strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-20 Wtorek, Imieniny: Anety, Lehca, Leona BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.11.23 - Koncert Andrzejkowy pamięci ks. Andrzeja Biernackiego.

 Koncert Andrzejkowy pamięci

 ks. Andrzeja Biernackiego.

 

 

W niedzielę 20 listopada 2016 roku, Mieszkańcy Gminy Kazimierza Wielka w niekonwencjonalny sposób upamiętnili trzecią rocznicę śmierci ks. Andrzeja Biernackiego.

 

Oprócz Mszy Św. w intencji zmarłego kapłana w Parafii pw. Św. Małgorzaty w Gorzkowie, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na grobie księdza-społecznika, Honorowego Obywatela Gminy Kazimierzy Wielkiej oraz Miasta Bukowno, uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać okolicznościowego koncertu, który odbył się w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

 

 

Wspominając dokonania artystyczne księdza Biernackiego, jego zaangażowanie w sprawy społeczne, jak również zamiłowanie do historii i rodzimej tradycji, co miało odzwierciedlenie w działaniach mających na celu krzewienie polskiej kultury, a także postaw patriotycznych wśród rodaków w kraju i za granicą, uczestnicy koncertu obejrzeli film wspomnieniowy obrazujący działalność artystyczną księdza Andrzeja wraz z  Zespołem "Gorzkowianie", którego był założycielem.

 

 

Adam Bodzioch, Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierzy Wielkiej  przywodząc na myśl minione lata związane z życiem i pracą społeczną zmarłego księdza, przytoczył słowa ks. Józefa Tischnera.

 

- "Niebo nie przychodzi znikąd. Coś z nieba mamy w sobie. Coś z niego przekazujemy innym. Człowiek dla człowieka może być CZĘŚCIĄ NIEBA". Te słowa dedykuję pamięci ks. Andrzeja Biernackiego. Bo taki był, On nam uchylał nieba, a przez pamięć o nim mamy to niebo na ziemi – powiedział burmistrz Bodzioch.

 

 

Wśród zaproszonych na Koncert Andrzejkowy znaleźli się Mieszkańcy, Władze Samorządowe, jak również zaprzyjaźnieni Goście, w tym z Ukrainy.

 

Uroczystego otwarcia tego podniosłego wydarzenia dokonał dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury - Czesław Kowalski. Całość Imprezy poprowadzili: Agnieszka Styczeń i Andrzej Bienias. Uczestnicy koncertu mieli zaszczyt wysłuchać kilku znanych arii operowych w wykonaniu znakomitej Solistki Opery Śląskiej w Bytomiu - Marioli Płazak- Ścibich. Równie wysoki poziom zaprezentowali Panowie z Kwartetu Wokalnego "Dolces Pueris" z Częstochowy. Artystom akompaniowała utalentowana Wanda Dudek-Kołodziejczyk z Filharmonii Częstochowskiej.

 

 

Prawdziwą "wisienką na torcie" okazał się występ artystów z Ukrainy - zespół Wiesnianka ze Skały Podolskiej, skrzypaczka Waleria Kustitska, która wzbudziła podziw poprzez wirtuozerskie wykonanie "Czterech pór roku" Vivaldiego, wokalistka Natalia Kustitska, grający na bajanie Wiktor Kustitski oraz wokalistka z Wołoczysk na Ukrainie - Anna Kushnir o niezwykle oryginalnej barwie głosu przypominającej do złudzenia głos Anny German, która zasłużenie spotkała się z wielkim uznaniem ze strony publiczności.

 

 

W pięknym wykonaniu walca i czardasza mogliśmy zobaczyć młodzież z Gimnazjum Samorządowego w Wielgusie, przygotowaną pod kierunkiem dyrektor Elżbiety Wojtasik oraz Hanny Mazur, Bernadety Wiśniewskiej i Agnieszki Maj. Społeczność Zespołu Szkół Samorządowych w Wielgusie pozostanie na zawsze wdzięczna księdzu Andrzejowi za to, że w wielkim stopniu przyczynił się do powstania nowego budynku Szkoły.

 

Koncert był również okazją do wysłuchania hejnału Kazimierzy Wielkiej  w wykonaniu trębacza - Bolesława Sikorskiego. Na zakończenie ulubione utwory księdza Andrzeja  Biernackiego zaśpiewała Beata Niebylicka – nauczycielka z kazimierskiego LO. Wszystko odbyło się w wyjątkowej oprawie scenicznej, za którą odpowiedzialni byli Ewa Wojciechowska i Ireneusz Górski.

 

tekst i zdjęcia na podstawie

www.kazimierzawielka.pl 

 

Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2576798


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube