strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-23 Piątek, Imieniny: Damiana, Romana, Romany BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.10.25 - Piach, Beduin i Wielki Finał - 7. Runda MoneyWell Investment Kager Super Rally - Sand Edition Bukowno.

 

 Piach, Beduin

 i Wielki Finał.

 

 

7. Runda MoneyWell Investment Kager Super Rally,

Sand Edition Bukowno, 14-16 październik 2016 r.

 

Twardy, mokry piach i niska temperatura przywitały uczestników MoneyWell Investment Kager Super Rally - Sand Edition Runda 7. W sobotę nad Bukownem pojawiły się promienie słońca, ale mimo wszystko piach pozostał ubity i wilgotny. W niedzielę smaku rywalizacji dodał padający deszcz. To były całkowicie odmienne warunki niż te, z jakich słynie małopolskie miasteczko. Dakarowego piekła nie było, ale pojawił się… Beduin!

 

Od pierwszych metrów wspaniałą walkę toczyli dwaj quadowcy: Mirosław Wojnowski i Przemysław Dąbek pozostawiając w tyle konkurencję. Pomiędzy dwoma kierowcami różnice na poszczególnych Odcinkach Testowych były minimalne, a Bukowno miało rozstrzygnąć kto zdobędzie tytuł Mistrza Super Rally 2016 w klasie Quad 2x4. Obaj kierowcy stanowili  przykład walki na najwyższym poziomie, także fair play. Rafał Pazdur wywalczył trzecie miejsce.

 

 

Klasę samą w sobie kolejny raz stanowił motocyklista Damian Musiał, który w mega tempie, w pięknym technicznym stylu, wykorzystując doświadczenie motocrossowe, pokonał piaszczyste, wymagające oesy. Drugi stopień podium wywalczył Patryk Gawlas, tracąc ponad 9 minut do zwycięzcy. Trzeci na mecie był Konrad Jurczyński.

 

Klasa quadów 4x4, jak zazwyczaj licznie obsadzona, została zdominowana przez endurowca - Adama Krysiaka za którym uplasował się Maciej Isbrandt. Podium uzupełnił trzeci na mecie Rafał Rodak. Kierowcy Can-Am’ów 4x4 w takiej też kolejności zajęli miejsca w klasyfikacji Pucharu markowego Can-Am odbierając cenne nagrody dostarczone przez importera marki Can-Am – firmę Taurus Sea Power.

 

 

Dynamicznie rozwijająca się klasa pojazdów SSV padła łupem niebywale szybkiego na bukowiańskich piachach Adama Gońskiego pilotowanego przez Pawła Walę i to oni zwyciężyli także w Pucharze markowym Can-Am. Załoga Nicolas Retat / Tomasz Skarżyński wywalczyła drugie miejsce a trzeci na podium stanął jadący solo Marcin Skarżyński.

 

Samochodziarze w Bukownie łatwo nie mieli. Pomimo, iż cała trasa w czwartek przed rajdem była wyrównana spychaczem to mokry piach ubił się w koleinach. W miejscach przyspieszania pojawiły się agresywne fale niesłychanie męczące dla samochodowych zawieszeń. Klasa Sport do 150 KM to powrót po przerwie Kamila Matyasika, który pilotowany przez Piotra Raja doprowadził Suzuki X90 na najwyższy stopień podium. Mateusz Piekiełko / Maciej Kozłowski pokonali Wojciecha Żerdkę z Magdaleną Burdak.

 

 

Nieco mocniejsze pojazdy klasy Sport pow. 150 KM to dominacja jak zwykle perfekcyjnie przygotowanej załogi Robert Rożek / Marcin Mróz. Zielona Grand Vitara II odjechała miejscowemu Beduinowi - Dariuszowi Skubisowi, którego pilotował Michał Starzyk.

 

W białym Pajero, załogę Beduina gonili Krzysztof Staniek ze Zbigniewem Łazarczykiem ale ostatecznie zachowali jedynie kontakt wzrokowy, oglądając konkurentów z trzeciego stopnia podium.

 

 

Super Sport do 150 KM widowiskową i skuteczną jazdą, jędrzejowska załoga Daniel Witasik / Michał Poczęty śmiało wywalczyła pierwsze miejsce. Drudzy na mecie Dominik Palik / Marek Pykało zaliczyli drugi stopień podium ze znaczną przewagą nad miejscowymi matadorami -  Sebastianem Pietrzykiem i Karolem Cabałą.

 

W najszybszej klasie - Super Sport pow. 150 KM tryumfowała załoga Robert Biały / Piotr Jaworski w Patrolu EVO, osiem i pół minuty przed doświadczonym kierowcą Marcinem Proszkowskim z nowym pilotem Damianem Szelągiem. Trzecie miejsce wywalczyła załoga z Wielkopolski: Dariusz Samczuk / Piotr Samczuk.

 

W klasie Truck samotnie do mety podążała znana załoga Wojciech Bodziony / Mariusz Gwizdowski. Klasyczny, pięknie przygotowany i dość szybko poruszający się Unimog i tym razem wzbudzał wielkie emocje wśród oglądających.

 

 

 

Wypowiedzi Zawodników:

 

Damian Musiał, zwycięzca w klasie Moto w MoneyWell Investment Kager Super Rally w Bukownie. MISTRZ SUPER RALLY 2016.

W Bukownie liczyły się umiejętności. Dobór techniki jazdy do terenu. Jadąc patrzyłem w 80% w dal - do przodu, a w 20% to było zerkanie pod koło, gdy pojawiła się większa przeszkoda do pokonania. Jechałem równym tempem bez odpuszczania.  Przy większej przeszkodzie, typu banda skok, mocno chwytałem kierownicę. W rezultacie, dobór odpowiedniej techniki i stylu sprawiły, że również miałem przyjemność z jazdy.
Jeżeli chodzi o organizację, to uważam, że jest na najwyższym poziomie typu Mistrzostw Polski, a nawet wyżej! Odpowiednie podejście organizatorów, dokładny pomiar czasu, super przygotowane trasy, naprawdę mega mega nagrody, jakich nie można dostać w innych zawodach w Polsce. Ponadto miła atmosfera, wszyscy jesteśmy jak przyjaciele, jak rodzina. Czuję się tu bardzo dobrze. Gdy przyjeżdżam na Super Rally poznaję nowych ludzi i wzbogacam się o kolejne doświadczenia
.

 

 

 

Dariusz Samczuk / Piotr Samczuk – 3. miejsce w klasie Super Sport pow. 150 KM w MoneyWell Investment Kager Super Rally w Bukownie.

 

Piotr Samczuk:
Trasa ostatniej rundy Super Rally to najmocniejsza strona tego wydarzenia. Głęboki piach, ciasne zakręty, strome podjazdy to elementy, które lubimy najbardziej. Pierwszy raz startowaliśmy w Bukownie i stopień trudności nas trochę zaskoczył. Nasze doświadczenie w rajdach przeprawowych bardzo nam pomogło w pokonywaniu kolejnych przejazdów odcinków specjalnych. Naszym zdaniem była to najlepsza trasa ze wszystkich edycji Super Rally.
Strategia była prosta - przejechać rajd do końca bez awarii. Naszym ograniczeniem jest niski poziom doświadczenia w rajdach szybkościowych, dlatego postawiliśmy na niezawodność i dobre przygotowanie naszego Land Rovera oraz równe tempo jazdy, które przyniosło nam trzecie miejsce. Wymagająca trasa była bardzo destrukcyjna dla samochodów, również w naszej klasie, więc sprawdzona w wielu rajdach szybkościowych konstrukcja naszego pomogła nam osiągnąć bardzo dobry wynik końcowy.
Jednym z kluczowych argumentów, dla których przyjeżdżamy na Super Rally ponad 500 km jest organizacja i klimat panujący na rajdzie. Z naszego punktu widzenia świetnie przygotowane trasy oraz profesjonalny pomiar czasu to połowa sukcesu. Drugą część stanowią ludzie, którzy mimo rywalizacji przepełnieni są pozytywną energią i wesołym nastawieniem współzawodnictwa
.

 

 

 

Adam Goński / Paweł Wala - zwycięzcy w klasie SSV w MoneyWell Investment Kager Super Rally oraz w Pucharze Can-Am w Bukownie. VICEMISTRZOWIE SUPER RALLY 2016.

 

Adam Goński:

7. runda Super Rally w Bukownie była mega ciężka i nieprzewidywalna. Trasa w Bukownie na początku wydawała się w miarę prosta technicznie, podjazdy, sporo zakrętów i co najważniejsze - wyglądało to bezpiecznie. Zaraz po starcie mocno zaatakowaliśmy, aby uzyskać jak najwięcej przewagi, a potem spokojnie to kontrolować. Pierwsze odcinki pojechaliśmy bezbłędnie, dobrym tempem i droga do sukcesu stała się otwarta. Ale trzeba wspomnieć, że Bukowno to bastion Polarisa, a my jako jedyni walczyliśmy Can-Am’em. Po dwóch następnych odcinkach uzyskaliśmy rewelacyjne czasy, co uśpiło naszą czujność, a trzeba pamiętać, że rajd zaczyna się na starcie, a kończy na mecie. Na piątym odcinku, na 10 metrów przed metą, urwaliśmy pasek napędowy i cudem udało się nam przekroczyć linię mety, ale straciliśmy sporo czasu. Na szczęście, wspólnie z pilotem, szybko uporaliśmy się z awarią i zdążyliśmy na ostatni odcinek, który musieliśmy przejechać spokojnie z powodu niedotartego paska, co spowodowało, że znowu straciliśmy sporo czasu. Cieszyliśmy się, że ten ciężki dzień się skończył i że następnego dnia będziemy mogli walczyć o zwycięstwo. Nazajutrz wstaliśmy wcześnie, aby poświęcić czas naszej wspaniałej maszynie. Sprawdziliśmy pasek, filtry, chłodnice, przeregulowaliśmy zawieszenie. Ponieważ warunki na trasie mocno się pogorszyły, wręcz można powiedzieć, że trasa składała się tylko z tysięcy ogromnych dziur, trzeba było ułożyć jeszcze jakąś taktykę. Po rozmowie z pilotem plan był wyjątkowo prosty: pełny gaz do mety. Jak się potem okazało była to skuteczna taktyka aby zwyciężyć i zdobyć wicemistrza Super Rally. Cieszy mnie fakt, że pierwsze i drugie miejsce w klasie SSV wywalczył Can-Am Maverick xrs turbo. Pozdrawiam konkurencję, sponsorów i oczywiście kibiców, bo to dla nich urządzamy to widowisko. Dziękuję również całej ekipie Super Rally za świetną organizację, fajną zabawę i dobre zawody.

 

 

 

Wielkie podziękowania należą się firmie P.P.U.H.T. Deko za zaangażowanie w pomoc techniczną i wyrównanie trasy.

 

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy:

MoneyWell Investment, Kager, Urząd Miejski w Bukownie,

TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am,

Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, iXXL Studio Reklamy Kielce,

NTT System, Manta, Inflandia, Tubes International,

Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania,

Kotelnica Białczańska, 4×4 Terenowiec, JP Oils Eneos,

Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team,

Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl,

MercedesAutoCentrum.pl, Kompleks "Angela" w Olkuszu

oraz Dom Turysty MOSiR - Tramp w Bukownie.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4.

 

 Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2579699


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube