strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2018-02-25 Niedziela, Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2016.12.22 - Warto było być konsekwentnym w sprawie połączenia DK94 do autostrady A4!

 Warto było być konsekwentnym

 w sprawie połączenia DK94

 do autostrady A4.

 

14 grudnia br. na w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie robocze zainteresowanych samorządów z autorami Wielowariantowego Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego budowy nowego połączenia drogowego DK 94 z autostradą A4.

 

O konieczności budowy takiego połączenia samorządowcy Małopolski Zachodniej mówią od wielu lat. Było ono m.in. proponowane i rozważane przy opracowywaniu koncepcji przestrzennych dróg województwa małopolskiego podczas prac nad Strategią i Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Małopolskiego. Mocne stanowisko w tej sprawie zajął również Sejmik Województwa przyjmując w kwietniu br. rezolucję na temat konieczności realizacji połączenia drogowego północno-zachodniej Małopolski z autostradą A4. Rezolucja ta trafiła do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Posłów i Senatorów z Małopolski oraz Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów Zachodniej Małopolski.

 

 

W maju br. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Województwem Małopolskim a gminami i powiatami Małopolski Zachodniej dotyczące współfinansowania opracowania dokumentacji: Wielowariantowego Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego budowy nowego połączenia drogowego DK 94 z autostradą A4. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał wykonawcę tego opracowania – krakowską firmę: Pracownia Planowania i Projektowania Systemów Transportu ALTRANS.

 

 

Podczas pierwszego spotkania roboczego z wykonawcą opracowania wzięli udział przedstawiciele powiatów chrzanowskiego, krakowskiego i olkuskiego oraz miast i gmin Bolesław, Bukowno, Olkusz, Trzebinia i Krzeszowice, a także Zarządu Dróg Wojewódzkich i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Podczas spotkania zaprezentowane zostały warianty przygotowanych przez projektantów propozycji tras, z uwagami, aby do dalszych prac studyjnych partnerzy porozumienia zarekomendowali trzy warianty.

 

 

Z satysfakcją możemy poinformować, że wszystkie zarekomendowane do dalszych prac warianty tras zabezpieczają interesy komunikacyjne i społeczno-gospodarcze naszego Miasta:

  • bezpośrednie połączenie do Strefy Aktywności Gospodarczej w Bukownie,
  • wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza tereny zurbanizowane wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu kolejowego oraz
  • zabezpieczenie potrzeb transportowych naszych przedsiębiorców, takich jak ZGH Bolesław, Schneider Electric, Sibelco, Telefonika i inni.

Możemy głośno mówić o satysfakcji, gdyż dotychczas można było słyszeć tu i ówdzie głosy podważające sensowność wytyczenia nowego połączenia drogowego przez tereny gmin Bolesław i Bukowno. Tymczasem właśnie takie rozwiązanie, które Burmistrz Bukowna od wielu już lat wskazywał jako najbardziej optymalne dla naszego regionu zostało teraz uznane przez autorów opracowania najkorzystniejszym dla całego układu komunikacyjnego Małopolski!

 

 

Ze względu na nasze wcześniejsze uzgodnienia z gminami Bolesław, Olkusz i Powiatem jako najbardziej optymalny wskazaliśmy wariant (1) (zielony) od węzła drogi krajowej 94 w gm. Bolesław przez gminy Bukowno, Olkusz, Trzebinia i Krzeszowice do węzła autostradowego Rudno, wraz z budową w Olkuszu łącznika (żółty) od skrzyżowania na Mazańcu, przez Kruczą Górę do ronda na osiedlu Młodych. Ten wariant jako najlepszy wskazały również wszystkie pozostałe samorządy uczestniczące w tym spotkaniu.

 

Prace nad przygotowaniem pełnego opracowania powinny się zakończyć w 2018 roku. Ewentualna późniejsza realizacja takiego połączenia drogowego – którego orientacyjny koszt szacuje się obecnie na ponad 200 milionów złotych – mogłaby mieć miejsce najwcześniej dopiero w kolejnej perspektywie unijnej, czyli w latach 2020-2027. Trzeba będzie jednak wówczas dysponować gotową dokumentacją koncepcyjną. I na tamten moment – jako samorządowcy Małopolski Zachodniej - chcemy być dobrze przygotowani.

 

 


Drukuj


Biuletyn Informacji Publicznej

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Podatki Lokalne 2018

Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
 
Jak palić czysto węglem i drewnem?
 
Kryta plywalnia zaprasza...

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
DNI BUKOWNA 2017

Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
 
1 procent Twojego podatku

JAWOR - Program pozyczkowy dla osób fizycznych na termomodernizacje budynkow jednorodzinnych
Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza
Zmiana nazw ulic w Bukownie
 
Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
 
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Basen MOSiR zaprasza...

Wymiana zrodła c.o.
 
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
HotSpot.Bukowno - Bezprzewodowy darmowy dostęp do internetu
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2580178


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
System Informacji o Srodowisku
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Google+
Bukowno on Facebook
Bukowno on YouTube