strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-04-22 Niedziela, Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.12.07 - Przegląd Olkuski: BO w Bukownie rusza w styczniu.

BO w Bukownie

rusza w styczniu.

 

 

Już w styczniu mieszkańcy Bukowna będą mogli składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej, premierowej edycji wybrano do realizacji łącznie 11 zadań (8 okręgowych i 3 ogólnomiejskie). Zakończono już 9 projektów, dwa zadania okręgowe są jeszcze w trakcie realizacji. Prace powinny zakończyć się w tym roku.

 

BO 2017 będzie działał według zasad podobnych do obowiązujących w 2016 roku, z jedną drobną korektą. W głosowaniu, które odbędzie się na przełomie marca i kwietnia, bukowianie będą mogli wybrać do realizacji jedno zadanie okręgowe (w okręgu w którym mieszkają) i jedno zadanie ogólnomiejskie, a już od maja do końca 2017 roku wybrane zadania będą realizowane przez miasto.

 

Już w styczniu każdy bukowianin, który ukończył 16 lat może zgłosić dwie propozycje: jedną dotyczącą okręgu, w którym mieszka, a drugą ogólnomiejską. Każdy z pomysłów musi poprzeć co najmniej dziesięcioro mieszkańców. Wartość jednego zadania ogólnomiejskiego może wynieść od 5 tys. złotych do 70 tys. złotych, a w przypadku zadań okręgowych od 2 tys. złotych do 30 tys. złotych. Wszystkie złożone propozycje zostaną opublikowane na portalu

www.bukowno.pl/budzetobywatelski.

Składane wnioski mogą dotyczyć całego miasta oraz sześciu okręgów: Podlesia (ul. Ogrodowa i ul. Olkuska), Boru z Przeniem (ulice: Przeń, Sierszecka, Topolowa, Wiejska), Centrum Południe (ulice: 1 Maja, Borowska, Bukowa, Cicha, Długa, Kościuszki, Ignacego Krasickiego, Krótka, Księdza Zelka, Młyńska, Reymonta, Spacerowa, Polis, Podpolis, Miarki, Mostowa, Parkowa, Pocztowa, Skwer, Słoneczna, Słowackiego, Wodna), Centrum Północ (ulice: Brzozowa, Cynkowa, Gospodarcza, Górnicza, Grabowa, Gwarków, Hutnicza, Jodłowa, Kolejowa, Leśna, Lipowa, Mickiewicza, Niepodległości, Nowa, Olchowa, Poprzeczna, Powstańców Śląskich, Przemysłowa, Sienkiewicza, Składowa, Sosnowa, Starczynowska, Szkolna, Szybowa, Tłukienka, Urzędowa, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Wygiełza, Wyzwolenia, Zwycięstwa), Wodącej (ulice: Graniczna, Wodąca, Zielona), Starego Bukowno z Przymiarkami (ulice: Międzygórze, Przymiarki, Puza, Sławkowska, Wapienna).

 

220 tys. złotych – to kwota przeznaczona na realizację całego BO. Zasady podziału środków nie uległy zmianie. Są dwie pule: 70 tys. złotych na zadania ogólnomiejskie, a 140 tys. złotych na zadania okręgowe. Środki na okręgi zostaną podzielone na podstawie danych z ewidencji ludności dotyczących liczby mieszkańców zameldowanych w poszczególnych okręgach na pobyt stały według stanu na dzień 31 grudnia 2016 roku. 10 tys. złotych przeznaczono na wydatki związane z organizacją, obsługą i promocją BO.

 

Nie znamy jeszcze dokładnych dat działań zaplanowanych w ramach BO. Wiadomo, że w styczniu i lutym będą zbierane wnioski od mieszkańców (w dwóch formach: pisemnej (na formularzu) przez Biuro Podawcze oraz elektronicznej za pośrednictwem portalu www.bukowno.pl/budzetobywatelski). Po weryfikacji wszystkich propozycji, na przełomie marca i kwietnia odbędzie się głosowanie. Podobnie, jak w pierwszej edycji, do realizacji przeznaczone będą te zadania, które uzyskają największą bezwzględną ważną ilość głosów. Suma ich zweryfikowanej wartości musi mieścić się w środkach przyznanych dla danego okręgu lub dla puli środków ogólnomiejskich. Jeśli po realizacji wygranych wniosków zostaną oszczędności, wówczas w danym okręgu możliwe będzie wykonanie dodatkowego zadania. Warunkiem jest, aby otrzymało ono nie mniej niż 10 proc. ważnych oddanych głosów. Zwycięskie zadania będą realizowane od maja do końca roku.

 

Wiola Woźniczko

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

Wybory Samorzadowe 2018
 
NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2607996


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube