerowych i pieszych, wypoczywających nad Sztołą, czy szukających ochłody w okolicznych lasach. Za wszystkie te głosy chcemy gorąco podziękować. Bez nich nie byłoby tego sukcesu – mówi Marcin Cockiewicz, który podkreśla, że Miasto przygotowuje się do kolejnych inwestycji w bazę sportowo-rekreacyjną w ramach projektu turystycznego pod roboczą nazwą "Letnisko Bukowno".

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2558685


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube