strona główna | mapa strony | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2017-11-19 Niedziela, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Google+ Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2017.01.31 - Dekoracja Orbity na Zamku w Niepołomicach.

Dekoracja Orbity

na Zamku w Niepołomicach.

Fantastycznie spisali się zawodnicy Orbity Bukowno z rocznika 2006, którzy w ogólnopolskim, halowym turnieju „Bądź Następny” w gronie 24 zespołów doszli aż do ścisłego finału i dopiero w nim dali się ograć 3:1 Wiśle Kraków. Dekoracja medalistów odbyła się na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Turniej "Bądź Następny" odbywał się w dniach 21,22 stycznia w trzech pięknych, nowoczesnych halach powiatu wielickiego. W Wieliczce, Niepołomicach i Kłaju. W sobotę 24 zespoły podzielone na cztery grupy rywalizowały o awans do niedzielnych finałów. Z każdej grupy do walki o medale kwalifikowały się dwie drużyny. Orbita trafiła do bardzo mocnej grupy z Górnikiem Wieliczka, Estila de Espana Ochojno, Igloopolem Dębica, APN Piotrków Trybunalski i Varsovią Warszawa czyli klubem, który wyszkolił Roberta Lewandowskiego.

Zaczęło się znakomicie, bo od pewnej wygranej 4:0 z gospodarzami i pokonania 3:1 drużyny z Ochojna. Niestety potem, po dość kontrowersyjnej decyzji arbitra, przytrafił się Orbicie remis 1:1 z Igloopolem Dębica, z którym zresztą taki sam wynik padł dwa tygodnie wcześniej na turnieju w podkarpackim Cmolasie, który Orbita 2006 wygrała. Remis ten oznaczał ni mniej ni więcej co tyle, że mimo pokonania 1:0 Piotrkowa Trybunalskiego, aby zakwalifikować się do ćwierćfinału nie wolno było przegrać z faworyzowaną Varsovią. Mecz z drużyną z Warszawy był niezwykle emocjonujący. Decydującą bramkę o zwycięstwie zespołu z Bukowna 2:1 zdobył z rzutu karnego Łukasz Trepka.

Zwycięstwo z Varsovią dało Orbicie awans z pierwszego miejsca w grupie do niedzielnego ćwierćfinału, w którym czekał już Dunajec Nowy Sącz. Mecz z „Góralami” był niezwykle ciężki. Do przerwy dwa gole Bartka Płonki dały Orbicie prowadzenie 2:1, cztery minuty przed końcem na 3:1 podwyższył Bartek Rasała i ten gol przesądził o awansie do najlepszej turniejowej czwórki.

W półfinale na Orbitę czekała największa chyba rewelacja turnieju, rok młodsza od innych drużyna Wisły Kraków 2007. Orbita odskoczyła już na 3:1, a jednak ambitni krakowianie po pechowym samobóju Igora Gałki i rzucie karnym doszli na 3:3. Decydujące trafienie 30 sekund przed końcem zadała jednak Orbita, a konkretnie Łukasz Trepka. Radość z awansu była olbrzymia.

W finale znów przyszło się Orbicie mierzyć z Wisłą tyle, że już z rocznika 2006. Początek należał do zespołu z Bukowna, ale po kilku minutach dominacji skuteczny atak przeprowadziła Biała Gwiazda i to ona od tego momentu uzyskała przewagę, która dała jej jeszcze jednego gola z rzutu wolnego. W ostatniej akcji przed przerwą Orbita mogła złapać kontakt, ale zmarnowała dobrą okazję. Bramka dająca nadzieję padła jednak kilka minut po przerwie gdy kapitalny rajd Bartka Płonki strzałem do pustej bramki wykończył Hubert Niklas. To było jednak wszystko na co było stać Orbitę w tym meczu, pod którego koniec Wisła zdobyła trzeciego gola, przesądzającego o wyniku rywalizacji.

Ceremonia zakończenia i dekoracja medalistów miała miejsce w pięknym Zamku Królewskim w Niepołomicach udostępnionym na tą okoliczność przez władze samorządowe Miasta i Gminy Niepołomice. Odebranie srebrnych medali w tak pięknych okolicznościach z pewnością zostanie na długo w pamięci chłopców z Orbity 2006 i wszystkich innych uczestników turnieju organizowanego przez Szkołę Futbolu Staniątki.

Wyniki Orbity w II edycji ogólnopolskiego turnieju "Bądź Następny" dla rocznika 2006. 21, 22.01.2017.